Jarní praventivní postřik.

Jarní praventivní postřik.

Příspěvekod František Sýkora » 13 bře 2009, 16:36

Tak nám pomalu začíná jaro,ikdyž u nás na vysočině je pořád ještě sníh.
Mám dotaz na zkušenější kolegy,jaký použít preventivní postřik a kdy?jak na savý a žravý hmyz tak proti plísni atd.Jak na jehličnany tak na listnáče.V loni jsem to nějak propásl,a nějakej kůrovec mi sežral 2 modříny :evil: :evil: ,mám v těch postřicích pořád velkej hokej,tak omluvte laika v tomto ohledu :o díky,Fandus
Učený z nebe nespadl.
František Sýkora
 
Příspěvky: 54
Registrován: 13 úno 2009, 14:50
Bydliště: Vojnův Městec-Vysočina

Re: Jarní praventivní postřik.

Příspěvekod Ladislav Kotál » 13 bře 2009, 19:03

Fando,já ti moc neporadím, těch pár let co se stromkama zabývám jsem preventivní postřik nikdy nedělal. Počkal jsem, až byly stromky na policích akaždý den kontroloval výskyt.Jakmile začaly mšice,mravenci zničil jsem je Talstarem,když manželka stříkala okurky a papriky proti plísni,zbytkem jsem to postříkal je to Dithane.Pozor na kořeny a povrch misek :!: Abys nezabil ty správný houby a plísně :naughty: :D
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Jarní praventivní postřik.

Příspěvekod Jan Kalivoda » 14 bře 2009, 23:53

Začátkem měsíce jsme měli také skončili se zimními postřiky našich stromů proti škůdcům a chorobám. Protože nebylo příznivé počasí proveďte zimní postřik minerálními oleji okamžitě než se dostanou do růstu. Jarní postřik dělám každoročně, z důvodu prevence a ušetření budoucích problémů a starostí .
Postřik můžeme provést do doby než se začnou otevírat např. pupeny jabloní, takzvané stádium myších oušek. Provádíme ho abychom ochránili dřeviny před škůdci a plísňovými chorobami. Právě v tomto období prováděná chemická ochrana hubí nezvané hostitele a plísně již v jejich zárodku. Nutnust preventivního postřiku slivoní. Zimní postřik je obvykle založen na olejové bázi já tomuto na bonsaje přidávám proti fungám kuprikol.
Zdraví Jan K.
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne

Re: Jarní praventivní postřik.

Příspěvekod Dalibor Hátle » 21 kvě 2011, 19:26

Zdravím,chtěl bych se zeptat, v jakém časovém rozpětí stříkáte preventivní postřik proti škůdcům ( Mospilan) a následně proti houbám ( Dithane) . V rozpětí 1,2....7 dní nebo více? :think:
Dalibor Hátle
 
Příspěvky: 81
Registrován: 20 kvě 2011, 18:22
Bydliště: Podkrkonoší


Zpět na škůdci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků