Crassula

Re: Crassula

Příspěvekod Jarda Marek » 16 srp 2009, 19:12

Nejsem pokojovkář, ale je to o stoprocent lepší :clap:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Crassula

Příspěvekod Compel Lubomír » 30 srp 2009, 20:15

Tak chlapci, došlo na crassulku. Čekal jsem od vás trochu do mlýna ale nikdo nic. Tak jsem se rozhodl sám, že ji přesádím již nyní. Proč? Protože se mi nelíbylo v čem rostla. Tak jsem ji dnes vyklepl z květníku a ona snad rostla v betonu.
Trochu jsem to rozebral, flexou by to šlo líp a čup s ní do akadamy. Tedy, na dně hrubá frakce pak vrstva zahradního sobstrátu, crassula a na vrchu jemnější frakce akadamy a pořádně napěchovat. Ještě jsem jí zafixoval drátem, neboť do akadamy jsem sázel poprvé a nevěděl jsem zda se v ní crassulka udrží. No a todle je výsledek.
Čekám tedy nějaké ohlasy a trochu diskuse. vím, že je tady většina na venkovní bonsajky ale snad to nevadí.
Přílohy
DSC02432.JPG
crassula po přesazení do misky 30.srpna
DSC02432.JPG (41.76 KiB) Zobrazeno 3282 krát
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Crassula

Příspěvekod Jarda Marek » 30 srp 2009, 20:34

Teda Luboši :clap: paráda s tím drátem to je zapotřebí, protože akadama zůstává dlouho sypká a než prokoření bude to taky trvat :clap: Je to o 100% lepší :jedna:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Crassula

Příspěvekod Compel Lubomír » 30 srp 2009, 21:00

Jardo díky. Zítra jedu služebně pryč tak se kouknu na diskusy až zase v pátek. Ještě mě čeká ibišek, ten musím taky ještě letos přesadit. Je jen v rašelině.
Ještě Jardo prosímtě o odpověď. Jak hnojit do akadamy - jako že kdy po přesazení a jak často. Díky Luboš
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Crassula

Příspěvekod Jarda Marek » 30 srp 2009, 21:14

Po přesazení alespoň tři neděle nehnoj, protože jsi tam dal zahradní substrát a nevíš co v něm je (bude v něm určitě něco živin ) no a pak každých tak 14 dní něčím tekutým. Já používám pevné hnojivo, ale na venkovní.
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Crassula

Příspěvekod Ladislav Kotál » 30 srp 2009, 21:19

Luboši, nedá mě to , ale musím si rýpnout. Proč do akadamy dáváš obyčejný substrát ? Tím zabiješ akadamu, která v tom okamžiku nemá žádný smysl, protože kořeny budou v "hnusné hlíně" a jako drenáž a upravený povrch je to docela luxus.Akadama se používá čistá, maximálně s příměsí štěrku, sansy, zeolitu, lávy,čediče.Pak se akadama chová tak jak má- jako houba a ostatní příměsi jako drenáž. A k hnojení odpovím za Jardu, měsíc-dva ji nech a pak hnojit třeba Kristalonem 1x za 2-3 týdny.

Neber můj příspěvek zle, jen mě to hlava nebrala :oops: :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Crassula

Příspěvekod Milan Vohnout » 30 srp 2009, 21:21

Fakt příjemná změna k lepšímu. S Jardou musím naprosto souhlasit v tom, že vysoké rostliny mají tendenci vyvrátit a proto je potřeba fixovat drátem rostlinu k misce. A jestli mohu, já hnojím čerstvě přesazenou rostlinu až tehdy když rostlina vytvoří nové listy tj. asi tak po měsíci. Vše i záleží na tom jaké hnojivo, tekuté po čtrnácti dnech a pevné zapracuji při přesazení, většinou je na půl roku a pak přidám znova pevné ale už s poloviční dávkou. Samozřejmě se jedná o jarní přesazení u pevného hnojiva.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Crassula

Příspěvekod Milan Vohnout » 30 srp 2009, 21:30

Láďo, já to taky dřív dělal, že jsem akadamu smíchával s pokojovým substrátem, abych ušetřil, ale akadama mi nefungovala, jak jsem si představoval. :!: Tak od té doby dávám jen do čisté akadamy a výsledky se už postupně projevují a už bych se tomu míchanému nevrátil. :naughty:
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Crassula

Příspěvekod Compel Lubomír » 30 srp 2009, 22:30

Fajn, konečně přínosná diskuse.
Pro Laďu Kotála. Akadamu jako drenáž jsem použil proto, že jsem viděl v čem ta crassula rostla do posavad.Vrstvy hlíny jsem dal tolik aby vlastně zaplnila mezery, zdála se mi dost hrubá - 0.5-0.8-1cm a pro začátek po přesazení měla co baštit , po čase se zřejmě stejně vyplaví zálivkou, myslím že hladovala už dost dlouho, no a na to jsem nasypal frakci do 0.5 cm. Přišlo mi to tak vcelku správně.
Včera jsem lítal po internetu asi do 2 v noci a vstřebával Akadamu, sansu , antuku, zeolit, štěrk a já nevím co ještě. Tato otázka tam byla diskutována také. Co se akadamy a zeolitu týče prý se ucpou mikroskopické dírečky a pak vlastně tyto materiály přestávají pracovat jak mají. Souhlas, ale pokud jsou vrstveny tak vrchní vrstva přeci nemůže být ucpána a spodek , který sloužil jako drenáž, po propláchnutí může jako drenáž sloužit opět ať jsou mikr. dírky ucpaný nebo ne.
Co se Luxusu týče: s našimy stromečky je to jak se psími mazlíčky.
Jen mi teď došlo, že si byl zřejmě přesvědčen ,že jsem tu akadamu promíchal s hlínou. Tak to ne, jen jsem ji nasypal na drenáž, když ja ta akadama plonkovej matroš.
Tvoji připomínku neberu ani jako rýpnutí ani jako zle míněnou radu ani jako posměšek. Je věcná, přínosná a hlavně hodně zajímavá snad pro všechny. Jsem přesvědčen, že mnoho z nás v této otázce jasno stále nemá. Jen houšť a větší kapky.
Taky jsem věděl, že stromy rostou v hlíně. Dnes díky fóru greenhorn, vím že je to úplně jinak. Tak,že veliký dík VŠEM
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Crassula

Příspěvekod Jarda Marek » 31 srp 2009, 05:34

Akadamu jako drenáž si použil dobře nejdříve hrubá frakce potom jemější a nakonec nejjemější, ale ta zemina :think: Ti bude tu hrubší ucpávat a nebude docházet k dobrému odtoku vody, nemluvě o okysličování kořenů, kterému teť bude bude bránit hladina. :think:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Crassula (Tlustice)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron