Žloutnutí azalky simpsii

Žloutnutí azalky simpsii

Příspěvekod Milena » 23 zář 2015, 13:05

Po všech opatřeních si nevím rady, co s jednou azalindou - koupená v Isabelii jako zrovna kvetoucí bonsai -pokojová. Dva roky péče podle Honzy Kalivody byla v dobré kondici, letos světlají-žloutnou listy, jako chloróza? Vedle mám několik azalek koupených v květinářství, ty jsou stejně opečovávané, zalévané výluhem z bílé rašeliny, hnojené Kristalon - rhododendron, sem tam postříkané Previcourem - vše, jak radí Honza, všem stejně. Jen ta z Isabelie žloutne i po přidání železitého přípravku. Přitom raší na starém dřevě, kde bych to ani nečekala. A nevypadá, že by nasadila pupeny, jako ostatní. Mám listy někdy ostříhat, třeba až zjara (o defoliaci azalek jsem jaksi nic nevyčetla)? - nevypadají, že by chtěly opadat, tváří se, že jim to zesvětlení "sluší", jen mně se nelíbí.
Díky za radu.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Žloutnutí azalky simpsii

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 25 zář 2015, 12:14

Máš fotku? Neměla v srpnu moc sluníčka? (málo přistíněná)
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Žloutnutí azalky simpsii

Příspěvekod Milena » 01 říj 2015, 14:49

Honzo, to asi ne. Mám police obehnané ze všech stran stínovkou 50%, něco jako voliéra, aby mi tam nelítali ptáci. A pak - ty dvě další azalky stojí asi 15 cm od té postižené a jsou tmavě zelené. Asi lístky zkusím na některé větvičce ostříhat, až je dám přezimovat a holt uvidíme.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Žloutnutí azalky simpsii

Příspěvekod radek prchal » 01 říj 2015, 22:08

Milo jestli nejeví známky škůdce , plísně nebo padlí tak bych hledal problém v kyselosti substrátu . Někde na netu jsem četl že za žloutnutí můžou vápenaté sl ožky v substrátu. Byla stejně přesazena jak Ty ostatní ???
radek prchal
 
Příspěvky: 36
Registrován: 27 pro 2014, 08:25
Bydliště: Komořany u Vyškova

Re: Žloutnutí azalky simpsii

Příspěvekod Milena » 08 říj 2015, 12:18

Taky se už kloním k tomu názoru, že je to kyselostí. Substrát má taky stejný, ale občas jsem všechny zalila studniční vápenatou vodou, než jsem připravila nový výluh z rašeliny. Všechny ostatní to zvládly nacucat bez úhony, holt asi téhle "princezně" se to nelíbilo. Začala jsem poctivě zalívat kyselou vodou a teď vidím, že se ozeleňuje, žlutá na listech ustupuje - neuvěřitelné, jak je háklivá na svoje navyklé PH. Asi byla správně zalévaná odmalička, kdežto ty z obchodu tam určitě zalívali normální vodou z vodovodu, tak si zvykly. Tak doufám, že ji zachráním. Díky za zřejmě správný názor.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Žloutnutí azalky simpsii

Příspěvekod Jarek Servus » 08 říj 2015, 20:43

Začal jsem loni poprvé s azalkou,. Pokud mám na zalévání stále dešťovku, tak snad nemusím u ní upravovat pH? Je pravda, že po přesazení do kanumy v létě po odkvětu má pořád trochu světlé listy.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne


Zpět na choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron