Ptačí zob jde do kopru

Ptačí zob jde do kopru

Příspěvekod Pavel Šimsa » 29 črc 2017, 19:45

Ahoj borci,
tak tenhle ptačí zob mi dělalaž dosud docela radost. Poslední dny se na něm objevilo, no podívejte se. Nevím co s tím. Přesatený byl do antuky letos na jaře a docela pěkně se ozelenil. A teď tohle. Nemá někdo tušení. Začaly hnědnoutlisty, ale ne schnout, jsou priužné docela a postupuje.
Přílohy
DSC00684.JPG
DSC00684.JPG (36.39 KiB) Zobrazeno 1982 krát
DSC00686.JPG
DSC00686.JPG (49.09 KiB) Zobrazeno 1985 krát
DSC00687.JPG
DSC00687.JPG (43.14 KiB) Zobrazeno 1983 krát
DSC00688.JPG
DSC00688.JPG (39.43 KiB) Zobrazeno 1981 krát
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 821
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: Ptačí zob jde do kopru

Příspěvekod Vladimír Touš » 29 črc 2017, 22:01

To je fakt smutný pohled. Příčin může být několik, jak sám víš. Budeš je muset postupně prověřit a eliminovat. Ty tu rostlinu a její biotop znáš nejlépe.

Začal bych s miskou. V jakém stavu je substrát? Problém může být v něm. Zahnívání kořenů v důsledku přemokření.

Spálení od slunce?

V každém případě bych ostříhal hnědé listy. Jsou nefunkční a jejich odstraněním nic nezkazíš.
Vláďa
Vladimír Touš
 
Příspěvky: 284
Registrován: 16 zář 2015, 08:41
Bydliště: Praha-západ

Re: Ptačí zob jde do kopru

Příspěvekod Josef Malimánek » 30 črc 2017, 01:39

Já bych se připojil k návrhu Vladimíra a začal od substrátu. Píšeš, že je rostlina zasazena v antuce. Už jsem několikrát na fóru četl, že antuka přemokřuje. Nemohu to potvrdit, i když antuku hojně jako substrát používám (i tedy ne ve 100% obsahu). Rozpor možná bude asi v tom, z čeho byla antuka semleta. Používám antuku, která vznikla výhradně ze starých tašek, které dosloužily na střechách. Ale už jsem viděl nabízet antuku vyrobenou z výmětových cihel. A to bude asi výrazný rozdíl v kvalitě (fyzikálních vlastnostech). Netuším, jakou antuku si použil a jak píše Vladimír, může existovat řada dalších příčin. Jen jsem využil příležitost upozornit, že není antuka jako antuka.
Zdraví Josef
Uživatelský avatar
Josef Malimánek
 
Příspěvky: 51
Registrován: 19 úno 2009, 01:25
Bydliště: 39161 Opařany

Re: Ptačí zob jde do kopru

Příspěvekod Mimo » 31 črc 2017, 06:20

Antuka podľa mňa nema v substratoch čo robiť.
Rozpada sa časom na prach a zadusi korene.
Kolega od nas začal podľa nejakych rad z netu pridavať antuku pred časom a odišli mu všetky hraby v ktorych ju použil. A nie len take nejake "špalíky" ale skoro výstavne kusy.
Podľa mňa je antuka zabijak bonsajov.
Je u nas ešte par ľudi ktorym odchadzaju stromčeky a použivaju antuku ale tí ešte nechcu vidieť ake je dôležite v čom stromčeky rastu.
Enjoy your life, there are no second chances...

Môj blog:
http://mimospenjingheaven.blogspot.com/
Môj eshop:
http://bonsajovekrajinky.sk/
Uživatelský avatar
Mimo
 
Příspěvky: 486
Registrován: 30 bře 2015, 20:26
Bydliště: Sady nad Torysou, Slovenská republika

Re: Ptačí zob jde do kopru

Příspěvekod Petr Brejška » 31 črc 2017, 08:39

Ahoj Pavle.Podle mne je to černá skvrnitost (houbová choroba) použij postřik proti houbovým chorobám.Já mám na zahradě živé ploty z ptačího zobu a taky mám tyto problémy.Již mnoho let.
Pokud provedeš postřik tak ti neuhyne.
Uživatelský avatar
Petr Brejška
 
Příspěvky: 235
Registrován: 22 led 2010, 18:18
Bydliště: Litvínov
člen ČBA: ne

Re: Ptačí zob jde do kopru

Příspěvekod Pavel Šimsa » 31 črc 2017, 10:37

Díky za podporu a rady.
Pokud jde o antuku, mám s ní letité a dobré zkušenosti. V případě rozpadání na prach je rozhodně lepší než např. kterákoliv akadama. Ale to je na jiné téma.
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 821
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano


Zpět na choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron