samozavlažovací květináče

samozavlažovací květináče

Příspěvekod ruda.p » 08 říj 2012, 21:16

Pánové rád bych se dozvěděl od vás názor na samozavlažovací květináče jako pěstební
dají se sehnat levné ale i drahé, princip je ale stejný, jedná se mi o to když jdeš na delší dobu pryč
a nemáš nikoho spolehlivého na zalévání zda byste svěřili svou rostlinu do takovéto péče
přibližně týden nemusíte zalévat jelikož je tam dostatek vody která se neodpařuje do ovzduší,
ale postupně vsakuje do substrátu,
mám to zatím vyzkoušené na bříze-Textilana a bez problému :!:
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: samozavlažovací květináče

Příspěvekod lacike » 16 říj 2012, 18:33

Mas na mysli tie, co maju na dne zasobnik vody a pasik do substratu, aby sa nim tahala zo zasobnika voda, alebo nejaky iny? Na anorganicky substrat asi nepouzitelne, neviem si predstavit ako sa ta voda rozdistribuuje do celej nadoby. Jedine na nejaky klasicky substrat.

Ale mozno si myslel iny :)
lacike
 
Příspěvky: 200
Registrován: 17 led 2011, 02:51
Bydliště: Bratislava

Re: samozavlažovací květináče

Příspěvekod ruda.p » 16 říj 2012, 19:12

jo přesně tyhle myslím dole knot a saje si to a má plovák :!:
substrát mužeš použít jakýkoli samo že když je to moderní substrát tak nusíš častějc přihnojovat i v zimě
mám v truhlíku fuchsie a jedou dobře, bříza Textilana je v tom taky a mám zem namíchanou a neřešil jsem žádný problém
ze začátku jsem ji nechal u známého a ten to kontroloval podle měrky co tam je(plovák)tak jsem si nedělal starost
no a ted zkouším fíkus retusa co jsem si přivezl z itálie jako bonsaj a byla zasazená v tom stejném jako všechny v supermarketech,
tak jsem pořídil lepší samozavlažovací nádobu a bylv tom už i substrát a saje výborně
Pokojovky budou v pohodě jen by mě zajímalo jak to řešit v zimě u venkovních to vyskouším na té bříze zasypu kúrou mulčovací a uvidím
Nádoby co mají na terasách často vyměnujem jelikož jim to pomrzne(uschne)nedostatečná ochrana na dočná mráz
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: samozavlažovací květináče

Příspěvekod lacike » 17 říj 2012, 22:52

Celkom nerozumiem. Tak mas nieco aj v anorganickom substrate (cista akadama, cisty terramol, zeolit alebo niec podobne, kde nefunguje vzlinavost vody tak ako v klasickej zemine)?
Nejak som skepticky k tomu, aby sa zavlhcil z toho pasiku cely substrat. Vsak skus pustit na chvilu prud vody cez nadobu s akadamou, zvlhne iba cca v mieste kontaktu s vodou + okolie, kde voda nestihajuca odtekat vojde (pri pasiku nieco ako nestihanie odtekat nehrozi).

Ja mam v tom iba nejake kvety na balkone. Co viem z navodov, tak v zime sa to samozalievanie nepouziva, lebo by voda mohla zamrznut, cize treba pekne zvrchu a velmi decentne.
lacike
 
Příspěvky: 200
Registrován: 17 led 2011, 02:51
Bydliště: Bratislava

Re: samozavlažovací květináče

Příspěvekod ruda.p » 17 říj 2012, 23:47

jo mám to přímo v samozavlažovacím květníku a tam byl už anorganický substrát managreen a samo že v čisté akadamě mám taky něco i když to není v samozavlažovacím květníku, vzlínavost funguje u každého materiálu i anorganického, pokud tomu ale pomužeš tak nasákavost se zvýší tím že to prokropíš zvrchu a knot to už jen lehce zásobuje, je to díky uzavřené nádobě kdy voda stejně nikam než přes substrát nemůže nemáš to tím páden přemokřelé to jsou zatím mé postřehy z mého a samo že odkoukané od jiných, jinak se to pravidelně zalévá dál, ale né s takovou intenzitou jako klasika, tak to prokropíš pokud se bude zdát že to nesaje :!:
Pokojovky ně netrápí tolik, ty v zimě nepromrznou, ale venkovní zda ponechat vodu uvnitř i když zamrzne, aby nepotrhala květináč , i když si myslím, že by spíš nadzvedla zem s rostlinou :!: zda to tak je uvidím na bříze letošní zimu

Rád bych to zkusil pěstovat v tomto s ohleden na strávený čas i mino domou a nebát se, že mi něco proschne a zajde :!:
většinou jsem fuč tak týden a to je to kritické kdy po 3 dnech začne vadnout list
Samo že to taky závysí na velikosti balu

bříza - klasická zem namíchaná s antukou, pískem, rašeluna
fíkus - anorganický substrát
Přílohy
IMG_2489.JPG
IMG_2900.JPG
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano


Zpět na inspirace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník