Misky 2009

Misky 2009

Příspěvekod Ladislav Kotál » 08 bře 2009, 17:31

Včera jsem udělal další výpal,jak se povedl posuďte sami :roll:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Misky 2009

Příspěvekod Milan Vohnout » 08 bře 2009, 17:42

Láďo, zase zajímavá a k tomu i zdařilá kolekce bonsajových misek. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Misky 2009

Příspěvekod Jarda Marek » 08 bře 2009, 17:53

Láďo skvělé co dodat prostě paráda ;) . Uvidíme někdy i tu pec :P ?
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Misky 2009

Příspěvekod Míra Z » 08 bře 2009, 23:20

Ládo tiše závidím opravdu parada ;)
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: Misky 2009

Příspěvekod tomikzlesa » 09 bře 2009, 08:36

tak to je fakt parada, tohle bych taky chtel doma :)
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Misky 2009

Příspěvekod Ladislav Kotál » 09 bře 2009, 08:45

Tome, já bydlet uprostřed lesa, tak mám obrovskou pec na dřevo a pálím,pálím. :lol:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Misky 2009

Příspěvekod Jiří Svačina » 09 bře 2009, 10:38

Na to že ty misky jsou ruční práce doma jsou velmi dobré :) , ale to už jsem sem psal... A tak pro případné dřevopaliče... Mít dostupné dříví je dobré, ale velká pec hned ze začátku, to moc nedoporučuji, není to s ní tak snadné, ale ty menší se docela dobře ovládají... Tradici pálení dřívím propaguje a používá taková trochu zvláštní kategorie keramiků - co si rozumí s ohněm ,co se nebojí vyšší pracnosti, která je vyvážena různými popelovými nálety - efekty ohně ....
Pokud by to někoho zajímalo / nechci tím plnit fóra / já se v loňském roce prokousal problematikou stavby pece na dříví a jednu univerzální postavil. Další s informacemi z jiného zdroje, novou pec, má Tomáš Benda ... pro případné vážné zájemce jsou ještě docela aktuální informace pochopitelně k dispozici :roll:
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Misky 2009

Příspěvekod Ladislav Kotál » 09 bře 2009, 11:16

Pane Svačina, mě by ta pec zajímala určitě. Pořád si pohrávám s myšlenkou při stavbě nové pece,zda by šlo topit plyn, případně dřevo, podle možností a efektů které bych chtěl dosáhnout. A co se týká velikosti,ta moje je malá,vejde se tam 6 malých ,nebo čtyři větší (A4), a tím ekonomika provozu značně pokulhává. :o . V žádném případě se tím nechci živit, ale 1-2 výpaly jsou lepší než 10 za rok. :P Jak jsem psal- byl to jen prototyp,zda mě to vůbec půjde, teď chci větší :?
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Misky 2009

Příspěvekod Jiří Svačina » 09 bře 2009, 11:27

Pec je u mě k vidění kdykoliv - a první poznatky z mých výpalů také. Fotky ze stavby jsou také, a tak aspoň mám důvod se pohnout - sestavím seriál fotek a dám na svůj web... Zatím pro inspiraci vložím odkaz na jedny stránky snad jediného a nejkvalitnějšího přehledu dřevopaličů....http://firing.wz.cz/, Věnujte pozornost - hodně využívané jsou skládačky dle Petra Nováka kterých stojí u nás určitě více než dvě desítky... A kombinace s plynem by určitě byla také možná, jenom to chce kousek místa kde nic nepodpálíte a protože jsme v česku - kde na vás nikdo nezavolá hasiče...
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Misky 2009

Příspěvekod tomikzlesa » 10 bře 2009, 10:08

Ladislav Kotál píše:Tome, já bydlet uprostřed lesa, tak mám obrovskou pec na dřevo a pálím,pálím. :lol:

no už hodně dlouho me to lákaá a bylo by to paráda si msiky sám vyrábět, přece jen ceny nejsou až tak nízký, ale moc netuší jak je samovýroba náročná a halvně se bojím svých ručních schopností :think: . Asi se o to začnu víc zajímat, toho dřeva je přeci jen dost :mrgreen:
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Další

Zpět na vlastní tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků