houba

Re: houba

Příspěvekod Míra Z » 10 črc 2011, 01:34

Mirku,tohle bude něco- je to stejný jak u modřínu tak u hlohu a ten mykorhizu nemá...
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: houba

Příspěvekod Alexandr » 10 črc 2011, 19:24

Míra:
jak se to na rostlině projevilo? Mně hloh strnul....jedna větev vyrašila a vyskákala spousta pupenů na kmeni. listy na té větvi uschly a pupeny strnuly.....celá rostlina se rozjela až minulý týden. Substrát mám stejný jako ty. Viz poslední příspěvek viewtopic.php?f=51&t=93&start=470
Uživatelský avatar
Alexandr
 
Příspěvky: 405
Registrován: 17 led 2010, 21:48
Bydliště: Havířov, okr. Karviná

Re: houba

Příspěvekod Mirek Halatin » 10 črc 2011, 23:47

ad. Míra

jsi si jistý?

hezký článek na parlon bonsai: http://www.parlonsbonsai.com/Mieux-comp ... es-en.html

zmiňují se zde i o hlohu ;)
Mirek Halatin
 
Příspěvky: 220
Registrován: 13 úno 2009, 12:19

Re: houba

Příspěvekod Mirek Halatin » 10 črc 2011, 23:50

jen doplním že je to v části kde autor vyjmenovává druhy s endomykorhizním soužitím :)

samozřejmě že může jít i o parazita... spíš mi jen nabíhá husí kůže z tak trošku bezhlavého prolévání substrátu fungicidem :)
Mirek Halatin
 
Příspěvky: 220
Registrován: 13 úno 2009, 12:19

Re: houba

Příspěvekod Pavel K. » 15 črc 2011, 16:32

Toto iste som minuly tyzden nasiel v substrate, rastlinka sa mi nejak nepozdavala a zacali jej zltnut listy. Jedna sa o hrab a ako substrat je pouzity terramol so sansou. Rastlinka bola vonku v polotieni nijak chranena pred dazdom a tak trocha premokrena, on ten terramol teda aspon co som si vsimol hodne drzi vodu, omnoho viac ako akadama a to moze byt obcas problem. Hlavne pri dazdivom a vlhkom pocasi ked stromky nemaju dostatok slnka a malo fuka vietor. Snazim sa to riesit presunutim na viacej slnecne/vzdusne miesto a substrat som prelial Previcurom. Ak to nepomoze, tak budem asi nuteny stromek presadit a poriadne omyt korene v hypermangane...
Pavel Kalivoda
Pavel K.
 
Příspěvky: 56
Registrován: 29 čer 2010, 17:07
Bydliště: Peruc

Předchozí

Zpět na choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků