loňský výpal

Re: loňský výpal

Příspěvekod 001čolek » 20 úno 2013, 10:35

pájaombre píše:Opravdu paráda :clap: 1 a 3 přesně podle mého gusta,mám spíše za to,že dokonalý strom by suprově ladil ;)


Já bych také souhlasil s Pájou,osobně si myslím,že super strom nemusí být v "obyčejné" míse,neb by ho zast'iňovala a odváděla pozornost.

Jinak Hugo ..... moc moc pěkné :jedna:
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: loňský výpal

Příspěvekod Martin Kolacia » 20 úno 2013, 11:54

krásná práce , taky bych rád dosáhl takových povrchů :clap:

taky se ve mě lámou ty pocity mít hezkou netradiční misku s vnímáním bonsaje. pro naše jednoduché mladé zahradní výpěstky se spíše hodí jednoduché misky než kreativní umělecká díla. :roll:
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: loňský výpal

Příspěvekod pájaombre » 20 úno 2013, 14:09

No musím říci,že právě řeším jarní přesazování u několika zapěstovaných stromků cca 15 ks,jakou misku :think: nemám chuť utrácet peníze za o něco lepší a poté za další dva roky o něco lepší.Dlohoudobě se mi zamlouvá práce Pavla W.pokud dá Hugo k misce č.1 a č.3 rozměry a cenu (bude mi ctí ;) zasadit do nich moje jednoduché zahradní výpěstky :roll: V takovéto parádní misce bude mít stromek čas pomalu dozrát a zapustit kořeny až do dalšího přesazení.Nemám touhu jezdit a ukazovat svoje výtvory,spíš se chci v klidu domova koukat na stromek s parádní miskou(do které doroste),než na stromek v popelníku.V pěkné misce si dokážu lépe představit pro mne finální podobu a soulad obou prvků.Je to pouze můj názor tak se předem omlouvám všem kteří mají na rozdíl ode mne cit pro estetiku. ;)
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Re: loňský výpal

Příspěvekod Martin Kolacia » 20 úno 2013, 15:19

Pavle ....ano , na bonsajistice je krásné, že máme každý jiný vkus a jiné myšlení ...........
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: loňský výpal

Příspěvekod Jiří Svačina » 20 úno 2013, 19:51

Hezké misky :clap: :jedna: ...
K té otázce jde napsat dlouhatánské povídání, jak o klasice tak Evropské i Americké modernější tvorbě...
Já říkám lidem, že miska by vždy měla ladit se stromem a být "tak nějak akorát" a to ve všech směrech...jak rozměry,...jen o trošku větší než ta předchozí.... tak vzhledem....atd.... ne moc "smutná"... :cry: ne moc "divoká"... :roll:
... ale je to i o lidech, občas k nám jezdí zákazník na motorce,... oblečený v čené kůži posázené špidlatými cvočky, s kdysi blňďatou přítelkyní, letos má zeleno fialovou hlavu...., :)... nikdy si nekoupí žádnou klasiku,...a mají doma moc pěkné rostliny o které se léta dobře starají ....... proč ne...
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: loňský výpal

Příspěvekod Hugo Studeník » 20 úno 2013, 19:58

Zdravím všechny .
Měl jsem samozřejmě na mysli v jakých miskách by pocitově většina z nás chtěla cílově mít své "hotové" stromy . Zda to cítíme tak , že každý strom si zaslouží tu svou , něčím zvláštní misku ( což znamená že se budeme pídit po nabídce různých keramiků aby výrazová škála byla co největší ) , nebo misku víceméně neřešíme - je podřízena stromu a měla by být střízlivá a nenápadná ?
Tahle otázka určitě souvisí i s množstvím stromů které pěstujeme a také s tím zda je lépe když i celá naše sbírka stromů je nějak druhově či velikostně zaměřena , nebo je jak se říká "každý pes jiná ves" . Pokud budu mít na zahradě pět stromů určitě nebude vadit , když každý strom i každá miska bude originál . Ale pokud budeme mít stromů hodně ? Samozřejmě většina z nás včetně mě , je ve stádiu pěstování bonsajových polotovarů , takže to příliš neřešíme . Ale při prohlížení bonsajových zahrad těch , kteří jsou dál než my se tato otázka nabízí .
PS.: Z prezentovaných misek je volná jen trojka .
Moje stránky - http://www.bonsaiart.cz/
Uživatelský avatar
Hugo Studeník
 
Příspěvky: 88
Registrován: 28 úno 2009, 19:34

Re: loňský výpal

Příspěvekod Petr Havlín » 21 úno 2013, 20:01

Hugo - to je krásná práce :jedna:
Uživatelský avatar
Petr Havlín
 
Příspěvky: 355
Registrován: 15 črc 2009, 14:36
Bydliště: Louny

Re: loňský výpal

Příspěvekod Petr Krásný » 22 úno 2013, 14:33

Gratuluji, moc pěkná práce. :clap: :jedna:
Jinak k diskusi o využití misek. Mám radši variabilitu, uniformita ( misky od jednoho keramika) se mi sama vyloučila a jsem tomu rád. Při návštěvách různých přátel a i laiků u mě vždy s diskusí o rostlinách uvádím, že tato miska je kotálovka, pravcovka, klikovka atd, atd.Stromek mi také musí s miskou ladit a to, zda je miska strohá, či naopak není rozhodující. Samozřejmě jak se zkvalitňuje rostlina, je mou snahou použít i kvalitnější misku. K tomu ještě jedna myšlenka - brzy začne přesazování a možnosti pořízení misek až do srazu v St. Kolíně se mi zdají omezené. Taková Greeno misková burza by nebyla k zahození.
Zdraví všechny greeny i ostatní Petr Krásný
Petr Krásný
 
Příspěvky: 264
Registrován: 26 pro 2009, 15:08
člen ČBA: ano

Re: loňský výpal

Příspěvekod Milena » 26 úno 2013, 14:09

Hugo, mám 2 otázky: 1. odkud jsi, kdybych misky chtěla koupit, abych nemusela přes půl republiky... 2.jak časo pálíš - do foroty? nebo jen pro aktuální vlastní potřebu nebo i něco na prodej? Jou nádhrené :clap:
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: loňský výpal

Příspěvekod Hugo Studeník » 26 úno 2013, 20:03

Díky za zájem , více na mém webu ( viz níže ) včetně kontaktu .
Jsem z Moravy . Zatím .
Moje stránky - http://www.bonsaiart.cz/
Uživatelský avatar
Hugo Studeník
 
Příspěvky: 88
Registrován: 28 úno 2009, 19:34

PředchozíDalší

Zpět na vlastní tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 2 návštevníků

cron