Betonovky Pája

Re: Betonovky Pája

Příspěvekod pájaombre » 04 úno 2011, 12:28

Petře,na kostru nanáším několik vrtev naráz,po mírném zavadnutí pěnovkou namočenou ve vodě uhladím a potom špachtličkou dodávám potřebný tvar.Pavle na malé fotce malé vady :twisted: Další fotky budou větší :think: snad,nejsem s PC velkej kámoš,ale snažím se :mrgreen: ............http://i55.tinypic.com/2upq06e.jpghttp: ... 9p2e5k.jpg
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Re: Betonovky Pája

Příspěvekod Roman Hlavinka » 04 úno 2011, 17:36

je to velmi zajímavá práce,proto by mě také zajímal její pracovní postup zdokumentovaný obrázkama.Asi jsem natvrdlej,ale zajímalo by mě to nanášení betonu a rošt samotnej.dík :jedna:
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: Betonovky Pája

Příspěvekod Jarek Servus » 04 úno 2011, 17:55

Přidávám se k Romanovi a prosil bych přesnější postup , jaký beton, jak hustý, druh, kolik přidáváš písku ... Na tohle jsem dost natvrdlý, ale docela mě láká to zkusit.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Betonovky Pája

Příspěvekod Petr Brejška » 04 úno 2011, 18:56

Pro zajímavost.První můj pokus se odehrál před dvěma lety bez jakýchkoliv zkušeností.Neni to nic moc :oops: Chtěl jsem získat mísu pro lesík.Rozměry jsou
48x35.Ještě to neni osazené.Rád získám jiné skušenosti,i když se to keramice nevyrovná.Použil jsem obyčejné pletivo pro králíky vyztužil svářecímy dráty
a perlinkou pro zmenšení děr.No a potom nastala ta hrozná práce s nanášením cementu.Písek jsem nedával žádný a nic neprasklo.Rok jsem nechal mísu
povětrnostním podmínkám na zkoušku.Vydržela.
F1.JPG
F1.JPG (33.91 KiB) Zobrazeno 3419 krát

F2.JPG
F2.JPG (41.19 KiB) Zobrazeno 3412 krát

F3.JPG
F3.JPG (39.83 KiB) Zobrazeno 3420 krát

F4.JPG
F4.JPG (48 KiB) Zobrazeno 3419 krát
Uživatelský avatar
Petr Brejška
 
Příspěvky: 235
Registrován: 22 led 2010, 18:18
Bydliště: Litvínov
člen ČBA: ne

Re: Betonovky Pája

Příspěvekod Ivet » 04 úno 2011, 19:34

Tiez som neodolala a dnes som to tiez vyskusala... drotena konstrukcia na polastyrenovej forme, sietka na sadrokaton a beton, co mi dal vcera kamarat z klubu na vyskusanie... a tu je vysledok ;) Paja, prepac, ze som to pichla k tvojmu threadu, ale nechcela som kvoli jednej miske zakladat nove vlakno...
Přílohy
1Betonovka.JPG
1Betonovka.JPG (26.54 KiB) Zobrazeno 3399 krát
1Betonovka (1).JPG
1Betonovka (1).JPG (26.66 KiB) Zobrazeno 3399 krát
Ivet
 
Příspěvky: 352
Registrován: 06 úno 2009, 21:35
Bydliště: SK, Banka, okr. Piešťany

Re: Betonovky Pája

Příspěvekod Roman Hlavinka » 04 úno 2011, 22:11

:clap: Ivet,pěkná práce.Jak je taková miska těžká oproti misce keramické :?: To není otázka jen na Tebe,ale pro všechny,co se betonovkama zabejvaj.Pec nemám nikde v dosahu,tak bych chtěl vyskoušet něco dostupnějšího.le jak se znám,tak to stejně asi nedám :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: Betonovky Pája

Příspěvekod dan » 05 úno 2011, 14:41

moc pěkné práce, gratuluji :clap: docela jste mě inspirovali, tak jsem hledal dál a nešel jsem tohle: http://www.bonsai4me.com/AdvTech/ATPaperBonsaiPots.html Je to sice krapítek jiná technologie (místo drátěné konstrukce, používá papírové plnivo a syntetická vlákna do betonu), ale zaujalo mě to používání forem... tak jen tak pro zajímavost a rozšíření úhlu pohledu na problematiku...
Dan Hrdý


...Někdo tvrdí, že jsem flegmatik...ale mě je to jedno... ;)
Uživatelský avatar
dan
 
Příspěvky: 124
Registrován: 24 úno 2010, 11:59
Bydliště: Praha

Re: Betonovky Pája

Příspěvekod pájaombre » 06 úno 2011, 20:07

Čauky greeňáci,celý víkend jsem procházel mě známá polesí a kopl pár nových kousků a tak se dostávám k PC až nyní.Jak tak čtu ,koukám že již máte své zkušenosti.Můj postup je trochu odlišný:jako skelet používám pletivo s větší hustotou mřížky a lepší pevností,místo cementu a písku,používám nemrznoucí lepidlo na obklady(jemnější struktura zrna,lepší pracovní možnosti).Při míchání lepidla přidávám malířskou tonovací barvu spolu s duvilaxem(sokratem).Takto připravenou směs nanesu na připravený skelet(na horní,pohledovou stranu),po naschnutí opracuji,po Zaschnutí zahladím,natonuji barvami,přesně jak psal Láďa K.To stejné opakuji na spodní straně,po celkovém proschnutí misky ji ponořím do lázně(sokrat,duvilax)na několik minut,po opětovném zaschnutí je miska hotová,tak to je asi tak všechno.Hned ráno vložím fotky a držím palce při vaší tvorbě,zdravím pája..........
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Re: Betonovky Pája

Příspěvekod Pavel Weingärtner » 06 úno 2011, 23:15

Pěkný Pavle...moc...... :clap: :clap: :clap:
Který ráno jsi myslel :lol: .........sem s těma fotkama....
Uživatelský avatar
Pavel Weingärtner
 
Příspěvky: 297
Registrován: 20 zář 2009, 19:57
Bydliště: Nýřany

Re: Betonovky Pája

Příspěvekod pájaombre » 07 úno 2011, 07:43

Obrázek
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

PředchozíDalší

Zpět na vlastní tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron