Crassula sarcocoulis

Crassula sarcocoulis

Příspěvekod JIŘÍ » 28 lis 2009, 19:04

Nabízím k prohlédnutí a jako inspiraci k pěstování jednu z opomíjených „tlustiček" a to Crassulu sarcocoulis.Velice vhodná kytka ke tvorbě bytových minibonsají.
Na snímcích jsou rostliny ve stáří 3-4 roků.Je to kytka nezničitelná,dobře tvarující,ochotně kvetoucí.Dá se experimentovat s náběhy kořenů.Co odstřihnete,to zakoření(v písku,v perlitu,v rašelině ale i ve vodě).
Crassula sarcocoulis 02.jpg
Crassula sarcocoulis 02.jpg (132.7 KiB) Zobrazeno 3208 krát
Crassula sarcocoulis 01.jpg
Crassula sarcocoulis 01.jpg (140.48 KiB) Zobrazeno 3263 krát
Crassula sarcocoulis 01(detail).jpg
Crassula sarcocoulis 01(detail).jpg (156.77 KiB) Zobrazeno 3230 krát
Uživatelský avatar
JIŘÍ
 
Příspěvky: 5
Registrován: 22 lis 2009, 20:30

Re: Crassula sarcocoulis

Příspěvekod Milan Vohnout » 28 lis 2009, 19:20

Jirko, vítám tě na fóru, já sice sukulenty dvakrát nemusím, ale je fakt, že ta mrška pěkně koření. :clap: :jedna:
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Crassula sarcocoulis

Příspěvekod Milena » 30 lis 2009, 14:07

Jiří, odpusť mi to, ale budu za tu "zlou členku poroty" (podle Hvězdy zpívají)...a musím napsat svůj dojem, ne že se chci vytahovat. Tak 1) tlustice jako taková je pěkný druh, ale sedí v té misce trochu utopeně a pokud mě zrak nešálí, tak přesně uprostřed, a to, jak víme, zrovna nemá být. 2) je posazena na téměř pravidelný kámen a kořeny rozprostřeny na všechny strany, připadá mi to jako bábovička. Chtělo by to dramatičtější kámen a ne tak pěkně rozprostřené kořeny. 3) na detailu jsou viditelné jemné kořínky, takové šábí, to bych já ucvakala.
Zdá se mi i ta drť k takové jemné rostlině velkozrnná, či jak to mám nazvat. Trochu mimo mísu: Do jednoho květinářství v PV vozí někdo bůhví odkud pokojovky na prodej, většinou ficusy a má celý povrch zasypaný touto drtí a postříkanou lakem na vlasy!!! :o :o :o Ani nepátrám, kdo je ten komerční bonsajista.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Crassula sarcocoulis

Příspěvekod JIŘÍ » 30 lis 2009, 18:29

Díky za kritiku,ale zdá se mi,že jsi vůbec nepochopila smysl mého příspěvku.Šlo mi o to nabídnout nové téma,s novou kytkou v diskusi o zkušenosti
s pěstováním této crassulky.Takový všeobecný pokec,jaké kdo má zkušenosti s touto rostlinou.Příště asi musím napsat,že jde o ilustrační fotky,ne fotky hotových bonsají.Např:jemné vlasové kořínky se stříhat vůbec nemusí,ty zmizí samy v období 3měsíců!To mám odpozorováno!
JIŘÍ
Ps:Jinak,v PV jsem v životě nebyl a ani nikoho zde neznám
Uživatelský avatar
JIŘÍ
 
Příspěvky: 5
Registrován: 22 lis 2009, 20:30

Re: Crassula sarcocoulis

Příspěvekod Milena » 03 pro 2009, 14:42

Ještě pro Jiřího: v žádném případě jsem nechtěla urazit. A už vůbec mě nenapadlo spojovat tě s lakovanou mramorovou drtí (dováží to někdo z Ostravska a začal asi před 10 lety). Sukulent jako takový je opravdu moc pěkný.
Ale připomněl jsi mi, jak jsem mohla mít hezké mladé bonsajky dříve než za asi 10 let. Něktré exempláře :) mi vzali i na výstavy v Brně v těch 80. letech. Když jsem porovnávala, říkám si: kluci mají stejně "tlusté" stromky, stejné výšky a přesto vypadají jinak - ty moje hůř. A až po dlouhé době se mi rozbřesklo, čím to bylo. Kdyby mi hned kluci vytkli, že mám stromek zasazený v misce hluboko, že nejsou vidět kořenové náběhy, nebyl problém hned správně přesadit. Samozřejmě, že jsem toto měla vyčteno z několika knih, ale neaplikovala jsem to bůhvíproč. Tak proto jsem si troufla ty připomínky, víš?
p.s. dokud manžela nepřeložili do PV, taky jsem o tomto městě nevěděla, kde leží (snad jen, že je tam podnik OP) :roll:
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano


Zpět na Crassula (Tlustice)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron