Mšice

Mšice

Příspěvekod kuncarladislav » 29 kvě 2011, 21:57

Na listech buků mám mšice.Některé normální,některé jsou v takové bílé jakoby nasekané vatě.Asi je tam nosej mravenci.Těch je všude plno.Zkoušel jsem postřik bez jedů na bázi řepkového oleje.Pomohlo to mšice jsou kaput.I s mravenci si poradím,ale jen na chvilku.A ted otázka.Jak zamezit vstup mravencům na strom dlouhodobě - počas růstové sezony?Co omotat kmínek tou lepící páskou na mravence,co prodávaj v zahradnictví?
kuncarladislav
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19 čer 2009, 15:05

Re: Mšice

Příspěvekod Milan.Hupak » 29 kvě 2011, 22:17

To je neustálí boj. Já jsem skoušel okolo nohou polic omotat fáčem a namazat vazelínou. Pomohlo to tak na tejden, když to trochu zaschlo jeli na novo. Někdo mi poradil už ani nevím kdo. Dát pod nožičky plastovou podmisku a zalít ji vyjetým olejem. Skusím to a pak se uvidí. Jinak hnízdo zničí spolehlivě talstár.
Uživatelský avatar
Milan.Hupak
 
Příspěvky: 639
Registrován: 13 dub 2010, 21:15
Bydliště: Blížejov u Domažlic
člen ČBA: ano

Re: Mšice

Příspěvekod tomikzlesa » 30 kvě 2011, 08:55

nějak mi není jasný dotaz, bez mšic nejsou mravenci, tak proč řešit mravence když vyž vyhubím mšice
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Mšice

Příspěvekod Pepča » 30 kvě 2011, 12:13

Tomíku, není mi jasná tvoje odpověď. Co je dřív - mšice nebo mravenci, to je jako vyřešit otázku - co bylo dřív, slepice nebo vejce.
Mám v zahradě zasazenou pokroucenou vrbu a na mladých výhonech se objevily mšice. Sice jsem ji stříkal Talstarem, ale to bych jí musel do něj
celou namočit. Pochopitelně se po kmenu a větvích prohánějí mravenci a tak jsem kmen u země obalil v zahr. potřebách zakoupeným papírem, který je namatlán nějakým nevysychavým lepidlem. Snad to bude něco platné.
Uživatelský avatar
Pepča
 
Příspěvky: 508
Registrován: 12 srp 2009, 13:25
Bydliště: Horažďovice
člen ČBA: ne

Re: Mšice

Příspěvekod Dalibor Hátle » 30 kvě 2011, 13:58

Ahoj, dříve jsem na stromkách mravence tak nějak toleroval, protože jsem si myslel , že mšice požírají. Pak jsem se ale dozvěděl, že si je tam vlastně pěstujou :o . Několik let už používám Mospilan, což je systémový prostředek.Ten so dostane do šťávy stromu a mšice jak na tom hodujou ,tak je to zahubí. Stříkám to na jaře - preventivně, ale je možné kdykoli. Účinost je dle výrobce cca 2 měsíce,ale po nastříkání se o mšice se pak nemusím starat celý rok.
Co se týče mravenců,tak to je problém, prostě se jim tam líbi :lol: a budou tam i bez mšicí. Na tohle je fakt dobrý výše zmiňovaný Talstar. Minulý rok jsem měl v modřínu mezi kořeny celkem slušný mraveniště. Stromek jsem vyndal a celý bal postříkal Talstarem a byl pokoj. Pak jsem ještě trochu stříknul v tráve kde se hemžili . Občas se nějaký objeví, ale Talstar je pořád při ruce :jedna:
Používáni samolepicích pásků atd. asi moc nefunguje. Někdo ,někde zmińoval, že si mravenci přes tyhle pásky natahaj travu,jehličí,zrnka písku... a vesele cestujou dál.
Takže jestli můžu poradit Mospilan, Talstar a celkem to jde.
Dalibor Hátle
 
Příspěvky: 81
Registrován: 20 kvě 2011, 18:22
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Mšice

Příspěvekod tomikzlesa » 30 kvě 2011, 18:07

no myslím si že první jsou mšice a mravenci se pak vydržují kvůli nektaru, na jednom subu jsem mšice měl a lezly po nem i mravenci, jak sem zahubil mšice tak po mravencích ani stopy, navíc vždycky vidím první mšice pak až Ferdy :D

pokus mě někdo znalejší opraví budu rád :jedna:
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Mšice

Příspěvekod Pavel K. » 31 kvě 2011, 12:25

Na msice pouzivam Mospilan a je pokoj a na mravce taky krystalicky pripravok (male zeleno-modre krystaly v cervenej nadobe, tusim ze Mravcostop alebo tak nejak) ktory si odnesu do mraveniska a otravia tym kralovnu, mam s mravcami kazdorocne vcelku velke problemy. Je ich plny dvor a po Talstaru sa mi za chvilu vzdy objavili, bol to marny boj. Osobne si myslim, ze sa nedaju uplne znicit, je to len o tom udrzat ich populaciu trocha pod kontrolou.
Pavel Kalivoda
Pavel K.
 
Příspěvky: 56
Registrován: 29 čer 2010, 17:07
Bydliště: Peruc

Re: Mšice

Příspěvekod Dobruda » 31 kvě 2011, 13:44

Na mravence používám Lorixan - mravenčí bufet. Mravenci tím nakrmí dělnice, larvy i královnu a do 1 - 2 týdnů se vyhubí celé mravemiště.
Na mšice NURELLE D nebo CAREO koncentrát, který má dlouhodobý účinek (rostliný organismus látku přijme postřikem a potom ji rozvádí po celé rostlině dokonce i v nových přírůstcích. Je proti molicím, štítenkám, mšicím, housenkám a červcům.
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Jirka DOBRUSKÝ
dobrusky.jiri@seznam.cz
skype: dobruda1965
mobil: 606 70 60 65
Uživatelský avatar
Dobruda
 
Příspěvky: 368
Registrován: 19 úno 2011, 11:02
Bydliště: Praha 5 - Slivenec

Re: Mšice

Příspěvekod ridzz » 31 kvě 2011, 18:57

Zdravím všechny a tot mě celkem nadchlo ten poslední příspěvek, pač řeším problém skoro po celé zahradě s mravenmci. nejen u mých začátečnických stromků, ale i v okrasné zahradě kterou postupně jak finance umožňují přetvářím do čínského stylu. ale ať koupím co koupím, do 2 dnu mám na každém stromečku, v kačírku mravence. Nevíte jak by se jich dalo pokud se vůbec dá těchto potvor zbavit?? myslím dlouhodobě aby nebyly, v trávníku ani v ostrůvkách s kačírkem akde mám zasázeny různé, borovice, javory jalovce atd?? každá rostlina po přinesení ze zahradnictví je po několika dnech téměř obsybána mravenci + mezi oblázky kačírku jsou do týdne takový ty hnízda jak s písku nebo s čeho to ty mrchy dělaj?? JAK SE JICH DLOUHODOBĚ A ZCELA ZBAVIT??
Michal Vlachynský
m.vlachynsky01@seznam.cz
Uživatelský avatar
ridzz
 
Příspěvky: 99
Registrován: 16 srp 2010, 14:38
Bydliště: VYŠKOV

Re: Mšice

Příspěvekod Ladislav Kotál » 31 kvě 2011, 19:35

TALSRAR, všude kde se objeví :jedna: :jedna: :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Další

Zpět na škůdci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků