Crassula, taková ošklivka :D

Crassula, taková ošklivka :D

Příspěvekod Jakub Malcharek » 14 zář 2009, 17:41

Dávám ji tady, protože nevím co s ní. Nějak si konkrétně u tlustice vůbec nevím rady jak postupovat a tvarovat. Je vysoká asi 32 cm a průměr kmene má asi 3 cm. Podle mě by bylo zajímavé nechat vzhůru ty tři hlavní větve nahoře a na nich postavit jakoby takový deštník, ale nevím jak toho u ní docílit. Jdou vůbec u tlustic zmenšit listy? Díky za vaše návrhy :)
Přílohy
P1210720.jpg
P1210721.jpg
P1210722.jpg
P1210723.jpg
možná pohledovka
P1210731.jpg
nebo tahle
Jakub
Jakub Malcharek
 
Příspěvky: 95
Registrován: 19 srp 2009, 16:15
Bydliště: okres Karviná, Moravskoslezský kraj
člen ČBA: ne

Re: Crassula, taková ošklivka :D

Příspěvekod Martin Iša » 14 zář 2009, 18:28

Ahoj Kubo, vítám tě na foru. :jedna: Chvilku vydrž, oni ti klucí určitě poradí, co dělají sukulenty.Já ne, ale zkusím virtualek. ;)Je to hrozný, a možná to nepůjde. :oops: Uvidíš, co na to řeknou ostatní. ;)
Přílohy
krasula.jpg
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Crassula, taková ošklivka :D

Příspěvekod Jakub Malcharek » 14 zář 2009, 19:47

Díky za přivítání Martine a za virtuál, vypadá pěkně :) jen nevím jak začít, u normálního stromu bych věděl ale sukulent je něco trochu jiného :) Tady je ta moje představa, ale nevím jestli je uskutečnitelná. Nebráním se dalším nápadům :)
Přílohy
P1210731virt.jpg
Jakub
Jakub Malcharek
 
Příspěvky: 95
Registrován: 19 srp 2009, 16:15
Bydliště: okres Karviná, Moravskoslezský kraj
člen ČBA: ne

Re: Crassula, taková ošklivka :D

Příspěvekod vopat » 14 zář 2009, 22:54

Ahoj,
představa je fajn a asi i uskutečnitelná. U tlustice se vůbec nemusíš bát říznout trochu hluboko. Někdo dává přednost vylamování, já osobně jí řežu něčím ostrým. Řezat vždy tak 2-3 mm nad kolénkem. Ten pahýlek který vznikne, se sám krásně vyloupne (asi do měsíce) a místo se zahojí - po půl roce nevidíš místo řezu klidně i u 1 cm větve. U řezu dávat pozor na nasměrování pupenů, tam potom porostou nové větvičky. Řezy se ničím nezamazávají, zaschnou samy. Velikost listů moc ovlivnit nejde, hlavně jí nesmíš moc hnojit dusíkem - to ale platí u všech stromků. Nefunguje na ní ani žíznění, to zarazí rúst, ale listy potvora nezmenší. Je fajn jí v létě dát ven (postupně), potom listy dostanou červenou barvu. Když se jí hodně líbí, tak i vykvete drobnými bílými květy.
Tak ať se jí u tebe líbí.
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Crassula, taková ošklivka :D

Příspěvekod Compel Lubomír » 18 zář 2009, 21:58

Ahoj kubes, vím přesně co chceš udělat. určitě si už slítal na tutom foru vše co se dalo. Když se podíváš na tu moji fůrii jak jsem ji přivezl, tak asi padneš do mdlob, no a po čase je to už úplně jinde. Tak neboj a nepřestávej. Mám zato, že nejdříve bychom měli větve položit téměř do vodorovnej polohy, pak zaštípnout špičky a ona vyhodí výhony po celé délce větve. No a pak obvyklou cestou štípat aštípat a.... ...... ..... no a měly by vzniknout takový polštářky co ty vlastně chceš. Taky bych rád takovej tvar. Koukni pro inspiraci na vlákno crassula trs záchrana? . Jen bych to nechal už na jaro.
Jinak já mám crassulu ještě na balkoně, po přesazení už začala obrážet a špičky jsou pěkně červený. Jinak souhlasím s vopatem a vším co je tu o crasulách psáno. Zatím čaj
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín


Zpět na Crassula (Tlustice)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků