co to je?

Re: co to je?

Příspěvekod Míra Z » 24 říj 2010, 22:03

díky,o volnu to vezmu drátěným kartáčkem Dhitane a Dithiaden mám doma ;)
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: co to je?

Příspěvekod Pavel Š. » 25 říj 2010, 09:59

Je to houbová choroba, jsou to plodnice některé z nectrií, pravděpodobně http://botany.cz/cs/nectria-cinnabarina/ pěkný výskyt ;) je na obr. http://danny.humlak.cz/Sklenarovice/alb ... ic000.html
S tou likvidací nevím, vyskytuje se hlavně na odumřelém dřevě :think:, ale určitě tím postřikem nic nezkazíš.
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: co to je?

Příspěvekod Petr Brejška » 25 říj 2010, 15:31

Ahoj Míro.
Opravdu se jedná o( Nectria cinnabarina).Napadá slabé a špatně rostoucí stromy nebo jinak oslabené.Doporučení je dobře zásobovat vodou a hnojivy aby se stromek dostal do dobré kondice.Řezné rány a jinak otevřené rány ošetřovat (benomylem,captafolem),to je --Bayleton Tilt,Rubigan,Topsin,Ronilan,Fundazol.Přeju ti úspěch.
Uživatelský avatar
Petr Brejška
 
Příspěvky: 235
Registrován: 22 led 2010, 18:18
Bydliště: Litvínov
člen ČBA: ne

Re: co to je?

Příspěvekod Míra Z » 27 říj 2010, 15:44

Jedná se o lípu,kterou jsem z jara vykopal.Po vykopání tam zbyl jen jeden kořínek,myslel sem že to ani nerozdejchá,ale chtěl jsem jí dát šanci.Šoupnul jsem jí do rohu zahrady,je spíš ve stínu a vlhku...Z jara přesadím a věřím že bude vše ok.
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: co to je?

Příspěvekod dan » 08 úno 2011, 20:29

taky bych potřeboval pomoci s diagnózou. tohle se mi objevuje na spodní straně listů Sagerécie, ostatní stromky to nemají (naštěstí). stromek se mi zdá celkově "v normě", ale mladé lístky, přestože nejsou napadeny, se kroutí (vlhkost je cca 50 - 60%), některé starší lístky zasychají od okrajů, přesto 90% listů i přestože jsou napadeny mají svěží zelenou barvu, tonus je taky v pořádku. Původně jsem si myslel, že to budou výkaly třásněnek (po těch jsem pátral ale nenašel, navíc mám pocit, že by ty výkaly byly i na ostatních stromech), ale myslím, že ty výkaly by byly mokré, olejnaté. tohle připomíná spíše saze, nebo takovou černou, černošedou matnou vatu. mám podezření na nějakou houbu nebo bakteriální kolonie (nebo mi je syn chodí očuzovat pravítkem :lol: ). velikost těch černých ložisek (skvrnek) je do cca 1mm. a místo toho aby se slévali a postupně pokryly celý list, spíše se množí počet těchto ložisek (teček, zrnek "sazí"). Co radíte? Jak na to? a čím? ostříhat? Postřik? Děkuji za pomoc. už mě nic nenapadá, na nic to nereaguje...
Přílohy
nahled-7030-2.jpg
nahled-7029-2.jpg
Dan Hrdý


...Někdo tvrdí, že jsem flegmatik...ale mě je to jedno... ;)
Uživatelský avatar
dan
 
Příspěvky: 124
Registrován: 24 úno 2010, 11:59
Bydliště: Praha

Re: co to je?

Příspěvekod Ladislav Kotál » 08 úno 2011, 20:40

Dane a je to pod tím černým lepkavé ? Jestli ano jsou to molice, jestli ne ,tak nevím. :mrgreen:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: co to je?

Příspěvekod dan » 08 úno 2011, 20:58

ne právě že je to celkově spíše suché, proto jsem tipoval nějakou houbu, nebo něco podobného. zatím se stromek tváří, že ho to nějak zvláště nezatěžuje, ale nechci to zanedbat, aby se to nedostalo "dovnitř" :blednu: ... zkusil jsem previcur postřík , spíše proplach... tak uvidíme. molice už jsem dlouho neviděl. spíše nárazově octomilky, občas smutnice (ty ale nemají rády nikotin, tak dlouho nepobudou)... po preventivním postřiku proti hmyzu se vůbec nic neděje, spíše přibývá "teček". jsou ale jen na spodní straně listů. Touhle dobou doplňkově dosvěcuji den keramickou výbojkou, takže ta houba nebo co to je nemusí UV záření... když nepomůže ten previcur, tak to zkusím ostříhat...
Dan Hrdý


...Někdo tvrdí, že jsem flegmatik...ale mě je to jedno... ;)
Uživatelský avatar
dan
 
Příspěvky: 124
Registrován: 24 úno 2010, 11:59
Bydliště: Praha

Re: co to je?

Příspěvekod dan » 08 úno 2011, 21:11

Ono to taky nejde moc pitvat. musel bych mít mikroskop. ty tečky jsou opravdu mrňavé - 0,1 - 1mm
Přílohy
nahled-1010847.jpg
Dan Hrdý


...Někdo tvrdí, že jsem flegmatik...ale mě je to jedno... ;)
Uživatelský avatar
dan
 
Příspěvky: 124
Registrován: 24 úno 2010, 11:59
Bydliště: Praha

Re: co to je?

Příspěvekod Milan Vohnout » 09 úno 2011, 18:13

Podle mě se jedná o nějakou plíseň nebo houbu.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: co to je?

Příspěvekod dan » 10 úno 2011, 15:21

Ano, bude to nějaká houba. Na postřik previcurem to reaguje. sice to ustupuje pomalu, ale funguje to. Tak jen pro informaci ostatním, pokud by se s tím náhodou setkali... :mrgreen:
Dan Hrdý


...Někdo tvrdí, že jsem flegmatik...ale mě je to jedno... ;)
Uživatelský avatar
dan
 
Příspěvky: 124
Registrován: 24 úno 2010, 11:59
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků