Vašek Hadrava- misky

Re: Vašek Hadrava- misky

Příspěvekod Vahada » 21 lis 2011, 21:01

Krásná práce, pošli pokračování.
Záleží na adminovi, jestli to rozdělí, mě to na vlákně určitě nevadí a možná by stačilo změnit název vlákna, ono tím dělením někdy zanikají souvislosti.
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Re: Vašek Hadrava- misky

Příspěvekod 001čolek » 22 lis 2011, 21:18

...... malé pokračování :P ..... dnes jsem odlil jádro misky

IMG_0523.jpg
IMG_0523.jpg (52.18 KiB) Zobrazeno 3070 krát

to co z toho kouká je zbytek z jiného pracovního lití ...snažím se tak učetřit co nejvíce drahou Ebaltu a do velkých objemů se snažím nacpat co nejvíc zbylých hmot Ebalty .... brousit to jde dobře,takže s přebytky/překuky nemám problém

IMG_0524.jpg
IMG_0524.jpg (48.45 KiB) Zobrazeno 3071 krát

...hotové jádro položené na formě venkovního tvaru misky

IMG_0525.jpg
IMG_0525.jpg (45.88 KiB) Zobrazeno 3068 krát

IMG_0527.jpg
IMG_0527.jpg (47.33 KiB) Zobrazeno 3068 krát

...složená forma ....stačí už jen naseparovat,zatížit jádro a lít beton,Ebaltu nebo jinou směs

IMG_0522.jpg
IMG_0522.jpg (58.25 KiB) Zobrazeno 3064 krát

...nesouvisející foto...jen na ukázku ... kolega odlévá podmisku pod květník...

.....no a já,až dorazí nová porce Ebalty odleju první kus na ukázku ...další už budou z betonu.. Ebaltová miska vychází na dost velké penízky,betonová bude za pětinu,možná ani ne ;)
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Vašek Hadrava- misky

Příspěvekod Compel Lubomír » 22 lis 2011, 22:15

čolek, krásná práce, fakt profi. To že umíš dělat formy i vícedílné ti upřimě závidím. Kluci, že se snaží si nějak pomoci náhražkami beru, a fandím jim, některé betonovky jsem viděl na vlastní :roll: i se mi jako celek líbily. Přesto bych zůstal u keramiky,i se do ní chci pustit. Jednoduché sádrové formy bych zvládnul a i z ruky výrobu misky taky. Navíc zde máme přehršel keramiků amatérů od kterých se lze dost naučit. V každém větším městě na nějaké škole pec jistě mají a po dohodě snad i výrobky vypálý.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Vašek Hadrava- misky

Příspěvekod 001čolek » 22 lis 2011, 22:44

Čus Luboši. Určitě souhlasím,keramika je keramika ....tady hrálo v můj prospěch mé profesní zaměření a plánovaná výroba nějakých pěstebních misek. Taky se tady nechci prezentovat na Vaškově vlákně jako nějaký betonmajster,jen jsem představil výrobu modelů/forem trochu jinak ,ale i tak obdivuju místní borce, s jakou lehkostí tvoří mnohdy skoro z ničeho nádherné věci ... včetně zakladatele tohoto vlákna. Já sice namám skoro páru,kolik stojí miska podobná té mé z keramiky,ale z betonu budou náklady někde kolem 50 korun,spíš mín' (nepočítám samozřejmě práci a výrobu formy) a chci si jich nabetonovat hodně (budu ještě dělat další tvary a velikosti) ...takže hlavní myšlenka byla ušetřit kačky a přitom mít stromky v přijatelných "obalech". Do keramických se pustím určitě taky (pokud mi je budou ochotni na gymplu vypálit) Jinak se na práci s miskama (betonovkama) těším,hlavně na experimentování s povrch. úpravou........ Vašek má u mě za hlcení jeho vlákna jednu misku grátis.... ;)
Čolek/Zdeněk
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Vašek Hadrava- misky

Příspěvekod Vahada » 23 lis 2011, 00:55

Pokud máte možnost výpalu, tak je keramika jasná volba i když to také není úplně jednoduché. Jednu ruční výrobu jsem zkoušel u Petra Havlína (tedy školil jsem se) a dvě misky jsem zkoušel doma. Jde to, ale musí se to také učit, sranda to není. Pro komplikace s vypalováním jsem toho nechal.

Zdeňku, jsem zvědavý jak se ti podaří poslední fáze tj. lití. Ta ebalta asi nebude problém, ale ten beton budeš muset udělat dost řídký. Nevím jakou máš sílu stěny, z těch obrázků to nepoznám. Výztuž do formu asi nedostaš, tak nevím jestli to nebude křehké. Já se jednoznačně vnitřní formě vyhnul a vnitřní stěny jsem dělal "ručně" bez jádra.
Je jisté, že jádro dovolí udělat konečnou misku hlavně na horní hraně a samozřejmě uvnitř kvalitnější.

Já dělal jen pár misek do formy s jádrem, kterou jsem měl půjčenou od Petra Adelta (forma je z nerez plechů). Jednalo se o větší misku asi 60x40cm se sílou stěny okolo 1,5cm. Použil jsem směs na plnění v několika variantách (cement, písek, rašelina) a do směsi jsem přidával polypropylenové vlákno. Rašelinu jsem nepřidával vždy, zkoušel jsem pomocí ní vylehčovat konečnou misku. Stejně jsem měl strach o pevnost a dával jsem vždy vložky z perlinky.
Jsem rád, že zkoušíš jinou variantu. To je právě výhoda tohoto fóra, že všechno nemusí každý zkoušet sám.
Finální úprava povrchu bude s tvými nápady lahůdka.
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Re: Vašek Hadrava- misky

Příspěvekod 001čolek » 23 lis 2011, 20:42

Ebaltové mámení .... poslední fáze ... betonovky budou následovat (ale až budu mít čas)

IMG_0529.jpg
IMG_0529.jpg (38.41 KiB) Zobrazeno 2962 krát

IMG_0531.jpg
IMG_0531.jpg (44.35 KiB) Zobrazeno 2967 krát

IMG_0532.jpg
IMG_0532.jpg (54.38 KiB) Zobrazeno 2961 krát

IMG_0533.jpg
IMG_0533.jpg (61.9 KiB) Zobrazeno 2958 krát

IMG_0535.jpg
IMG_0535.jpg (63.74 KiB) Zobrazeno 2957 krát


....tak takhle dopadla miska z Ebalty ,bude následovat pokusné lití z betonu (ale né hned :lol: )
Rozměry misky jsou 33cm . 23 cm . 9 cm vše max rozměr. Lití nedopadlo úplně na výbornou,spěchal jsem a udělaly se mi tam bubliny ...naštěstí jen vevnitř,takže to neva.
Tvar se mi docela líbí , mám rozpracovaný čtvercový model střízlivějších tvarů a bude následovat ovál ...další kulatá a potom ještě megaforma na masivní obdélník hodně strohých tvarů.
Vašku,toho lití z betonu se nebojím,je mi jasné,že to budu muset dělat řídké ...spíš jsem zvědavej,jak se budou vyklepávat ...ještě nemám dovymyšlený ten separátor na beton :think: ...
Co ti budu líčit,na tu "patlamatla" s povrchy se těším úplně nejvíc ....
Zdeněk/Čolek
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Vašek Hadrava- misky

Příspěvekod Roman Hlavinka » 23 lis 2011, 20:48

:clap: jak už sem říkal,pěkná práce :jedna: :jedna:
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: Vašek Hadrava- misky

Příspěvekod Jarek Servus » 24 lis 2011, 17:19

Romane, pochlub se svými miskami.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Vašek Hadrava- misky

Příspěvekod Vahada » 24 lis 2011, 23:40

Tak ta z Ebalty se ti povedla, krásná práce, jsem zvědavý na tu z betonu.
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Re: Vašek Hadrava- misky

Příspěvekod 001čolek » 27 lis 2011, 09:56

Ahoj.
Objevil jsem na netu tuhle hmotu http://www.obchod.kamenstedry.cz/sekce.php .... tak to asi prubnu odlít i z toho. Mám kolem toho ještě pár nápadů,ale musím si taky nechat nějaké know how :P :lol:
Jinak jsem ještě odlil další mísu (stejný tvar) z Ebalty jen jiný odstín,béžovou,foto sem dávat už nebudu. Mám rozpracovanou další - model .... dělám čtvercovou velkou a ještě trochu váhám,zda mám kosit hrany na 45 stupn'ů...ale nakonec to dopadne že asi jo,bude se to líp vyklepávat,pak bude následovat ten ovál nebo kulatá (nevím kterou dřív :roll: ) a na konec si nechávám velkou obdélníkovou a hodně strohou ,něco jako tahle ...
misky.jpg
misky.jpg (10.2 KiB) Zobrazeno 2760 krát

..... ten prostřední tvar.
No a pořád váhám s tím separátorem,ale asi to ve finále vyhraje ten jedlej olej.
Čolek
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

PředchozíDalší

Zpět na vlastní tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků