mšice na modřínu

Re: mšice na modřínu

Příspěvekod maros » 22 kvě 2012, 10:35

Zdravim,
co aktualne pouzivate na tie mrchy z fotiek co zalamuju ihlicie. Pouzil som pred tyzdnom raz "Nurelle D" a vyzera to, ze to nezabralo. Skusim to este raz ale keby nezabralo. Ten ospevovany Tlastar som u nas nikde nenasiel. Ak to napadnute ihlicie ostriham bude to v pohode aj ked je ho vela? Dik vopred.
M.
Uživatelský avatar
maros
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21 kvě 2009, 00:10

Re: mšice na modřínu

Příspěvekod Lojza Sedlák » 22 kvě 2012, 15:38

Já talstar již také nemohu sehnat a tak používám calipso.Není špatné ani karate,ale vůči němu je již hodně těch potvor rezistentních.Nevím to přesně,ale většina postřiků k hubení savého a žravého hmyzu je spíš jen dotykových a jejich účinek na listech je jen časově omezený takže preventivní postřik nemá cenu.Co ale takhle zkusit rock effect ten by měl hubit mšice a jiné,také svilušky a navíc by měl působit preventivně a zvyšovat odolnost rostlin proti těmto škůdcům.Odzkoušený ho osobně nemám,ale zahrádkáři o něm pějí ódy.Dnes jsem ho koupil dceři na okurky a půjdu stříkat mšice tak dám vědět jak zabral.
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Re: mšice na modřínu

Příspěvekod Robert Černý » 22 kvě 2012, 16:25

Zatím jsem měl problémy jen s mšicema (na modřínech). Na ty úspěšně používám preventivně Mospilan. Když potřebuju něco zabít rychle, aplikuju Talstar (ten se již nevyrábí a mají ho jen ti co si udělali zásoby).
Letos se mi na modřínových yamadori objevily mšice, použil jsem Talstar. Ale přišlo mi, že bez úspěchu, proro jsem postřik cca za 5 dní aplikoval znova. Nakonec dostaly ještě Mospilan a vše je :jedna: Nejdřív jsem si myslel, že první postřik byl neúčinej, proto jsem aplikoval i dál. Asi jsem holt nemohl čekat, že druhý den strom bude vypadat jak novej :lol:
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: mšice na modřínu

Příspěvekod Míra Z » 23 kvě 2012, 01:12

Talstar se dá stále ještě koupit.
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: mšice na modřínu

Příspěvekod tomikzlesa » 23 kvě 2012, 08:47

pro ty co neznají google :D někde už není stavem ale sehnat stále jde, Nissorun je uvedej přímo jako náhrada

http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=talstar
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: mšice na modřínu

Příspěvekod Martin Vajs » 23 kvě 2012, 08:59

Díky za odkaz Tomíku. Nissorum už jsem u nás viděl...odpoledne pro něj mastím. Mám mšice jen na jednom modřínu (ale pomálu)...stříkal jsem Mospilanem, tak to vypadá, že se to zastavilo. Ale dám jim ještě tím Nissorumem :lol:
Uživatelský avatar
Martin Vajs
 
Příspěvky: 487
Registrován: 30 říj 2010, 12:25
člen ČBA: ano

Re: mšice na modřínu

Příspěvekod Lada Fabián » 23 kvě 2012, 10:45

Bobo,pokud už jsi měl talstar namíchán delší dobu ztrácí účinnost!
Lád'a Fabi
tel.607630363
Žij tak jako by dnešek byl tvým posledním dnem!
Uživatelský avatar
Lada Fabián
 
Příspěvky: 672
Registrován: 08 úno 2009, 14:19
Bydliště: Kousek od Klatov
člen ČBA: ne

Re: mšice na modřínu

Příspěvekod Robert Černý » 24 kvě 2012, 07:24

Láďo to by mě ani ve snu nenapdlo to míchat dopředu :roll:
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: mšice na modřínu

Příspěvekod Milena » 24 kvě 2012, 10:06

tak konečně vím, proč mi ten talstar nezabíral, přestože jste ho všichni vychvalovali. Mne tedy napadlo namíchat dopředu, a to celých 5 l, ať nemusím příště zas odměřovat atd. Mám na to pěknou nádobu na uchování, spotřebuju ani ne litr na jeden postřik, takže zbytek je "prošlý dobou účinnosti" zřejmě. Mám tak uskladněný i roztok karate a dithanu, neříkejte mi, že to bude stejný problém.. Taky jsem včera scedila asi 2 l výluhu z cigár, pracně jsem sehnala pár vajglíků od kámošky kuřačky. Taky vše nespotřebuju. :blednu:
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: mšice na modřínu

Příspěvekod Jan Adámek » 24 kvě 2012, 10:28

No, podle mých zkušeností roztok Talstaru i Karate po delší době zafunguje. Dokonce i proti puklicím. Ale čerstvě namíchaný je určitě lepší.
Jan Adámek
 
Příspěvky: 437
Registrován: 10 zář 2009, 10:01

PředchozíDalší

Zpět na škůdci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron