Puklice

Puklice

Příspěvekod kromax » 30 kvě 2009, 12:32

potřebuju poradit...na mém fíkusu se mi usadily puklice a nemůžu se jich žádným postřikem zbavit :cry: nepomáhá ani obírání a následný postřik, protože za dva tři dny jsou tam zase :cry: můžete mi prosím někdo poradit, co s nima?
Petr
Uživatelský avatar
kromax
 
Příspěvky: 21
Registrován: 30 kvě 2009, 12:04

Re: Puklice

Příspěvekod Jarda Marek » 30 kvě 2009, 18:22

Mehcanicky obrat a postříkat BIOOLem a mělo by to zabrat :think: . Mimochodem vítám Tě na fóru.
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Puklice

Příspěvekod kromax » 31 kvě 2009, 09:52

děkuju za přivítání...myslím, že se tady budu hodně vyptávat, jsem teprve začátečník :oops:
jinak doteď to mechanicky obírám...a stříkám Methationem :oops: (ale asi bych to neměl říkat moc nahlas...). Tak ja zkusím ještě ten BIOOL. Ještě jednou dík za radu
Petr
Uživatelský avatar
kromax
 
Příspěvky: 21
Registrován: 30 kvě 2009, 12:04

Re: Puklice

Příspěvekod Jarda Marek » 31 kvě 2009, 18:58

Vyptávej se vyptávej i my se tím učíme :think: my všichni jsme tu greenhorni no a ten boj stou puklicí vydrž :jedna: měl by to být přípravek který je trochu přilnavý olejový když s ním puklici nastříkáš tak se udusí protože nebude :naughty: moct dýchat.
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Puklice

Příspěvekod Martin Kolacia » 31 kvě 2009, 22:24

dokonce se u nás prodává přípravek "puklistop" ..... nezkoušel jsem ale ten by snad mohl zabrat :idea:
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: Puklice

Příspěvekod Luděk Rohovský » 01 čer 2009, 10:03

Loni jsem s puklicema válčil asi dva měsíce. nejlepší byla kombinace mechanického sběru, Applaud a pak jsem smíchal olej, jar a vodu - oleje a jaru jen pár kapek, vodu teplou, ať se to v ní rozpustí - a pak daly pokoj. Boj s puklicema je fakt na dlouho. Ten olej s jarem se na ně nalepí a zadusí je no a pak už je jenom musíš sesbírat.
Luděk Rohovský
 
Příspěvky: 321
Registrován: 23 úno 2009, 17:52
Bydliště: Brno

Re: Puklice

Příspěvekod kromax » 01 čer 2009, 13:58

Luděk Rohovský píše:Loni jsem s puklicema válčil asi dva měsíce. nejlepší byla kombinace mechanického sběru, Applaud a pak jsem smíchal olej, jar a vodu - oleje a jaru jen pár kapek, vodu teplou, ať se to v ní rozpustí - a pak daly pokoj. Boj s puklicema je fakt na dlouho. Ten olej s jarem se na ně nalepí a zadusí je no a pak už je jenom musíš sesbírat.

ok, to bych mohl vyzkouset :-) mam jeden takovy plonkovni fikus, o ktery kdyz prijdu, tak me to moc mrzet nebude ;) tak to napred zkusim na nem :) a po tom puklistopu i tech dalsich pripravcich se zitra poptam po meste a dam vedet, co jsem vyzkoumal :P
Petr
Uživatelský avatar
kromax
 
Příspěvky: 21
Registrován: 30 kvě 2009, 12:04

Re: Puklice

Příspěvekod Pavel Šimsa » 01 čer 2009, 14:32

Použil jsem Talstar (tušim se to tak jmenuje) a bylo po jednom, max dvou postřicích hotovo. Ale je to asi síla, pozor na nadýchání. Sice to píšou u všeho, ale .... Pavel
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: Puklice

Příspěvekod Petr Syrový » 02 čer 2009, 00:47

Simsa píše:Použil jsem Talstar (tušim se to tak jmenuje) a bylo po jednom, max dvou postřicích hotovo. Ale je to asi síla, pozor na nadýchání. Sice to píšou u všeho, ale .... Pavel

No a ty taky !Si udělejte s Laďou firmu!REKLAMA NA TALSTAR! :lol: :lol: :lol: Kolik máte procent? :roll:
Uživatelský avatar
Petr Syrový
 
Příspěvky: 551
Registrován: 04 úno 2009, 21:33
Bydliště: Praha 6 Liboc 16100

Re: Puklice

Příspěvekod Pavel Šimsa » 02 čer 2009, 09:29

Tomu nějak nerozumím. Copak jsem provedl tak hrozného? Víc lidí tu napsalo nějaký název přípravku. Že zrovna já jsem si vysloužil takovou pozornost :think: . Pavel
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Další

Zpět na škůdci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků