Hnědnutí listů

Re: Hnědnutí listů

Příspěvekod PSt » 24 čer 2013, 18:56

Já bych to tipoval na nějakou bakteriozu. Mě se letos taky objevila a napadla hned několik rostlin, ale tropi z minulého týdne to zřejmě zastavili. Bakterie mají letos žně, protože milují hodně vlhko(víc než plísně) a nesnáší sluce. To je přesně letošní počasí. Obrana je těžká někdy zapůsobí fungicidy (nejlépe prý na bázi mědi). zaručené je působení slunce(uv záření). Přeji ti abych se mýlil s bakteriemi je těžký boj.
Kdo chce hledá způsob, kdo nechce hledá důvod
PSt
 
Příspěvky: 125
Registrován: 27 bře 2012, 18:19
Bydliště: Nebeského 1909 Mělnik

Re: Hnědnutí listů

Příspěvekod vopat » 25 čer 2013, 10:26

Úvodem napíšu, že to je smutný pohled a určitě ti situaci nikdo nepřeje. Jak píše Luděk, problém je v kořenech a jejich (ne)fungování. Ono těch faktorů bylo asi více - přesazení, složení substrátu, zálivková voda, moc mokro z deště, zima, nedostatek některých prvků (chloroza), postřiky a teď ta vedra. Osobně jsem se s takto systémovým odumíráním a v takovém měřítku nesetkal a je dost těžké radit. S ohledem na to, že odcházejí i ty stromky nepřesazené bych se asi nejvíce přikláněl k dlouhodobému přemokření substrátu, nebo naopak usušení. Myslím, že v letošním vlhkém roce mělo problémy asi více lidí, kteří do substrátů přidávají ve větší míře rašelinu a zeminu. Jediným řešením v této situaci bude poslední pokus o záchranu - přesazení do volné půdy do záhonu. Ostříhat kořeny až na zdravé dřevo, případně i sesadit korunu. Věřím, že pokud to není bakteriálního původu, tak to hodně stromků přežije - záleží na počasí v létě.
Přeju alespoň částečný úspěch při záchraně :jedna:
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Hnědnutí listů

Příspěvekod Mildaprichy » 25 čer 2013, 15:47

Díky, pánové. Už jsem se smířil s tím, že přesně nezjistím, co se to stalo. Od několika různých lidí už jsem dostal zhruba 10 tipů, co by to mohlo být. Ale jak píše Vláďa, byla to určitě souhra několika činitelů a ne jen jedna jasná příčina. Tento týden, podle toho počasí, asi rozhodne. Některé stromky už valí nové listy, tak uvidíme. Díky.
Uživatelský avatar
Mildaprichy
 
Příspěvky: 239
Registrován: 01 čer 2009, 18:49
Bydliště: Boskovice

Předchozí

Zpět na choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron