plíseň na rozmarýně

plíseň na rozmarýně

Příspěvekod Milena » 07 led 2015, 16:11

Kluci, jakou máte zkušenost s rozmarýnou? Nějak mi nové přírůstky plesniví, lístečky jsou jako posypané jemnou moukou. Mám několik rostlin v různých místnostech - nevytápěné zádveří (od nuly do 10 st. v zimě), parapet v koupelně - kolem 20 st. a parapet v kuchyni - asi 22 st. Plíseň je všude na nových lístkách.
Takže teplotou to nebude. A co s tím? Jen ostříhat a vyhodit, nebo zkusit nějaký "sajrajt" - představovala jsem si, že po ostříhání budu mít koření na maso, proto nechci postřiky. Díky za radu.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: plíseň na rozmarýně

Příspěvekod Vahada » 07 led 2015, 16:34

S plísní ti moc neporadím, podle toho co píšeš by to mohlo být nějaké padlí, ale ještě jsem se s tím nesetkal. Zkus to prostě jen ostříhat a uvidíš co to bude dál dělat.
S tou teplotou nevím jak dopadneš. Já každý rok zimuji dvě - tři rostliny v bytě při teplotě +- 18 st. na plném světle a skoro pokaždé mi nějaká rostlina odejde do věčných lovišť. Zkoušel jsem i sklep s cca14 st.se slabým světlem a také to moc nešlo. Jiné možnosti nemám.
Dcera je docela běžně zimuje na chodbě při cca 10st. a drží jí dobře, ale na rozdíl ode mě tam má dost světla.
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Re: plíseň na rozmarýně

Příspěvekod Jarek Servus » 08 led 2015, 21:48

Mě rozmarýny doma dvakrát odešly, měl jsem je na chodbě při teplotě okolo 20 °C, tak už je nezkouším. S lístky Ti neporadím.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: plíseň na rozmarýně

Příspěvekod Milan Pecháček » 09 led 2015, 15:19

Já letos zkouším poprvé rozmarýn, mám ho v garáži u okna, teplota tak od 5 - 10 stupňů, uvidím jak na jaře dopadne, dám určo vědět!
Milan Pecháček
 
Příspěvky: 85
Registrován: 27 kvě 2014, 18:26
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: plíseň na rozmarýně

Příspěvekod Martin Kolacia » 10 led 2015, 00:57

s rozmarýnem v květináči mám špatné zkušenosti .... dobře roste jen tak rok ...... pak už jsou přírůstky minimální
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice


Zpět na choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron