houba

houba

Příspěvekod Míra Z » 06 črc 2011, 13:51

Přeji dobrý den,tento rok po přesazení se mi udělala tato houba.Udělalo se mi to ve třech hlohach a jednom modřínu.Na kořenech je houba (vypadá jako by bílé tečky).Stromy nevypadají vůbec dobře,hlohy jsou asi pryč. Použitý substrát je- antuka,terramol,ekogrit.(ve všech případech)
Nestalo se vám to někdy?Nebo nevíte co to je?
Děkuji.
Přílohy
DSCF6759.JPG
DSCF6760.JPG
DSCF6761.JPG
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: houba

Příspěvekod Lojza Sedlák » 06 črc 2011, 14:23

Ahoj Míro,samozřejmě,že nevím přesně o co se jedná,ale nám se loni udělalo řekl bych to samé v mulčovací kůře.kde ji vítr sfoukal na větší vrstvu do takového vlkého místa a najednou to začalo takto prorůstat.na první pohled tím samým co tobě.já jsem to bral jako plíseň.Takže jsem vše napadené odstranil a ostatní postříkal přípravkem proti bramborové plísni.Od té doby byl a je pokoj.Zda na to stačilo jen to odstranění nebo ten postřk nevím.Také nevím jak se ten postřik jmenuje,nemám ho v originál balení.jedná se o takový žlutý prášek a plíseň u brabor,rajčat a okurek bere docela dobře.
Pokud někdo s odborníků nazná,že se jedná o plíseň a ten postřik by mohl pomoci,rád ti ho trochu pošlu.
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Re: houba

Příspěvekod Robert Černý » 06 črc 2011, 18:14

Pane "Z" já měl něco podobnýho loni v substrátu (akadama + zeolit) u borovice. Barva byla spíše do hněda. Jednalo se o houbu, která prorůstala substrátem a celé se to dalo přirovnat k tartanu. Letos na jaře jsem horní vrstvu substrátu (cca 5cm) odstranil a nahradil novou akadamou. V současné chvíli je to u borovice zpět a dokonce jsem to spozoroval i u jednoho buku, též substrát akadama + zeolit. Zásadní je, že to rostlinám to očividně nevadí a prosperují v pohodě.
Toliko moje zkušenost.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: houba

Příspěvekod petradelt » 06 črc 2011, 21:15

A kluci, nemůže to být nadměrným zaléváním, jak ty stromky milujete, tak je pořád kropíte,
a substrát vlastně nikdy nevyschne. Je to jen taková úvaha, ty kořeny taky potřebují kromě
vody vzduch. :naughty: Tak nevím :think:
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: houba

Příspěvekod Robert Černý » 06 črc 2011, 22:27

V mém případě bych se toho nebál.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: houba

Příspěvekod Lojza Sedlák » 07 črc 2011, 23:18

To naše docela rychle rostlo a myslím,že v misce by to muselo rostlinu utlačit,nebo zadusit.jednalo se o takovou hroudu 10cm na výšku a hloubku a tak 30 do šířky.začalo to obrůstat i jeden keřík vřesu.
Postřik který jsem použil se jmenuje Novozir.Jak jsem ale již uvedl,nevím čím se mě to podařilo zničit zda mech.odstraněním,postřikem nebo jen náhodou.Také nevím proč mě napadla plíseň mělo to do země taková jakoby plísňová vlákna,ale většina byla bílá a spíš tuhá,jako houba.
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Re: houba

Příspěvekod Pepča » 08 črc 2011, 08:19

Hoši, napadlo mě, jestli by nebylo vhodné substrát prolít 1% kysličníkem, byla tady o tom diskuze. Kysličník by měl houbu zničit a také provzdušnit substrát.
Uživatelský avatar
Pepča
 
Příspěvky: 508
Registrován: 12 srp 2009, 13:25
Bydliště: Horažďovice
člen ČBA: ne

Re: houba

Příspěvekod Robert Černý » 08 črc 2011, 11:46

Otázka je, když se to proleje tím kysličníkem, co na to mykorhiza?? :think:
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: houba

Příspěvekod tomikzlesa » 08 črc 2011, 13:48

no a kdy začnem stromky obvazovat a dávat jim aspirin :D nikdy bych si netrouf prolívat misku kysličníkem :shock:
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: houba

Příspěvekod Mirek Halatin » 10 črc 2011, 00:39

ad Robert Černý: .... bod za připomenutí kouzelného slovíčka mykorhiza ;)

Popřemýšlejte nad možnými souvislostmi mezi slovíčkem mykorhiza a úvodními fotkami tohoto threadu :idea:
Mirek Halatin
 
Příspěvky: 220
Registrován: 13 úno 2009, 12:19

Další

Zpět na choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků