Buk hnědnutí listů

Buk hnědnutí listů

Příspěvekod petradelt » 27 kvě 2010, 12:12

Chlapi, na některých nově vykopaných bucích mám listy z hnědými okraji. a to i u malinkých sotva se rozvíjejících.
Tak nevím, na talstar to asi nebude, spíš je to nějaká choroba. možná kuprikol nebo něco podobného. Určitě to znáte, a nebo odpoledne vyfotím.
Je možné že jsem hnojil moc brzo :oops: Nevím.
Zkuste poradit, děkuji
Na mých starších stromech to není.
Petr z NeW Bubu
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: Buk hnědnutí listů

Příspěvekod tomikzlesa » 27 kvě 2010, 12:20

Ahoj,
tím "nově vykopaných" bych se řídil, podle mě tu nepomůže žádný postřik ;) strom je v šoku z vykopání, mám to taky, bud to přežije, nebo zhnědne úplně..nemáš Péťo fotku ?
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Buk hnědnutí listů

Příspěvekod petradelt » 27 kvě 2010, 15:01

Foto dodám možná dnes.
Petr z New Bubu
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: Buk hnědnutí listů

Příspěvekod Martin Iša » 27 kvě 2010, 19:14

Jo, to dělaj buky docela běžně.A nehledě na to, že slunce si letos moc neužili a když vysvitne, je to pro ně dost šok.Z vlastních zkušeností buky vykopané a do stínu.Jen večerní slunce.A pak postupně zvykat.Zapěstované mám už potom na plném slunci. ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Buk hnědnutí listů

Příspěvekod petradelt » 27 kvě 2010, 21:28

Tak zde je foto, zajímavé je, že na jednom stromku jsou větve takto napadené, a některé jsou netknuté.
Letos je Martine tak málo sluníčka, že to snad spálené ani nemůže být. Nevím
Myslíš tedy, že bych je mněl přendat někam pod strom?
Petr z New Bubu
Přílohy
buk  list.jpg
buk list.jpg (117.43 KiB) Zobrazeno 1727 krát
buk list.jpg
buk list.jpg (118.88 KiB) Zobrazeno 1727 krát
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: Buk hnědnutí listů

Příspěvekod Martin Iša » 27 kvě 2010, 21:57

Asi právě proto, že je ho málo a když už, je takové "jedovaté" :think: I když u tebe je to divné.Vždycky by to mělo jít z kraje listů.Tohle asi bude nějaká houba? :think: Uvidíme,co ostatní.
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Buk hnědnutí listů

Příspěvekod maros » 28 kvě 2010, 21:33

Petře,
ak tu už bolo napísané, takto alebo podobne aj u mňa vyzerajú listy na čerstvo vykopaných bukoch asi vždy. Ak to strom prežije, tak listy budú o rok lepšie. Na mojich bukoch čo prežili z minulého roka sú listy v pohode. No na jednom tohtoročnom vyzerajú podobne ako tvoje. Podľa mňa signál, že "pude pod kytky", ešte sa modlím a prosím ho aby to rozchodil ale :(
Inak kým nebol u nás ten silný vietor asi týždeň tak bol v pohode. Neskoro som ho schoval...ten vietor je prevít.
m.
Uživatelský avatar
maros
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21 kvě 2009, 00:10

Re: Buk hnědnutí listů

Příspěvekod petradelt » 30 kvě 2010, 12:21

Díky Maroši za postřehy, jsem dost na kopci, takže i vítr může být, i když mám ze stran zahrady vždy nějaký větrolam, to poškození je vždy jen na některých
částech. Některé větvě jsou dobré, uvidíme.
Ono to je s těmi stromky někdy záhada. V jeden den letos na jaře jsem z jednoho místa kopal dva buky. Jeden naprosto bez kořenů, a to jsem kopal dost hluboko, který jsem vzal jen z milosti abych ho jen tak nepohodil, a druhý, který měl deset cm. výborné lesní zeminy se spoustou jemných kořínků, donesl jsem to i z balem, a
výsledek je přesně opačný než jsem čekal. Ten první, bez kořínků, krásně obrostl, a ten druhý je jak ukazují fotky. Nutno dodat, a to říkám dost nerad, že ten první bez
kořenů jsem sázel s kompletním odstraněním zeminy do antuky, vlastně tam žádná zem nezůstala, a ten druhý, jsem nechal v té krásné lesní zemině,
a jen obsypal zeminou se štěrkem.
A teď babo raď
Petr z New Bubu
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: Buk hnědnutí listů

Příspěvekod Otakar Šuhaj » 31 kvě 2010, 07:32

Přikláněl bych se k Marošovi. Letos jsem kopl asi tři buky, bohužel asi pozdě. Byly již olistěné. Liisty na nich hnědnou, ale snad to alespoň jeden vydrží. Byly přesazeny do rašeliny s pískem. Zatím jsem neměl problém brát rostliny i v plném vegetačním růstu, ale nechával jsem tam kořenový bal, krerý jsem se strokem vytáhl. Letos poprvé jsem tuto tradici porušil a kořeny proplách (asi chyba). Protože ale stále prší nemohu poslat fotky. Zdravím Ota
Uživatelský avatar
Otakar Šuhaj
 
Příspěvky: 174
Registrován: 25 lis 2009, 12:27
Bydliště: Žďár nad Sázavou


Zpět na choroby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků