Plastová,břidlicová miska na lesík

Re: Plastová,břidlicová miska na lesík

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 09 bře 2009, 12:41

Sakra Láďo ty na bonsaje myslíš kudy chodíš. Krásné vlastní misky a teď tohle. :shock:
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Plastová,břidlicová miska na lesík

Příspěvekod Ladislav Kotál » 09 bře 2009, 13:11

To je proto abych nemusel nosit 9-12 modřínů,tak budou na jednom tácu a nebudou se nosit nikam :lol: :lol:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Modřínový lesík

Příspěvekod Martin Iša » 24 čer 2009, 11:21

Martin Kolacia píše:lesík hezký , byl přichystán kvalitní materiál. Ta deska se mi ovšem nelíbí ... nevypadá to přirozeně (jako skála), ani uměle (jako miska)

Samozřejmě je to věc názoru, ale já za sebe bych řekl, že z ohledem na náklady, velikost , váhu a pod. je to dobrej nápad, vkusně provedenej.Dovedeš si představit, tak velkej kámen? Nebo ker.desku , na kolik by přišla? :think: Všechno má svá pro i proti.Mě se to líbí, celkový výsledek mě nijak neruší, ba naopak.Ladí mému oku. :P :jedna:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Modřínový lesík

Příspěvekod Martin Kolacia » 24 čer 2009, 12:50

martin iša: vyjádřil jsem jen svůj názor . keramika se u velkých kompozic nepoužívá . Už jsem viděl hezky zpracované lamináty :jedna:
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: Modřínový lesík

Příspěvekod Martin Iša » 24 čer 2009, 13:07

To je Demokracie. :P V pohodě. :jedna:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Modřínový lesík

Příspěvekod Ladislav Kotál » 24 čer 2009, 16:18

Honzo, to hnojivo,jak píšeš na povrchu je zeolit,který se obnažil ze substrátu. Hnojeno je samozřejmě bobky,zahrábnutými do substrátu.
Martin Kolacia píše:martin iša: vyjádřil jsem jen svůj názor . keramika se u velkých kompozic nepoužívá . Už jsem viděl hezky zpracované lamináty :jedna:


Martine,cesta uplácání misky z laminátu byla jednou z mých myšlenek.Ale po konzultaci s pánem, který dělá léta profesionálně z laminátu lodě, prkna apod. a který mi řekl, že se laminát surový musí přetírat neškodlivými vrstvami,protože vylučuje spoustu sajrajtů, pojal jsem dojem, že ty modříny radši hodím do kompostu, než se piplat s deskou, na které (MOŽNÁ)chcípnou vlivem vylouhování nějakých hnusů a šel jsem cestou desky takové, jaká je. Původně jsem chtěl lesík osázet na břidlicový kámen,dokonce bych byl sehnal kámen té mé velikosti cca 130x90 cm,ale při síle kamene a množství drátů jsem byl ubezpečen, že ten šutr taky praskne a tím vyhodím několik tisíc oknem. Betonový desky se mi nelíbí,tak proto tahle cesta.(Určitě to není poslední řešení).
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Modřínový lesík

Příspěvekod Martin Kolacia » 24 čer 2009, 18:17

ladislav kotál: tak pěkně zapěstovaný modřínový materiál do kompostu ? :roll: ......... :naughty: :lol:

mimochodem se laminát kryje epoxidovým lepidlem , kterým jsem lepil kameny zapuštěné do misky a na epoxidu vesele roste mech , kolem v pohodě kořeny rostliny ..... nemyslím že by to nějak ubližovalo......asi :think:
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: Modřínový lesík

Příspěvekod Ladislav Kotál » 24 čer 2009, 18:53

Martine, já jsem od přírody katastrofista a vše vidím v těch nejhorších barvách. Ale má to bezesporu výhodu že mohu být jen příjemně překvapen. Laminát uzrčitě zkusím na něčem menším a na čem mi až tak nebude záležet. :oops: :oops:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Modřínový lesík

Příspěvekod Dan Pánek » 25 čer 2009, 09:02

Laminátu po prosycení, což je jaksi nezbytná podmínka, abys nádobu vyrobil, netřeba se bát. Taky občes lepím lodě, i když ne profesionálně. Pro laminátovou desku na velký les by ale asi byly potřeba nějaké výztuhy a otázkou je povrchová úprava. Možná nalepení nějakého správně zbarveného písku či štěrku, nevím, jak to ten R. Steven dělá :-)
Dan Pánek
 
Příspěvky: 401
Registrován: 04 úno 2009, 15:04
člen ČBA: ano

Re: Modřínový lesík

Příspěvekod Jiří Svačina » 25 čer 2009, 10:17

No když už se tu pitvá materiál - ten teflon je jako podklad zcela jistě perfektní.....
Viděl jsem v USA krásnou , snad deset metrů v průměru, keramickou plastiku - terč něco jako slunce, pálenou ve dříví ... Říkal jsem si jak to asi pálili... a při zkoumání zblízka přišel na to, že je složena z řady do sebe zapadajících segmentů. Napadlo mě už dříve takto vymodelovat, rozřezat a po dílech vypálit velikou misku na lesík ... - tedy teď bych to možná upravil a z keramiky zkusil vyrobit jen segmentový nizoučký okraj aby šel namontovat na podobnou desku která by nebyla vidět.... /Neuvažuji se stěhováním !!! jen pro trvalé stanoviště a pevné umístění /... :think:
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

PředchozíDalší

Zpět na vlastní tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron