Plynová pec-made in doma

Plynová pec-made in doma

Příspěvekod Ladislav Kotál » 08 bře 2009, 19:06

Posílám několik fotek pece v akci.Pec byla ve své podstatě prototyp,který ale slouží několik let.Nevýhoda je, že je malá,budu stavět větší,materiál mám. Lze dosáhnout teploty 1260 stupňů,k pohonu je použit propan-butan v 10 kg lahvi.Lahev vydrží zhruba na 2,5 výpalu (podle toho, jak je našlapaná),jaký je tlak vzduchu,jak je ohřáta ve vodní lázni. Ta žhavá koule je teplota 1111 stupňů,pak jsem zapomněl fotit. Sice to tak vypadá,že utíká teplo, ale na povrchu lze skoro udržet ruku (50 stupňů). :P
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Plynová pec-made in doma

Příspěvekod Jarda Marek » 08 bře 2009, 21:12

Teda Láďo super šikovné české ručičky i hlava :P . Hasičáky v pozoru jak to má být prostě paráda. :P Dík za foto a až bude čas tak bych prosil ve vyschladlém stavu uvnitř. Ještě jednou dík paráda. :P Dovolím si upravit název MADE IN ŠIKOVNÝ LÁĎA ;)
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Plynová pec-made in doma

Příspěvekod Milan Vohnout » 08 bře 2009, 21:13

Tak si představuji peklo! :twisted: :lol: Teď vážně, jeto moc zajímavé, Láďo. :o :shock:
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Plynová pec-made in doma

Příspěvekod Ladislav Kotál » 08 bře 2009, 21:17

Taky vidíš,že se na té peci usmívám :lol: :lol: PS: je to normální vodou ředitelný spray,a už je tam dva roky.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Plynová pec-made in doma

Příspěvekod František Sýkora » 08 bře 2009, 22:51

Ahoj Ládo,vypadá to velice dobře a hlavně jednoduše a v tom síla,mám rád jednoduchý věci,mohl bys prosím tě trochu víc popsat konstrukci pece,ta izolace je sibral vid?Jaký používáš hořák?Jestli je tam nějaký pojištovací ventil atd.Doufám že to nevadí když tak vyzvídám,ale chtěl bych si taky něco do budoucna spíchnout 8-)
Naposledy upravil František Sýkora dne 08 bře 2009, 23:41, celkově upraveno 1
Učený z nebe nespadl.
František Sýkora
 
Příspěvky: 54
Registrován: 13 úno 2009, 14:50
Bydliště: Vojnův Městec-Vysočina

Re: Plynová pec-made in doma

Příspěvekod Míra Z » 08 bře 2009, 23:27

Ládo tak takhle jsem si pec nepředstavoval vypada bezvadně :D .Prosíme popiš nám ji trochu víc :D
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: Plynová pec-made in doma

Příspěvekod Mirek Halatin » 08 bře 2009, 23:41

Týjo Láďo koukám :shock: .... jestli jsou teda ty misky opravdu z této pece pak na ni není snad co vytknout. Akorát teda v garáži musíš mít při výpalu saunu.... kdy nás pozveš na společné saunování :lol: :lol:
Mirek Halatin
 
Příspěvky: 220
Registrován: 13 úno 2009, 12:19

Re: Plynová pec-made in doma

Příspěvekod Macek » 30 čer 2009, 12:34

František Sýkora píše:Ahoj Ládo,vypadá to velice dobře a hlavně jednoduše a v tom síla,mám rád jednoduchý věci,mohl bys prosím tě trochu víc popsat konstrukci pece,ta izolace je sibral vid?Jaký používáš hořák?Jestli je tam nějaký pojištovací ventil atd.Doufám že to nevadí když tak vyzvídám,ale chtěl bych si taky něco do budoucna spíchnout 8-)

Zdravím, připojil bych se k žádosti o "odtajnění" hořáku a regulace. Používal jsem pújčenej hořák od Naberthermu/http://www.artkeramika.cz/index.php?akce=show&shop_id=276&node=3/, ale to je drahá záležitost. Pak jsem používal na výpaly hořáky co jsou na střechy a ty jsem střídal, neboť i přes vodní lázeň bomb mi zamrzaly :-( a tak jsem to musel často kontrolovat a odbíhat od kruhu :-(
Vypaloval jsem tak pec na dřevo, typ P. Novák -www.artkeramika.cz- velikosti cca 300l spotřeba 1,5 boimby.
K měření teploty používám platinový čidlo, ale pro teploty přes 1300°C už nereaguje přesně, tak používám žároměrky, pro doladění konečné teploty a vy?
Přeji ať se daří.
Macek
 
Příspěvky: 8
Registrován: 19 čer 2009, 17:25

Re: Plynová pec-made in doma

Příspěvekod Míla Zítek » 05 čer 2010, 15:30

Připojuji se z žádosti o odtajnění výroby, jen bych nepálil keramiku, ale kalil ocel - nemyslím tím sovětský lid ( viz "dílo" Kak zakaljalas stal") ale čepele nožů. Za vyřízení žádosti předem děkuji , Míla. Nebo tu starší odkoupím. Mě stačí malý vnitřní prostor, cca 20x20x30 (hloubka).
Míla Zítek
 
Příspěvky: 147
Registrován: 14 kvě 2010, 20:59


Zpět na inspirace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron