Hnědnutí listů

Hnědnutí listů

Příspěvekod Mildaprichy » 13 čer 2013, 18:31

Prosím o pomoc, pánové. U hodně listnáčů se projevuje něco, s čím jsem se ještě nesetkal. V prvním stádiu se projevuje ztrátou barvy listů (dvoubarevnost).
IMG_7060.JPG
IMG_7060.JPG (112.62 KiB) Zobrazeno 5139 krát

IMG_7061.JPG
IMG_7061.JPG (80.69 KiB) Zobrazeno 5197 krát

Poté dojde k postupnému usychání listů:
IMG_7062.JPG
IMG_7062.JPG (101.82 KiB) Zobrazeno 5137 krát

IMG_7068.JPG
IMG_7068.JPG (95.74 KiB) Zobrazeno 5114 krát

No a po 14-20 dnech to končí takto:
IMG_7066.JPG
IMG_7066.JPG (127.1 KiB) Zobrazeno 5174 krát

Nejvíc mě zaráží, že si to nevybírá - jsou napadeny téměř všechny druhy listnáčů a nezáleží na stanovišti. Můžou být dvě rostliny 10cm od sebe a jedna je do měsíce hnědá a druhá je netknutá. Postřiky jsem prováděl. Od jara 3x dithane a 1xkarate a 1x talstar a včera previcur energy. Něco takového jsem ještě neviděl a ani o tom neslyšel. Nemá někdo ponětí? Trochu mě to připomnělo tyto příspěvky, ale fakt nevím:
viewtopic.php?f=23&t=2294
viewtopic.php?f=13&t=2128&hilit=p%C5%99emok%C5%99en%C3%AD&start=10
Uživatelský avatar
Mildaprichy
 
Příspěvky: 239
Registrován: 01 čer 2009, 18:49
Bydliště: Boskovice

Re: Hnědnutí listů

Příspěvekod Mildaprichy » 13 čer 2013, 18:34

Tak ještě pár pohledů a díky za odpovědi.
IMG_7071.JPG
IMG_7071.JPG (89.73 KiB) Zobrazeno 5124 krát

IMG_7072.JPG
IMG_7072.JPG (89.56 KiB) Zobrazeno 5171 krát

IMG_7070.JPG
IMG_7070.JPG (116.85 KiB) Zobrazeno 5093 krát
Uživatelský avatar
Mildaprichy
 
Příspěvky: 239
Registrován: 01 čer 2009, 18:49
Bydliště: Boskovice

Re: Hnědnutí listů

Příspěvekod ruda.p » 14 čer 2013, 10:13

Ahoj a předem nezávidím tuhle situaci nikomu, když se to stane je to náhlá smrt rostlin, aniž by se dalo něco dělat předem a napravit :!:
podle fotky 5 ty kuličky to je asi hnojivo dlouhodobé že :?: není to přehnojené a tím spálené :?: pokud to ještě krystalickým hnojivem nedoháníš :!: to by mohl být první můj postřeh
jinak podle ztráty barvy to může zas chybět nějaká minerální látka jako je Hořčík
Nejsem odborník píšu jen můj názor :!: a co udělat proto já bych to přehodil do záhonu a nebo větší kontejner a jen zalívat čistou vodou žádná hnojiva popřípadě že tomu chybí minerály zalít hořkou solí a nechat růst pokud to veme rostlina :?: a modlit se za zdravé dřevo, aby dalo nové pupeny a následně zdraví list
No a to další je mimo mě jelikož choroby nepoznám a sám se radím, ale u těch se dá zachránit postřikem to většinou odnese zelená hmota.
Přeji mnoho štěstí a snad se tu objeví fundovanější názor kluků co mají větší zkušenosti
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Hnědnutí listů

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 14 čer 2013, 14:23

To Osmocote problém nebude.Mildo na třetí fotce máš jehlice borovice které nejsou v pohodě.Konce jsou zaschlé? Ty mrtvolky(mochna?) vypadají jako přemokřené.Nevím?
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Hnědnutí listů

Příspěvekod Mildaprichy » 15 čer 2013, 06:04

Díky chlapy. Rudo, jak píše Honza, to osmocote problém nebude. Pokud by tomu chyběla jakákoli látka, nevěřím, že by v tak krátkém čase došlo k tomuhle. Pořád mně vychází nějaká choroba nebo napadení, ale jaké? Úplná bezradnost.
Honzo, ty mrtvolky jsou mochny a právě proto se mně přemokření jaksi nezdá. Mochny v létě dávám běžně několik dní na podmok, protože jsou pijáci jak blázen. I když to počasí posledního měsíce by tomu napovídalo. Prostě nevím. Ta borovice je v pohodě, je to mugo "Wintergold", takže má konce žluté ještě ze zimy. Jak říkám bezradnost a beznaděj. Díky.
Uživatelský avatar
Mildaprichy
 
Příspěvky: 239
Registrován: 01 čer 2009, 18:49
Bydliště: Boskovice

Re: Hnědnutí listů

Příspěvekod Luděk Urbanič » 15 čer 2013, 07:41

Na to ti postřiky asi nepomůžou, i když určitě neuškodí.
Všechno to pochází od špatné funkce kořenů. Čím zaléváš? V kořenech nic není? (breberky, houba).
tu chlorózu (žluté listy) spravíš postřikem zelenou skalicí, ale neodstraníš příčinu - podle toho, že postižené jsou různé druhy je příčina "systémová" takže hledej společné znaky, to může být ta voda, nebo použitý substrát - vypadá u všech stejný, umístění apod.
Mohls mít například něco v substrátu, co se třeba aktivovalo letošním chladným a mokrým počasím - to čistě teoreticky, pro vysvětlení co hledat.
Všechno co děláš stromům, děláš sobě.
Luděk Urbanič
 
Příspěvky: 213
Registrován: 02 led 2011, 19:13

Re: Hnědnutí listů

Příspěvekod Mildaprichy » 15 čer 2013, 17:27

Díky, chyba bude v systému, ale nemůžu ji najít. Zalejvám vodou z kohoutku, občas dešťovkou (už několik let), ale minulý cca měsíc jsem nezalejval, protože počasí bla bla bla. Substrát používám zhruba stejný, ale vyskytlo se to i u rostlin, který jsem nepřesazoval. Ginala koupená letos v Lubné a mochna ze zahradnictví. U přesazených substrát vypadá v poho, ale okem poznám ...
IMG_7096.JPG
IMG_7096.JPG (154.86 KiB) Zobrazeno 4962 krát

IMG_7097.JPG
IMG_7097.JPG (125.88 KiB) Zobrazeno 4968 krát

Pořád mně vychází jenom to přemokření, ale mozek to nějak nechce přijmout. :blednu: :o :shock: :? :x :roll:
Uživatelský avatar
Mildaprichy
 
Příspěvky: 239
Registrován: 01 čer 2009, 18:49
Bydliště: Boskovice

Re: Hnědnutí listů

Příspěvekod Luděk Urbanič » 16 čer 2013, 11:25

Na kořenech nic vidět není, aspoň co jsem schopen rozlišit na monitoru, ale na druhou stranu je pravda,že tam skoro žádné nejsou - asi byly letos přesazené?

Jinak ulít můžeš smozřejmě i mochnu, jako všechno co zrovna není bahenní rostlina, ale mně to pořád spíš připadá jako opačný případ, že konkrétně ty mochny uschly - aspoň vypadají přesně tak jak moje, které jsem občas usušil - a právě někdy i naivním spoléháním se na to, že přece "furt prší" - právě proto, že mochna tak "pije" stačí aby jeden den nepršelo, nebo jen slabý deštík a mochna dokonale vysuší substrát.

Pokud se stalo toto, tak máš ješte šanci, že se proberou - pokud už teda neskončily na kompostu. Aspoň já jsem jich teda většinu zachránil.
Všechno co děláš stromům, děláš sobě.
Luděk Urbanič
 
Příspěvky: 213
Registrován: 02 led 2011, 19:13

Re: Hnědnutí listů

Příspěvekod ruda.p » 16 čer 2013, 12:33

K mochnám minulí rok jsem dostal nějakou plísen a odešlel zelený porost, prostě zešedl list a už nic ten rok nanarašilo, nevyhodil jsem to a čekal na další rok a ejhle jedna se vydařila a dala jiný pohled na tvar

Mildo- Osmokote by nemělo nic spálit byl to jen odemě poznatek co jsem viděl na fotkách a taky záleží čím to dál přihnojuješ když to bylo čerstvě přesazený tot k hnojení

Jinak já mám problém na čerstvě přesazenéjch lonicerách asi nějaká bakterie či co a čekám co bude dál
but to dají a nebo půjdou na ohřev

nic nevyhazuj pokud se to zbavilo listí a zkus to na příští rok
třeba bylo i něco ve vzduchu a tys to odnesl příklad spolana-neratovice uteklo jim něco a vypáliloto pruh vzrostlého porostu topolů

držím palce
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Hnědnutí listů

Příspěvekod Mildaprichy » 16 čer 2013, 18:14

Luďku, máš pravdu, tato byla letos přesazená, ale je to i u nepřesazených. Usušený na 100% nejsou. No nic, zatím čekám. Při rozlomení jedné větve je ještě vevnitř zelená, tak uvidím. Ty čerstvě přesazený takovou defoliaci asi nedají, ale ty starší třeba jo. Už to vypadá (u některých) na nějaký pokus o rašení. Zatím díky moc za poradnu.
Uživatelský avatar
Mildaprichy
 
Příspěvky: 239
Registrován: 01 čer 2009, 18:49
Bydliště: Boskovice

Další

Zpět na choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků