potvory na fikusu

Re: potvory na fikusu

Příspěvekod Lukáš J. » 21 čer 2010, 19:31

Uff! Jirko díky. Tys mě teda nasadil brouka do hlavy! :shock: :mrgreen: Mám ten stromek na tácu s keramzitem. Myslíš, že je potřeba s tím keramzitem něco dělat? To s tím přenosem na ostatní stromky mě napadlo a pro sichr jsem udělal ráno postřik raději na všech co jsou v blízkosti. Parapety jsem kontroloval a umýval, protože to mě zase vyděsil Láďa s tím jeho chodícím ficusem. :mrgreen: Našel jsem na internetu: Larvy se zpočátku vyvíjí ve vatovité síťce, kterou připravila samička. Ten můj stromek není zas tak velký a pohledem jsem projel každou větvičku a nenašel jsem žádnou síťku, ani žádnýho jinýho zmetka a to ani mrtvýho. Takže snad se mi je včera večer podařilo všechny vysbírat. Ale těch larev se bojím, protože jak jsem již včera psal, po kmeni se mě včera jedna plazila. Špatný je, že zrovna ta serissa má takovou (jak bych to jen řekl laicky :think:) vrásčitou kůru, takže ty vajíčka by mohly být nakladeny v nějaké škvírce. No nic... budu ji sledovat.
Lukáš
Lukáš J.
 
Příspěvky: 102
Registrován: 20 pro 2009, 19:16

Re: potvory na fikusu

Příspěvekod Ladislav Kotál » 21 čer 2010, 20:42

Postříkej to Talstarem až z toho poteče a mají po ptákách. Zmetci, mrňavý, nenažraný. :lol: :lol:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: potvory na fikusu

Příspěvekod Lukáš J. » 21 čer 2010, 20:58

Neboj... ráno byla lázeň! Jak tak ale pozoruju tvé "talstarové" opojení tak vidím, že se v tom hubení úplně vyžíváš. Neminul ses povoláním? Neměl tys být deratizér? :mrgreen: A teď nemyslím toho Brichtovo.

Mimochodem majitel obchodu z kterého mám tu serissu mi psal, že používá "decis". Máte s tím někdo zkušenost, když už za pár let nebudem mít talstar? :think:
Lukáš
Lukáš J.
 
Příspěvky: 102
Registrován: 20 pro 2009, 19:16

Re: potvory na fikusu

Příspěvekod Lukáš J. » 21 čer 2010, 23:07

Mělo by smysl na pokojové rostliny aplikovat preventivně oleoekol, coby onen "olejový přípravek"? Ačkoli u toho píšou, že je na rostliny v období vegetačního klidu. :think: Potom ale po jaké přípravku bych se měl poohlédnout, aby neuškodil stromku v období vegetace?
Lukáš
Lukáš J.
 
Příspěvky: 102
Registrován: 20 pro 2009, 19:16

Re: potvory na fikusu

Příspěvekod Jurino » 22 čer 2010, 00:51

Ahoj, z mojich skúseností na záhrade:
Oleoekol - len na strom bez olistenia, ak dáš na listy prestanú dýchať, vädnú, opadnú. Používam skoro na jar na prezimujúcich škodcov.
Decis - dobrý, pre istou treba postrek opakovať.
Juraj
Jurino
 
Příspěvky: 112
Registrován: 02 čer 2010, 16:13
Bydliště: SK, Veľké Rovné

Re: potvory na fikusu

Příspěvekod JirkaM » 22 čer 2010, 09:47

Ahoj,
co se týká "olejových" přípravků mám dobrou zkušenost s přípravkem FRUTAPON 7 E, který používám k hubení štítenek na citrusech. Účinnost není okamžitě 100%, ale výsledky jsou uspokojivé při opakovaném použití. Jde o příbuznou potvůrku patřící též mezi červce (nadčeleď červci - puklice, štítenky, červci ...) . Problém by mohla být ochranná vrstva voskových výpotků, které je mohou ochránit. Před použitím na jiných rostlinách doporučuji vyzkoušet na části rostliny.
Použití Talstaru 10 EC by mělo být úspěšné, ale doporučuji použít do postřiku nějaké smáčedlo (stačí kapka Jaru). Jinak existují smáčedla přímo vyráběná pro postřiky např. Silwet L-77.
Co se týká DECIS FLOW 2,5 měl by být též dobře použitelný a opět použít do postřiku nějaké smáčedlo.
Zdraví JIrkaM
JirkaM
 
Příspěvky: 22
Registrován: 11 čer 2010, 10:18
Bydliště: Pečky, okres Kolín

Re: potvory na fikusu

Příspěvekod Kira » 09 črc 2010, 17:37

Ahoj vsichni, muzete mi prosim poradit jak mam udelat spravny talstarovy koktejl? Objevila jsem na bonsai medovici a pri blizsim ohledani jsem zrejme nacapala puklice, podle vasich rad jsem vykoupila v semenarstvi zasoby talstaru, ale moc mi neni jasne jak pripravit postrik... Musi se to redit vodou, pripadne v jakem pomeru? :?: 8-)
Katka Truhlářová
Kira
 
Příspěvky: 16
Registrován: 09 črc 2010, 14:46
Bydliště: Brno

Re: potvory na fikusu

Příspěvekod Ladislav Kotál » 09 črc 2010, 18:09

Vítám tě na fóru, ředění Talstaru máš na příbalovém letáku (pro okr. dřeviny), ředí se vodou, můžeš ho uchovat naředěný v postřikovači a případně postřiky opakovat. :jedna: . Hodně radosti z hubení potvor !!! :lol: :lol: :lol:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: potvory na fikusu

Příspěvekod Pepa Stromolezec » 09 črc 2010, 22:57

Jo jo s těmahle potvorama jsem taky skoncoval a málem i buk do kterýho se pustily.....no dvě dávky..... :mrgreen:
Talstar a basta
Radši víckrát méně,než jednou moc.....
Uživatelský avatar
Pepa Stromolezec
 
Příspěvky: 200
Registrován: 21 lis 2009, 17:07

Re: potvory na fikusu

Příspěvekod Kira » 10 črc 2010, 09:44

:D jdu na ne na potvory! Diky
Katka Truhlářová
Kira
 
Příspěvky: 16
Registrován: 09 črc 2010, 14:46
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na škůdci

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků