Betonovky Pája

Betonovky Pája

Příspěvekod pájaombre » 02 úno 2011, 11:26

Čauky greeňáci,vzhledem k tomu,že nemám žádného přítele,který vlastní pec,zkusil sem podle E.K.vytvořit vlastní kousky, :? musí se ještě vyhladit,začistit,natonovat a poté vytvrdit,pokud vše dopadne dobře,nafotím a pošlu...........
Moc se mi nesmějte jsem v začátcích :roll: Zdravím všechny :mrgreen: ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Re: Betonovky

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 02 úno 2011, 13:51

Myslím si, Pavle, že jsi mohl založit i vlastní vlákno, protože si to tyhle "misky" jednak zaslouží, jednak je i jejich způsob výroby odlišný od betonovek na začátku vlákna.
Za mě :clap: - jde vidět, že jsi šikula na všech frontách :jedna: . Budu zvědavý, jak se ti povede doladit povrchovou vrstvičku + misky nabarvit. Jelikož my jsme dělali cementovky vždycky jenom pěstební, tohle jsme zatím neřešili, ona i tak miska po pár letech chytne vlastní patinu.
Jednu z největších cementovek jsem vyráběli pro tuhle modřínou skupinu - http://www.bonsairoznov.cz/clanky/tvaro ... cnych.html , strom je znova na rozpisu jako další kandidát na tvarování, takže až se vyléčím, tak budou i fotky třeba i s porovnáním povrchu za 2 - 3 roky od výroby.
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Betonovky

Příspěvekod Lada Fabián » 02 úno 2011, 16:23

Na netu jsem zahlídl barvy do betonu.Bohužel nevím cenovou relaci a jestli se vůbec vyplatí. :think:
Pro rychlejší přírodní patinu stačí beton natřít obyčejným bílým jogurtem misku umístit do trvalého stínu a občas jmně rosit!
Lád'a Fabi
tel.607630363
Žij tak jako by dnešek byl tvým posledním dnem!
Uživatelský avatar
Lada Fabián
 
Příspěvky: 672
Registrován: 08 úno 2009, 14:19
Bydliště: Kousek od Klatov
člen ČBA: ne

Re: Betonovky Pája

Příspěvekod Ladislav Kotál » 02 úno 2011, 16:37

Jako barvy do betonu ti stačí obyčejné malířské tónovací barvy za pár kaček,s přidáním Sokratu. :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Betonovky Pája

Příspěvekod pájaombre » 03 úno 2011, 07:16

Děkuji za rady,hned dnes zakoupím a zkusím,už když jsem míchal směs přidal sem do ní tuto barvu,proto už nahrubovaná miska má nádech pískovce.Při broušení a opracování tak zůstává stále stejně zabarvená,žádná šedá modř betonu.
Ještě jednou děkuji,už se těším na velikonoce kde vás konečně poznám..........čauky pája. :mrgreen:
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Re: Betonovky Pája

Příspěvekod Martin Drábek » 03 úno 2011, 18:03

Moc pěkný Pavle, těším na finální výsledek.. zlatý český (moravský ;) ) ručičky... ať se daří..
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: Betonovky Pája

Příspěvekod Míra Z » 03 úno 2011, 18:27

Pavle,vypadají hezky!Jak dlouho ti jedna trvala?Zkus lepší fotku :jedna:
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: Betonovky Pája

Příspěvekod pájaombre » 04 úno 2011, 07:24

Čauky pánové,díky panu Láďovi K. jsem nakoupil tonovací barvu a nanesl na dvě misky,dnes ráno jsem se šel kouknout do dílny a :shock: barva se opravdu vydařila,odpoledne jen natonuji okraje a napustím sokratem.O víkendu chci ještě na vnitřek misky nanéstvrstvu nivelačního betonu a je hotovo,já osobně jsem z konečné podoby nadšený :mrgreen: Míro,na začátku jsem si vyrobil tři drátěné konstrukce a postupně díky pomalému schnutí pracoval na třech miskách průběžně,no a po čtyřech večerech v mojí trucovně je hotovo,nepočítám dobu schnutí.V pondělí dodám finální fotky.............
Zdravím z jihu,pája.
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Re: Betonovky Pája

Příspěvekod Pavel Š. » 04 úno 2011, 10:57

Čau Pájo, jsem zvědav na ty fotky, jen je, prosím, vlož trochu větší, ne jako ty první mrňavky. ;)
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Betonovky Pája

Příspěvekod Petr Brejška » 04 úno 2011, 11:01

Malý dotaz k těm betonovkám.Na tu drátěnou kostru nanášíš jednotlivé vrstvy postupně? A po jaké době.K tomu barvení myslím,že L.K myslel smíchat barvu se sokratem ne dávat sokrat až dodatečně.
Uživatelský avatar
Petr Brejška
 
Příspěvky: 235
Registrován: 22 led 2010, 18:18
Bydliště: Litvínov
člen ČBA: ne

Další

Zpět na vlastní tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron