listy buků

Re: listy buků

Příspěvekod tomikzlesa » 05 kvě 2011, 10:49

No Ládo, stromy sice ne ale kytky sme přikrytý měli s omrzlo to stejně, on ta látka by proti -8C asi moc platná nebyla. Korunu tomu asi taky nasadilo ostré slunce. Spíš bych uvítal kdyby někdo zkusil napsat jak se stromy zachovají dál, popř co dělat. Máme umrzlý výhony ustříhat, nebo nechat a čekat kde strom obrazí, atd...
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: listy buků

Příspěvekod Ladislav Kotál » 05 kvě 2011, 10:53

Tome, určitě je nestříhej, počkej až se proberou záložní pupeny. Příroda si poradí sama líp.Dostříhnout se to může časem. :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: listy buků

Příspěvekod Vladimír Vinický » 05 kvě 2011, 11:32

Tak se také připojím abych si postěžoval. Zmrzly mi všechny buky, i tři čerstvě vykopané (jsou silné jak noha), pomrzly duby, javory, habry, gingo biloba i některé modříny jsou nějaké divné, atd. Zmrzly i Albízie, fíkovník atd. Nemluvím už vůbec o přísavníku třílaločném, který mám na domě - je celý černý, černé je i kiwi, wistárie, atd. Zmrzly totálně i nadzemní části brambor, zmrzly i další kytky na záhoně - škoda mluvit. Škody na kaktusech se ukáží pravděpodobně až za pár dní. Zajímavé je, že japonské javory jsou v pořádku.
Nejhorší, že pomrzly stromy, které jsem chtěl dát letos do Merklína, Kurňa to jsem nas..nej!
Jo a abych nezapoměl ani bílá netkaná textilie na dvou bukách nebyla nic platná.
Jinak jako radu: nic s tím nedělat, snad si příroda poradí sama. Kdysi před lety mě šlehl mráz jeden buk a ten to trochu pomalu ale přece jen rozchodil. Tak hlavu vzhůru, uvidíme.
..........................................................
"Pod vedením přírody nemůžeme chybit."
Uživatelský avatar
Vladimír Vinický
 
Příspěvky: 369
Registrován: 04 úno 2009, 12:09
Bydliště: Šumava
člen ČBA: ano

Re: listy buků

Příspěvekod Compel Lubomír » 05 kvě 2011, 12:28

Chlapci, byl jsem včera trajdat po nalezišti a jsou tam namrzlý duby pár lipek, buky který už měly starší listy jsou netknutý. Nedotklo se to ani hlohů který jsou v květu. Nejhůř jsou na tom právě duby a taky jeřabiny. Dnes jdu na zahradu, tak jsem zvědav co mi to vyvedlo s míma bukama a vinnou révou.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: listy buků

Příspěvekod Robert Černý » 05 kvě 2011, 13:07

Tak u mě to vypadá, že to postihlo jen buky. Ostatní stromy se tváří spokojeně. Uvidíme.......
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: listy buků

Příspěvekod tomikzlesa » 05 kvě 2011, 13:40

No já sem na tom jako Vláda, u me to sjelo buky (všechny) duby, smrky (taky komplet) pár modřínů, no humus, co psát dál :D aspon ze ty dva modříny do Merklína sou netknutý
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: listy buků

Příspěvekod petradelt » 05 kvě 2011, 14:59

Takže já, který si porád stěžuju, že je to u nás (500m.n.m.) všechno opožděný, jsem na tom asi nejlíp. Buky se teprve začínají otevírat,
takže na nich zatím není nic vidět. Trochu má zmuchlaný listy javor u jezírka, (ty v nádobě jsem uklidil dovnitř :jedna: ) A nejhůře je na tom ten přísavník. Listy zmuchlaný, jako když je vyndáš ze ždímačky.
Zajímavé, narašený smrk je v pohodě, a modříny taky. Bylo -2 stupně
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: listy buků

Příspěvekod Jarek Servus » 05 kvě 2011, 16:49

Připojím se k Petrovi, bydlím 600m nad mořem, teprve mě to začíná rašit a zatím je to všechno dobrý, ani modříny, co už mají 1cm dlouhé jehličí nevypadají špatně.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: listy buků

Příspěvekod Roman Hlavinka » 05 kvě 2011, 19:06

:think: tak u nás to asi nejvíc obes...y ořešáky,meruňky a broskve.Na prach černý.Kiwi a manželčiny muškáty tak na půl.vinná réva sem tam.Police mám mezi zdma,tak dobrý,akorát na pěstírně šli do p..... všechny přes zimu zakořeňované sukulenty,tlustice,... :| :|
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: listy buků

Příspěvekod Jurino » 05 kvě 2011, 20:17

No u nás včera -3 a chvalabohu som stihol prehodiť vrecovinou, ale na dnes hlásia až -6 a to neviem či mi pomôže. Inak na záhrade všetky orechy a marhule na tabak a kvet opadol. Takže úroda bude asi nulová.
Juraj
Jurino
 
Příspěvky: 112
Registrován: 02 čer 2010, 16:13
Bydliště: SK, Veľké Rovné

PředchozíDalší

Zpět na choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků