svilusky?

Re: svilusky?

Příspěvekod dan » 05 úno 2011, 14:55

mě se daří svilušky (a veškerou jinou havěť jako např. smutnice, drátovce) likvidovat nikotinem. buďto u vietnamců koupím nějakej levnej tabák a udělám co nejsilnější čaj, nebo taky používám olej do elektronických cigaret - náhradní náplně se dají koupit na e-shopu. myslím, že to je směs glycerinu a čistýho nikotinu. stačí na postřik dvě nebo tři kapky na litr vody - vydrží to léta. Někdy přidávám i trošku tekutého mýdla na ruce, ale na ten mohou citlivější listy už reagovat. je to dost jedovatý, ale pro stromy šetrný - tedy alespoň u mě se neprojevily žádné reakce jako popálené listy od chemie a podobně. Po týdnu bych ten postřik opakoval. jinak na netu jsou různé domácí recepty z kopretin (pyrethrin), česneku a podobně. snad to pomůže, když nezabírá ani Talstar... :shock: jinak svilušky nesnášejí vlhko, tak stačí po dobu dvou týdnů častěji rosit spodní stranu listů...
Dan Hrdý


...Někdo tvrdí, že jsem flegmatik...ale mě je to jedno... ;)
Uživatelský avatar
dan
 
Příspěvky: 124
Registrován: 24 úno 2010, 11:59
Bydliště: Praha

Re: svilusky?

Příspěvekod Otakar Šuhaj » 05 úno 2011, 15:07

Dane chtěl bych se zeptat, jakým způsobem likviduješ drátovc.e. Je to vylouhovaným tabákem a zálivkou. Tito škůdci mi totiž dělají dosti značné potíže při pěstování mečíků. Díky Ota
Uživatelský avatar
Otakar Šuhaj
 
Příspěvky: 174
Registrován: 25 lis 2009, 12:27
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: svilusky?

Příspěvekod Ladislav Kotál » 05 úno 2011, 16:41

Oto, na to je dobré a odzkoužené vylívat logr z kafe na záhon. A mají drátenící smůlu. A platí to i na mandelinku-chrstat to přímo přes lupeny :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: svilusky?

Příspěvekod dan » 05 úno 2011, 20:01

Ano, stejně tak, jako používá Láďa lógr z kafe leju ten tabákovej čaj do země. Fungují jakékoli přírodní aromatické látky (káva, česnek, cibule, máta, fenykl, skořice, hřebíček, tabák, kopretiny, ...). stačí se podívat na netu po "domácích receptech". obojí je přírodní, stromu to neublíží a potvorám to nejede, nebo je to rovnou zabije... dobrá je knížka Rostlinné insekticidy, která myslím vyšla u nakladatelství Grada...
Dan Hrdý


...Někdo tvrdí, že jsem flegmatik...ale mě je to jedno... ;)
Uživatelský avatar
dan
 
Příspěvky: 124
Registrován: 24 úno 2010, 11:59
Bydliště: Praha

Re: svilusky?

Příspěvekod Otakar Šuhaj » 07 úno 2011, 11:22

Díky za rady. Určitě vyzkouším postupně jednotlivé možnosti a uvidíme, která funguje nejlépe. Ota
Uživatelský avatar
Otakar Šuhaj
 
Příspěvky: 174
Registrován: 25 lis 2009, 12:27
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Předchozí

Zpět na škůdci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků