Vlastní misky

Vlastní misky

Příspěvekod Petr Nový » 10 črc 2012, 20:24

Dobrý den,
Uvažuji nad výrobou vlastních květináčů buďto z moduritu nebo z "Keramická hmota Plus bez výpalu " http://www.sevt.cz/produkt/keramicka-hm ... -44007100/ půjde to?
Dáje bych je chtěl pomalovat nebo do nich vyrít nějaké japonské znaky nemáte někdo nějaký odkaz na stránky s těmito zanky z oblasti bonsajů?
Petr Nový
 
Příspěvky: 19
Registrován: 09 črc 2012, 18:50

Re: Vlastní misky

Příspěvekod Martin Iša » 11 črc 2012, 12:45

No nevim, nevim :think: Ale zkus to :jedna:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Vlastní misky

Příspěvekod Milena » 11 črc 2012, 14:04

Ahoj nový Petře Nový, když čtu tvé řádky, mám pocit, že jsem se ocitla v čase zpět asi 25 let - to jsem začínala s bonsajemi a taky zkoušela kde co sama. Jenže si to spočítej, to byla doba totality, to se nedaly koupit téměř žádné misky na bonsaje. Teď považuju za ztrátu času vyrábět jiné, než kvalitní keramické misky, a k tomu nutně musí být materiál, pec a hlavně kus výtvarného cítění. Misky z jiných materiálů bych brala jako "předskokany" - pěstební pro vlastní potřebu.
Co se týče pěstování ze semen, to mě neopustilo dosud, ale zkušenost s koupenými semeny je špatná. Acer palmatum, taxodium - ani jedno nevylezlo. Jen asi z 10 semen vyklíčil zmarlika. To už mám lepší výsledky s řízkováním. A se semeny, která si sama nasbírám třeba i v arboretu. Toto sice patří k dotazu z jiného vlákna, ale Petr to bude mít v jedné odpovědi.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Vlastní misky

Příspěvekod Petr Nový » 11 črc 2012, 14:51

Děkuji za odpověď,ty misky chci vyrábět protože se nudím a nějaký koníček se hodí,toho klíčení se taky bojím hlavně u těch co mají projít stratifikací zatím jsem se nikde nedozvěděl při jakých teplotách to má probíhat a nerad bych s tím strašil v lednici rok bezvýsledně.
Petr Nový
 
Příspěvky: 19
Registrován: 09 črc 2012, 18:50

Re: Vlastní misky

Příspěvekod Laco Sonoga » 12 črc 2012, 21:02

Peter pokial sa naozaj chces zabavit a mat aj uzitok, skus si vyrobit "papercrete" (papierocementove) misky. Navod najdes aj na tomto fore, aj inde na nete. Sam si tiez vyrabam taketo misky na mieru a som s nimi (pestovacie) spokojny. Vela zdaru :jedna:
Uživatelský avatar
Laco Sonoga
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 bře 2011, 12:39
Bydliště: Praha 8


Zpět na vlastní tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron