molice

molice

Příspěvekod Zdeněk78 » 06 lis 2009, 13:36

Zdar všem,nemáte někdo nějaký zaručený recept na molice?? :?: Vždycky si koupím nějaký postřik zbavím se jich a za pár dní jsou zpět.Tak kdyby někdo věděl co s tím nebo proč se mi pořád vracejí tak sem s tím. :jedna: A zajímavé je,že je mám jen na granatovém jablku a občas na myrtě.Dík za rady. :P
Jsem bílý heterosexuální netrestaný plátce daní a cítím se diskriminovaný.
Uživatelský avatar
Zdeněk78
 
Příspěvky: 62
Registrován: 31 říj 2009, 18:56
Bydliště: Liberec

Re: molice

Příspěvekod Ladislav Kotál » 06 lis 2009, 13:55

Zdendo, důvodem byl alespoň u mě substrát (hlína) ze který ty potvory pořád lezly. Co mám vše v akadamě je klid a mír. A na ty hajzly platí postřik TALSTAR. Bacha na aplikaci je to sajrajt, ale vše co leze a lítá to spolehlivě hubí na počkání :lol: :lol: :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: molice

Příspěvekod Pavel Š. » 06 lis 2009, 14:23

Zaručený resp. 100% recept ti nedám, ale já stříkám molice Mospilanem a od posledního postřiku uplynulo už víc jak dva měsíce a zatím je pokoj. Samozřejmě záleží na dokonalé aplikaci postřiku, hlavně na spodní stranu listů, kde se ty ludry drží. A je dobré postřik po nějaké době (zhruba po týdnu) opakovat, protože postřiky nezabírají na vajíčka, ze kterých se pak za několik dní líhnou další dospělci. A ta oblíbenost myrty a granátového jablka je daná tím, že mají křehké, šťavnaté lístky, třeba fíkus, který má listy tužší jim nejede. Tak bojuj! ;)
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: molice

Příspěvekod Zdeněk78 » 06 lis 2009, 14:34

Ladislav Kotál píše:Zdendo, důvodem byl alespoň u mě substrát (hlína) ze který ty potvory pořád lezly. Co mám vše v akadamě je klid a mír. A na ty hajzly platí postřik TALSTAR. Bacha na aplikaci je to sajrajt, ale vše co leze a lítá to spolehlivě hubí na počkání :lol: :lol: :jedna:

Ahoj Láďo,to s tím substrátem mě taky napadlo takže to zkusím přesadit. Dík
Jsem bílý heterosexuální netrestaný plátce daní a cítím se diskriminovaný.
Uživatelský avatar
Zdeněk78
 
Příspěvky: 62
Registrován: 31 říj 2009, 18:56
Bydliště: Liberec

Re: molice

Příspěvekod Zdeněk78 » 06 lis 2009, 14:36

Pavel Š. píše:Zaručený resp. 100% recept ti nedám, ale já stříkám molice Mospilanem a od posledního postřiku uplynulo už víc jak dva měsíce a zatím je pokoj. Samozřejmě záleží na dokonalé aplikaci postřiku, hlavně na spodní stranu listů, kde se ty ludry drží. A je dobré postřik po nějaké době (zhruba po týdnu) opakovat, protože postřiky nezabírají na vajíčka, ze kterých se pak za několik dní líhnou další dospělci. A ta oblíbenost myrty a granátového jablka je daná tím, že mají křehké, šťavnaté lístky, třeba fíkus, který má listy tužší jim nejede. Tak bojuj! ;)

To s tou opakovanou aplikací jsem taky dělal kvůli těm vajíčkům a stějně se vraceli takže to asi bude jak psal Láďa v tom substrátu. I tak dík :jedna:
Jsem bílý heterosexuální netrestaný plátce daní a cítím se diskriminovaný.
Uživatelský avatar
Zdeněk78
 
Příspěvky: 62
Registrován: 31 říj 2009, 18:56
Bydliště: Liberec

Re: molice

Příspěvekod Petr Syrový » 06 lis 2009, 14:46

Určitě to bude substrátem.Jinak stačí koupit špatně uložený(skladovaný) substrát a použít ho třeba u jiných rostlin.Spolehlivě se do čtrnácti dnů rozleze do okolních květináčů a misek.Mě takhle stačil jeden donesený Ibišek a měl jsem to taky všude.Pomohl Talstar a dal jsem do postřiku trochu Jaru .Pomohlo po třetím opakování stoprocentně.Třetí už byl jen na jistotu.
Uživatelský avatar
Petr Syrový
 
Příspěvky: 551
Registrován: 04 úno 2009, 21:33
Bydliště: Praha 6 Liboc 16100

Re: molice

Příspěvekod Pavel Š. » 06 lis 2009, 14:48

Chlapi, nechci vám brát iluze, ale podle toho co jsem našel na netu, tak vývoj všech generací molic probíhá převážně na spodní straně listů a ne v substrátu. http://zahradkari-karvina.ic.cz/?p=315 Takže dokud se jich člověk nezbaví chemií, přesazení nebude mít žádný efekt. Naopak bych řekl, že přesazením oslabená a neošetřená rostlina bude pro molice snadnější kořist. A rozlézají se proto, že dospělci létají.
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: molice

Příspěvekod Petr Syrový » 06 lis 2009, 15:00

Taky zajímavý a ekologický postup pro skleníky je tady http://www.biocont.cz/PDF%20katalog/32.pdf
S těma molicema máš pravdu.Zase jsem si to spletl s těma octomilkama .Nevím proč tomu doma říkáme furt molice..... :oops:
Uživatelský avatar
Petr Syrový
 
Příspěvky: 551
Registrován: 04 úno 2009, 21:33
Bydliště: Praha 6 Liboc 16100

Re: molice

Příspěvekod Jarek Servus » 06 lis 2009, 15:02

Měl jsem před třemi molice na dvou myrtách, zkoušel jsem mospilan, ..., další už si nepamatuju. Vždy se objevily znovu. Ten poslední systémový insekticid nakonec zabral, a zničil stromy, misky nechal. Protože molicím keramika nejede, pochcípaly v zimě asi hladem. Venku jsem při jejich výskytu použil TALSTAR, ten nebyl tak účinný, stromy to přežily, molice se nevrátily. Jenom jedna rada, používat Talstar na otevřeném prostranství, ať se nenadýcháš.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: molice

Příspěvekod Pavel Š. » 06 lis 2009, 15:05

Petr Syrový píše:S těma molicema máš pravdu.Zase jsem si to spletl s těma octomilkama .Nevím proč tomu doma říkáme furt molice..... :oops:

Myslím, že jsi se spletl ještě jednou ;) . Octomilky (Drosophila) jsou ty otravné mušky co lítají kolem přezrálého ovoce nebo pokud pálíš kořalku, kolem kvasu. Ze substrátu v pokoji vylétávají Smutnice.
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Další

Zpět na škůdci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků