smrk

smrk

Příspěvekod ridzz » 12 kvě 2011, 16:25

Chtěl bych poradit jestli se ještě dá zachránit stříbrný smrk asi 11 let starý. NENÍ TO BONSAJ ale nevím koho jiného se zeptat než tady. rostl několik let v pohodě ale za poslední 2 roky začali reznout jehlice, až do úplného odpadnutí a zčernání vetviček. zatím je stromek asi z 1/3 rezavý?? něco jsem zde porčetl ale pořád nevím o co jde. Začal jsem to řešit až nyní co asi 2 m. od něj mám stolek ze stromkama. POstříkal jsem ho přečd týdnem Dithanem a dnes podruhé. Tak poraďte jestli se dá ještě něco udělat a Zda je to přenosné na borovice příp. jalovce, ze kterých se polouším udělat bonsaje?? fotky přikládám přewdem díky za rady.esi bude adminovi vadit že se nejedná o bonsaj ale asi 3m strom tak ať to smaže, ale snad mi pomůžete. :?
Přílohy
smrk1.jpg
smrk1.jpg (58.54 KiB) Zobrazeno 1552 krát
smrk21.jpg
smrk21.jpg (60.78 KiB) Zobrazeno 1550 krát
smrk31.jpg
smrk31.jpg (55.34 KiB) Zobrazeno 1546 krát
Michal Vlachynský
m.vlachynsky01@seznam.cz
Uživatelský avatar
ridzz
 
Příspěvky: 99
Registrován: 16 srp 2010, 14:38
Bydliště: VYŠKOV

Re: smrk

Příspěvekod Ladislav Kotál » 12 kvě 2011, 18:28

Michale, myslím, že je to jen nedostatek světla v koruně :jedna: , případně nemá živiny.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: smrk

Příspěvekod Jarda Marek » 12 kvě 2011, 20:06

Předpokládám taky nedostatek světla v koruně a ono se to takhle proppadá, zkus hořkou sůl ;)
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: smrk

Příspěvekod ridzz » 14 kvě 2011, 07:03

kluci díky za rady, ale jak mám udělat to aby zhruba 3,5m smrk měl dostatek světla v koruně?a rezne i na straně která je cely den vystavena slunci + stromek je na jížní straně baráku. a co je ta hořká sůl to je hnojivo nebo postřik popř. kde se to dá koupit. Je pravda ze celý pozemek je na bývalých mokřadech a porstě podmáčeném terénu (kdysi) takže veškerá zeleň roste na asi jen 0,5m navážky hlíny. je možné že kořeny po 10 letech porrostli někam kde nejsou živiny?? mám strach aby se nejednalo o nějaký druh RZI a nepřeneslo se mi to na borvocie nebo jalovce z kterých se pokouším dělat bonsaje. a proč tedy nerezavěl už dřív a rzjelo se to až ted poslední dva roky???
Michal Vlachynský
m.vlachynsky01@seznam.cz
Uživatelský avatar
ridzz
 
Příspěvky: 99
Registrován: 16 srp 2010, 14:38
Bydliště: VYŠKOV

Re: smrk

Příspěvekod Dobruda » 14 kvě 2011, 15:14

HOŘKÁ SŮL - Síran hořečnatý
Tekutá hořká sůl je rychle působící hnojivo, které odstraňuje nedostatek hořčíku v půdě a jeho použití není časově omezeno. Je vhodné pro různé druhy plodin - okrasných rostlin, květin, ovocných stromů, drobného ovoce, zeleniny, jehličnanů atd. Kapalná hořká sůl je vhodná na rychlé odstranění skrytého i zjevného nedostatku hořčíku, který se projevuje hnědnutím a zvýšeným opadáváním jehličí nebo žloutnutím listů. Hnojivo se používá ve formě postřiku na list nebo zálivkou ke kořenům.
Je možno ji koupit v tekutém i sypkém stavu. Zadej do vyhledávače a vyhodí ti nejbližší obchody např. http://search.seznam.cz/?sourceid=szn-H ... 1+s%C5%AFl
Jinak se užívá:
Do akvárií: Jako hnojivo pro rostlinky. ;)
Do koupelí: Přidává se do vany jako koupelová sůl. :D
Hnojivo: se uplatňuje i jako hnojivo, pokud chcete, aby byly např. jehličnany svěže zelené. :jedna:
Postřiky: Používá se ve formě 3-5 % roztoku jako postřik. :jedna:
Nátěry proti okusu zvěří: přimíchává se do nátěrů, síran hořečnatý je velmi hořký a zvěř si vybere jiný stromek - neošetřený (u souseda). :jedna:
Projímadlo: lze ho použít i jako projímadlo, stejně tak lze použít ricinový olej :lol:
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Jirka DOBRUSKÝ
dobrusky.jiri@seznam.cz
skype: dobruda1965
mobil: 606 70 60 65
Uživatelský avatar
Dobruda
 
Příspěvky: 368
Registrován: 19 úno 2011, 11:02
Bydliště: Praha 5 - Slivenec


Zpět na choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků