Betonovky

Re: Betonovky

Příspěvekod Milan Vohnout » 25 dub 2009, 15:15

Peter, nejdříve bych tě rád přivítal na fóru, sice jsem nikdy nedělal misky a ani z betonu. Beton se dělá aspoň u nás 1: 3 tj. jeden díl cementu a tři díly štěrkopísku a voda, ale to určitě víš. Pevnost betonu se ještě zvyšuje tím, že by měl být ve vlhku. Též by nemněl tak rychle vyschnout aby nepopraskal. Též je i namístě několikrát násobně poťukávání aby se z něho dostal vzduch. Nádoby, do kterých se nalije beton, se zmastí, aby se forma mohla pak lépe vyklopit, ve stavebnictví se natřou formy naftou ale u bonsajové misky asi těžko. Tipoval bych nějaký rostlinný olej. Jak uvádí Franta, koupil rovnou pytlový beton a podle mě na tvorbu misek nejvhodnější, protože tyto pytlové betony navíc ještě obsahují pomalu působící tvrdidla a hlavně flexi složky, které se používají v lepidlech na obklady a dlažby. Asi tak okolo betonu.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Betonovky

Příspěvekod pepeFKB » 25 dub 2009, 20:36

Dakujem Milan za radu. no ja som tam asi dal trosku menej piesku lebo som nechcel mat nejake ostre hrany od kamienkov. ale tak skusim dat viacej piesku a uvidim. vec napokon ako sa vravi cvicenie robi majstra :D dnes som ale chcel kupit tociarsku hlinu ale nemali tak mi predavac poradil ze maju nepalenu tehlu a ze to je to iste len ze to treba rozpustit vo vode takze to potom v pondelok skusim lebo zajtra mazem do prace :D tak prajem vsetky m prijemny vikend :clap: majte sa. ahoj
pepeFKB
 
Příspěvky: 45
Registrován: 23 dub 2009, 21:12

Re: Betonovky

Příspěvekod Milan Vohnout » 25 dub 2009, 21:18

Jasně, chybami se člověk učí, o miskách hodně ví Láďa Kotál a určitě ti velice rád poradí. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Betonovky

Příspěvekod pepeFKB » 26 dub 2009, 22:23

oki, tak mu napisem lebo misky su drahe a i ked to da pracu na ich vyrobu bude to o to lepsie ze si ich vyrobim sam :D ved je to super ked si urobim misku a vypestujem krasny bonsaj:) oki dakujem za radu.
pepeFKB
 
Příspěvky: 45
Registrován: 23 dub 2009, 21:12

Re: Betonovky

Příspěvekod František Sýkora » 27 dub 2009, 22:29

Měl bych taky něco přispět k tomuto tématu,čas je muj nepřítel,no co se týká s čeho tu betonovku udělat,tak opravdu nejlepší je pytlovanej beton,doma se těžko míchá od oka,formu stříknout silikonovím olejem ve spreji,po nalití poklepat aby tam nebyly bubliny,a pak dát na chladnější místto a zakrýt mokrým hadrem,aby nadošlo k rychlému vyschnutí,co se týká váhy misek,je to jedině dobře,aspon pak nemusíš mít strach,že spadnou s police 8-) Jo a vždyd i profi velké misky se vyrábějí z betonu,tyto misky co jsem si udělal používám převážně jak už napsal Láda jako pěstební nádoby.ale mám už jich pár jako finálních,foto dodám později,chci zkusi udělat i XXL velikost,ale jak říkám čas je můj největší nepřítel,ale dojde na to, :think: ;)
Učený z nebe nespadl.
František Sýkora
 
Příspěvky: 54
Registrován: 13 úno 2009, 14:50
Bydliště: Vojnův Městec-Vysočina

Re: Betonovky

Příspěvekod pepeFKB » 28 dub 2009, 18:49

ahoj Franto. no s tym casom mam problem aj ja , vecne som v praci. ale v dnestnej dobe,.....aspon pracujeme ;) tak musim kupit ten beton vo vreci a skusim to s nim. uz sa tesim na foto. tak dakujem za radu dufam ze to vyjde. maj sa pekne.
pepeFKB
 
Příspěvky: 45
Registrován: 23 dub 2009, 21:12

Předchozí

Zpět na vlastní tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků