škůdci na pokojovkách

škůdci na pokojovkách

Příspěvekod Lojza Sedlák » 28 črc 2010, 10:31

Předem se omlouvám,že se můj dotaz netýká přímo bonsají !Mojí dceři totiž nestačí kvanta venkovních kytek a tak má ještě přes 200 různých pokojových.Poslední dva roky jí dělají problém svilušky a to tak,že se stále dokola množí a nějak se nám nedaří je zničit.Postižené kytky vždy na čas izoluje, ty mrchy zničíme postřikem a je tak dva měsíce i více klid.Potom se ale zase objeví,většinou na jiných kytkách.K dnešnímu dni byly již všechny které jsou napadány postříkané v různých intervalech.Ale nějak to stále nefunguje.Momentálně je má na velké palmě u které nevíme jak jí vynést ven a postříkat,dále na voskovce aj.Nevíte prosím kde by se ty mrchy mohly schovávat a množit.Dále čím postříkat tu palmu aby to šlo udělat v obývacím pokoji bez stěhování.
Děkuji !
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Re: škůdci na pokojovkách

Příspěvekod Jan Adámek » 28 črc 2010, 11:55

Na svilušky mi dost pomáhá časté kropení a omlžování kytek vodou. Musí se pomlžit i :!: spodní strana listů. Když se to provádí celkem často, svilušky to přestane bavit. Účinek takto aplikované H2O je naprosto srovnatelný s hnusným namodralým práškem přímo na ty svilušky určeným.

Další možností je deštík. Venku se sviluškám moc nelíbí a je od nich pokoj. Ale nepodceňovat přesun kytek po letnění do místnosti. Za měsíc jsou tu zas.

Noale co s tou palmou fakt nevim.
Jan Adámek
 
Příspěvky: 437
Registrován: 10 zář 2009, 10:01

Re: škůdci na pokojovkách

Příspěvekod Lojza Sedlák » 28 črc 2010, 19:33

Honzo díky,
již začala s mlžením.Palmu prozatím otřela mokrým hadrem a bude ji také rosit vodou a doufat,že ty sviňušky to přestane bavit,jak píšeš.
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Re: škůdci na pokojovkách

Příspěvekod Jan Adámek » 02 srp 2010, 12:01

Nejlepší by bylo pro začátek dát kytkám důkladnou sprchu venku, pokud to jde, aby se co nejvíc svilušek spláchlo. Pak omlžovat, aby se ty mrchy nemnožily Jo, a hodně štěstí.
Jan Adámek
 
Příspěvky: 437
Registrován: 10 zář 2009, 10:01

Re: škůdci na pokojovkách

Příspěvekod Milena » 02 lis 2010, 13:24

Tak jdu škemrat o vaše zkušenosti:
Postěžovala jsem si známé, že mi na bonsajovém ibišku řádí mšice. Byl letněný, postříkaný venku, přesto doma zase zlobí. A ta paní mi poradila nějaké nové tyčinky, které jsou kombinací hnojiva a prostředku proti škůdcům CAREOL. Zkoušel to někdo? Ale v tomto období bych zase neměla přidávat hnojivo. Co vy na to? (Jestli jste už o tom psali, omlouvám se, už několik hodně týdnů nesedím denně u PC, jako dřív v cestovce. Co jsem důchodka, nemám čas ani pomyšlení na internet.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: škůdci na pokojovkách

Příspěvekod Petr Brejška » 02 lis 2010, 17:54

Mileno,předem zdravím.S tímto přípravkem jsem se nesetkal ani o něm neslyšel. :think: Na mšice používám ( Oleo-ekalux,Biool,Frutapon 7E,Decic Flow,Pirimor 25 WG,Pirimor spray,a mnoho dalších proti savému hmyzu.
Uživatelský avatar
Petr Brejška
 
Příspěvky: 235
Registrován: 22 led 2010, 18:18
Bydliště: Litvínov
člen ČBA: ne

Re: škůdci na pokojovkách

Příspěvekod raficka » 02 lis 2010, 18:36

Taky zdravím Milenu ! ,ty myslíš tohle http://osivo.eu/index.php?o=h&typ=OSTATNĂŤ&id=2918,ukazovali to na jaře v Receptáři,nejdřív jsem o tom uvažovala,ale pak jsem to stejně tady nesehnala,tak nevím...
Lída S.
Uživatelský avatar
raficka
 
Příspěvky: 130
Registrován: 30 zář 2009, 22:27
Bydliště: 10km od Hlinska,16km od Poličky

Re: škůdci na pokojovkách

Příspěvekod raficka » 02 lis 2010, 18:39

koukám,že mi tam skočilo něco trochu jinýho http://www.zahradkar-ola.cz/index.php?m ... ts_id=2573
Lída S.
Uživatelský avatar
raficka
 
Příspěvky: 130
Registrován: 30 zář 2009, 22:27
Bydliště: 10km od Hlinska,16km od Poličky

Re: škůdci na pokojovkách

Příspěvekod Milena » 04 lis 2010, 16:27

Lidko, to bude ono. Říkala mi o tom profesorka biologie a myslím, že se zmiňovala i o |Receptáři. Probraly jsme moc témat, i o p. Větvičkovi, tak mám guláš v informacích. Je to profka z gymplu, kde učila mou dceru před dobře 20 lety, ted dostala ficus panda (podle mého určení) a přišla se poradit, co s tím dál. Tak jsm.e zabrousily i na moje bonsaje pokojové a došlo na mšice na ibišku.
Jinak pro Petra: venku jsem dal postřik Karate, Talstar a stejně se pak po uklizení domů potvůrky objevily. Ještě jsem se neptala po obchodech, kdy ty "zázračné" tyčinky mají či nemají. Ale podělím se s výsledkem. Jen se mi nechce nasadit tyto kombi - tyčinky ted v zimě, kdy by se nemělo hnojit. No, uvidíme.
Samozřejmě děkuji za reakce.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: škůdci na pokojovkách

Příspěvekod vopat » 04 lis 2010, 19:12

Ahoj,
minulý týden jsem také zjistil novou várku mšic na ibišcích, tak jsem postříkal oblíbeným Karate a oni se potvory producírovaly po poupatech dál, jako by se nechumelilo. Asi už jsou potvory rezistentní. Tak jsem doběhnul pro Pirimor a už se neproducírovaly :P . Chce to střídat přípravky a hlavně zlikvidovat všechny mšice a to opakovaně, aby se nevylíhly z vajíček ty odolné. Jinak teď je dost teplo, tak by se nechalo stříkat i venku. K použití těch tyčinek - tyčinky budou určitě obsahovat kromě hnojiva i systémově působící insekticid (působí jako dotykový a požerový jed s dlouhodobým účinkem - jed se dostane do šťáv rostlin, které potom škůdci vysají a tím se otráví) - a ten se nechá koupit i samotný bez hnojiva. Najít se dají na netu - je jich něurekom.
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano


Zpět na škůdci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků