misky bez otvorů

misky bez otvorů

Příspěvekod Pavla Š » 15 bře 2010, 21:45

Prosím o radu - mám pár misek bez otvoru a nevím,jak tam otvor vyvrtat.Misky jsou těžší,glazované.A pak mám dotaz - spousty starožitných nádherných misek z Číny jsou bez otvorů.Viděla jsem to na fotkách od amerických sběratelů.Jak tam mohli stromky vydržet? A je to vůbec možné?
Uživatelský avatar
Pavla Š
 
Příspěvky: 9
Registrován: 21 pro 2009, 21:53
Bydliště: Praha

Re: misky bez otvorů

Příspěvekod Jaromír » 15 bře 2010, 21:55

Ahoj Pavlo, ja som otvory do misiek vrtal vidiovým vrtákom na keramiku ručnou vrtačkou. U nás sa vidiove vrtáky daju kúpiť v železiarsko obchode, existuju priemery od 3mm až do dakych 20mm. Je treba opatrne tlačiť hlavne ked sa začína dierka na druhej strane, aby dedošlo k vylomeniu, alebo dieru dovrtať z druhej strany.
Jaromír z L.M.
___________________________
Vaďí keď nerastú, ale max 25cm.
http://www.vogel.sk
Jaromír
 
Příspěvky: 44
Registrován: 14 bře 2010, 15:39
Bydliště: Liptovský Mikuláš - Slovensko

Re: misky bez otvorů

Příspěvekod Pavla Š » 15 bře 2010, 22:07

Díky,zkusím to a možná nejdřív asi na nějakém hrníčku. :jedna:
Uživatelský avatar
Pavla Š
 
Příspěvky: 9
Registrován: 21 pro 2009, 21:53
Bydliště: Praha

Re: misky bez otvorů

Příspěvekod Petr C » 16 bře 2010, 00:28

já bych řekl, že pokud je to něco podobného porcelánu nebo kamenině, že spíš hrozí prasknutí misky než její provrtání -zvlášť, když se budeš pokoušet o větší průměry děr. A to nemluvím o pravděpodobnosti spálení vrtáku.
Petr C
 
Příspěvky: 177
Registrován: 12 úno 2009, 12:33
Bydliště: blízko Brna

Re: misky bez otvorů

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 16 bře 2010, 00:56

Já požívám dimantový vrták.Ten provrtá i porcelán. ;)
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: misky bez otvorů

Příspěvekod Martin Iša » 16 bře 2010, 08:24

Kde se schováváš, že tě není vidět. :) Něco podobného jsem už také řešil. ;) viewtopic.php?f=25&t=206
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: misky bez otvorů

Příspěvekod Petr C » 16 bře 2010, 09:21

no jo, to jsi ale řešil levné "měkčí" misky. A my vlastně pořád nevíme o jaké misky Pavle jde.
Petr C
 
Příspěvky: 177
Registrován: 12 úno 2009, 12:33
Bydliště: blízko Brna

Re: misky bez otvorů

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 16 bře 2010, 11:28

Především je nejlepší kupovat misky které mají otvory drenážní i pro dráty.Bohužel viděl jsem i Tokoname které mělo jenom ty drenážní.
Takže jak už jsem psal používám dia.vrták.Je to vlastně malá diamantová korunka.Která zvládne i ty tvrdé materiály jako kamenina,porcelán.Je určený pro otáčky do 1500 za min.Tak je možné ho použít v běžné vrtačce ale i aku.vrtačce.
Já při vrtání v přestávkách korunku namáčím ve sklenici z vodou.
Chlazením se zvyšuje životnost vrtáku až o polovinu.Vrták stejného typu byl použit při kotvení zábradlí v panelácích.Kde navrtal zcela bez chlazení třicet šest děr.To zábradlí se kotvilo do položené slinuté dlažby.
Pokud by jste se rozhodli že je to co potřebujete pro svůj šťastný život.Tak je třeba zajíždět do materiálu nejprve hranou.Teprve když ta se zařízne tak korunku postupně narovnáváme do kolmé polohy. ;)
Přílohy
DSCF0442.JPG
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: misky bez otvorů

Příspěvekod Milena » 16 bře 2010, 13:31

Pěkné čínské misky bez otvorů jsem kdysi objevila v malém krámku v malém městečku. Protože stály kolem 30 - 40 Kč, myslela jsem si, že prostě Číňáci zapomněli do jedné "várky" uděla díry, tak to vyvezli neználkům do Česka. Při různých konzultacích jsme dospěli k názoru, že to jsou vlastně okrasné obaly na květináče. Nicméně jsem jich několik koupila, u sklenáře jsem nechala vyvrtat díry, 3 otvory asi 5 -6 mm, větší speciální vrták na tak pevný materiál neměl. I tak prý jeden zlomil, a to je odborník. V každém případě to jde. Z dob mých začátků, kdy misky na bonsaje dělal jen Elektroporcelán Žacléř, mám provrtané porcelánové čínské snad kompotové misky - nouzovka. Takže i porcelán dokáže někdo navrtat.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: misky bez otvorů

Příspěvekod Martin Iša » 16 bře 2010, 19:16

Petr C píše:no jo, to jsi ale řešil levné "měkčí" misky. A my vlastně pořád nevíme o jaké misky Pavle jde.
Petře tím diamantem jde skoro vše.Sklo, kámen, keramika....... ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Další

Zpět na inspirace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron