carmona: identifikace choroby / skudce

carmona: identifikace choroby / skudce

Příspěvekod magor » 19 úno 2012, 01:07

Ahoj, jako novacek jsem dostal do pece caj fuki, na prvni pohled se ji dari dobre, na druhy uz je to horsi, viz https://plus.google.com/photos/117093319787498131917/albums/5710242650362246353?authkey=COG-h_Clw-jlkwE ... muzete mi prosim poradit o co jde za skudce a jak proti nim nejlip bojovat? dik moc, mira
magor
 
Příspěvky: 3
Registrován: 18 úno 2012, 13:02

Re: carmona: identifikace choroby / skudce

Příspěvekod Milan Vohnout » 19 úno 2012, 10:18

Jednoho škůdce jsi i sám vyfotil, jinak mi to připadá, že je nepadnutý sviluškami. Proti nim najdeš dost přípravků, ale může to být i suchý vzduch ten taky nadělá dost škody. Proti němu se dá bojovat jak pravidelním rosením tak i dát rostlinu na tác s většími rozměry, aby rostlina měla okolo sebe prostor a do něho dát třeba keramzit, hrubší štěrk nad 6 mm a nalít vodu. Voda se bude postupně vypařovat a tak bude mít okolo sebe vlhký vzduch. Jo a jinak vítám tě na našem fóru.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: carmona: identifikace choroby / skudce

Příspěvekod Ladislav Kotál » 19 úno 2012, 12:53

Jak píše Milan, svilušky jsou potvory, suchý a teplý vzduch v zimě je pro ně ráj. Postříkej to jednou a za dva ny znova, dej podtác s vodou jak píše Milan a je po starostech. Jo, a taky tě tu mezi námi vítám :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: carmona: identifikace choroby / skudce

Příspěvekod magor » 20 úno 2012, 09:45

Diky panove za reakce. K tem sviluskam, ty uz jsem videl (alespon jejich lozive stadium), ty jsem ta carmone nevidel. Milane, jestli myslis toho plze, to byl jediny exemplar a jak jsem po vyfoceni zjistil, byl uschly. Co mi dela starosti, jsou ty tmave skvrny, bily povlak a nejaci hmyzaci. Nevim jestli jste si jich vsimli, jsou miniaturni a na tech fotkach se lehce ztrati, ale na tehle jdou videt asi nejlip: Obrázek

Jeste se zeptam, jestli na postrik muzu pouzit 'substral careo', ktery mam zrovna namichany (shodou okolnosti tim likviduju svilusky na jine rostline).
magor
 
Příspěvky: 3
Registrován: 18 úno 2012, 13:02

Re: carmona: identifikace choroby / skudce

Příspěvekod Ladislav Kotál » 20 úno 2012, 09:55

Můžeš to postříkat čímkoli, co je určeno na škůdce lezoucí a savé. Je lepší se pokusit , než vyčkávat :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: carmona: identifikace choroby / skudce

Příspěvekod Milan Vohnout » 20 úno 2012, 18:25

Aha, podle mě to jsou stejně svilušky a tak udělej postřik, i kdyby měl být jen preventivní, a dále býlí povlak může být i z vody. Tmavé fleky mohou být z teplého suchého vzduchu nebo i naopak od dost prochlazení studeným vzduchem, které carmona dvakrát taky nemusí.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: carmona: identifikace choroby / skudce

Příspěvekod magor » 28 úno 2012, 16:22

Panove, dekuji pekne za rady. Provedl jsem postrik substral careo (predevcirem druha varka), upravil stanoviste (eliminace studeneho pruvanu + vetsi vlhkost) a jal jsem se podrobne zkoumat, co tam najdu. Opet jsem nachazel fleky (nejsem si ale jisty jestli pribyvaji) + nejake hmyzi zaskodniky (zadny vsak nelezl, nebo jsem nemel dost trpelivosti na nejaky pohyb cekat). Hlavne by me zajimalo, co je zac toto, zda se ze tmava mrcha pozira svetlou, pripadne ze svetla vylezla z tmave???:

Obrázek

Obrázek

Ta bila mrcha je na vice fotkach, viz odkaz v prvnim prispevku, nove jsou tech poslednich 11.

edit: opraven druhy odkaz na foto
magor
 
Příspěvky: 3
Registrován: 18 úno 2012, 13:02


Zpět na choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků