Pár misek z Moravy...

Re: Pár misek z Moravy...

Příspěvekod durko75sk » 15 pro 2011, 22:26

velmi pekne kusky :clap: na morave sa krasne pecie :jedna:
durko75sk
 
Příspěvky: 165
Registrován: 15 bře 2010, 20:11
Bydliště: Novaky - Slovensko

Re: Pár misek z Moravy...

Příspěvekod Pavel Weingärtner » 15 pro 2011, 22:50

Bravo, pane Svačina, líp to asi říct nejde a doufám, že si o tom spolu někdy popovídáme.
Osobně si myslím, že je snad i lepší, když člověk zůstane u své práce a keramiku,
jakoukoli, dělá pro své potěšení. Pokud je to jeho hlavní zdroj obživy, musí to
dřív nebo později, sklouznout někam jinam. Nemůže si prostě dovolit dělat jen to,
co by dělal rád, musí dělat to, co někdo koupí - a to není, bohužel, vždycky totéž.
Já nemůžu jít do dílny, když nemám náladu a chuť něco udělat, nemá to cenu. Jdu
jen když vím, že mi to udělá radost ať už je výsledek jakýkoli, stačí mi, že se
líbí ....třeba...jenom mě.

Mějte se krásně

Pavel W.
Uživatelský avatar
Pavel Weingärtner
 
Příspěvky: 297
Registrován: 20 zář 2009, 19:57
Bydliště: Nýřany

Re: Pár misek z Moravy...

Příspěvekod Jiří Svačina » 16 pro 2011, 10:50

to- "" člobrdík, že si nemůže dovolit dělat jen to co by dělal rád " no , každý jsme jiný a záleží i na tom co kdo vydrží... Já jsem prapůvodně strojař. Kdybych měl vypsat co všechno už jsem v životě dělal, a musel se učit, - nudné povídání..... Ale mám recept - už léta si sám pro sebe práci drobím a dávkuji na to co musím udělat, a na to co si k tomu určím jako odměnu. A tak jak mám před sebou pořád spousty rozdělané práce, tak se také pořád těším, že hned jak to či ono dodělám bude na řadě změna - odměna :jedna: ... dokončím , něco nového začínám, někam pojedu, uvidím,nakoupím ... a zítra nebo pozítří bude asi zase hezký den se sluníčkem... A když ne pozítří tak popozítří, nebo za měsíc ? ... Stačí i jen málo pozitivního k dobré náladě, a s tou jde všechno, věřte mi, mám to vyzkoušené, mnohem, mnohem lépe :D . A kdyby vám to snad někdy u něčeho nefungovalo , tak začněte nejen číst, ale i s klidem pracovat od začátku znovu.... Včera jsem asi hodinu vytáčel a vylepšoval velikou mísu, nakonec jsem z ní udělal znovu hroudu hlíny, přes noc si odpočinula a už na mě čeká, za chvíli začnu znovu... :jedna: tak i vám moóóóc Hezký den
DSC_0086.jpg
DSC_0086.jpg (89.99 KiB) Zobrazeno 3376 krát
Naposledy upravil Jiří Svačina dne 31 led 2013, 17:36, celkově upraveno 1
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Pár misek z Moravy...

Příspěvekod Jarek Servus » 16 pro 2011, 14:30

Tohle je krásné povídání k Vánocům. :clap: :clap: :clap:
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Pár misek z Moravy...

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 16 pro 2011, 16:00

Moc pěkná nadílka, pane Svačina :clap: .
Jen mě tak napadá, jak píšete "asi hodinu jsem vytáčel a vylepšoval velikou mísu, nakonec jsem z ní udělal znovu hroudu hlíny" , že keramici mají tu výhodu, že jejich výtvory jsou "vratné, recyklovatelné", kdežto u stromů se těžko lepí větve zpátky :D ...
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Pár misek z Moravy...

Příspěvekod Jiří Svačina » 16 pro 2011, 17:24

Ale Luki,/zdravím valašské království/ to se ti jen tak na první pohled zdá... Hlína je tvárná jen v první etapě výroby. Jak opustí dílnu už je jak kámen a jen drobet získává patinu. Ale stromeček, to je jiná, to je už od semínka živý organizmus. Pokud se podaří vtisknout mu žádaný tvar tak, aby při tom splynula péče pěstitele s přírodou tak ti "pod rukama" přirůstá do krásy. A i některé ty nechtěné přehmaty přírody či pěstitele dokáže časem zacelit a schovat do "zeleného kabátku" ...:D . Jen se na ně nesmí moc spěcht. Přiznám se, že občas mlčím, a je mě některých těch mladých rostlin líto, co všechno si musí od těch svých páníčků nechat líbit než se jim konečně podaří učesat je tak, aby vypadaly k jejich obrazu.... Mí něžní čtyřnozí chlupáči, když je občas s hřebenem trochu víc trápím, se naučili lehce kousat mou ruku... Škoda že to neumí i ty rostliny :roll: :jedna: ...
iru.jpg
iru.jpg (27.75 KiB) Zobrazeno 3312 krát
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Pár misek z Moravy...

Příspěvekod Míra Z » 17 pro 2011, 02:06

Jirko,nejste k tomu všemu ještě navíc tak trochu i filozof :jedna:
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: Pár misek z Moravy...

Příspěvekod Jiří Svačina » 17 pro 2011, 13:38

filozof... :think: Víš pračlověk kdysi kamsi valil veliké kameny, a přišel na to, že s těmi kulatými to jde lépe. Tak si vymyslel kolo. Já to teda nepamatuju, ale věřím tomu. U nás je dnes stav nikomu a ničemu nevěřit, mlžit, hledat díry a razit tunely... Ten bohatší svět kolem je ale jiný, pozitivní, věřící, týmový a tak i sdílný... Dříve jsem zaměstnával nejen sám sebe... na přežití bylo třeba nejen udělat práci a mít místo na trhu, ale i mít zaplaceno - uzavřít kruh..... Kruh-y to je dokonalý tvar. Není marné / v přenesném smyslu/ se nad nimi občas zamyslet... :jedna:
Hezký den Vám všem
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Pár misek z Moravy...

Příspěvekod Compel Lubomír » 17 pro 2011, 23:48

Jirko, Pavle, krásný moudra. To může napsat pouze člověk oddaný své věci. Lety prověřenýmy. Díky, zamačkávám slzu v oku. KRÁSNÝ VÁNOCE VŠEM LIDEM DOBRÉ VůLE
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Pár misek z Moravy...

Příspěvekod Jiří Svačina » 29 pro 2012, 13:01

.... :jedna: pár dní a budeme v Novém roce, tak jen něco málo z letošních výpalů ...dostaly se k nám i nějaké španělské hlíny - vzorek - na mých oblíbených malých miskách pro doplňkovky..., ...v "raku" výpalech redukce mědi občas dělá kouzla :think: ...a letos jsem uplácal a upekl si i keramické "kameny - hroudy" s dírami na osázení ... nějaký ten kruhový standart... - a ve "dříví" se oheň občas podepíše - maluje...

dopl.28.jpg
dopl.28.jpg (122.94 KiB) Zobrazeno 2429 krát
DSC_0026.jpg
DSC_0026.jpg (156.42 KiB) Zobrazeno 2430 krát
keramokamen162.jpg
keramokamen162.jpg (153.52 KiB) Zobrazeno 2428 krát
misky.34.jpg
misky.34.jpg (89.36 KiB) Zobrazeno 2432 krát
msky.145.jpg
msky.145.jpg (140.24 KiB) Zobrazeno 2429 krát


tak přeji všem tvůrcům ... :jedna:... a i všem kolem :jedna: ..... Hezké poslední hodiny tohoto roku a s keramikou zase někdy naschle :clap: ...
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

PředchozíDalší

Zpět na vlastní tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron