TLUSTICE DVOJKMEN

TLUSTICE DVOJKMEN

Příspěvekod ridzz » 30 dub 2013, 12:06

před asi 14 dny jsem dostal od kamaráda tlustici šruchovitou a asi se jí u mě moc nedaří může mi někdo poradit jak ji zachránit?? Nevím kde ji kamarád vzal nebo přinesl, ale umístil jsem ji na východní parapet k ostatním bonsajím (buxusu a jilmu). Zatímco ostatní bonsaje mám již několik let a daří se jim na výbornou tlustice asi po 14 dnech začala uvadat, listy (jestli se jim tak říká) nejsem sukulentář :blednu: začali měknout a nejsou už tvrdé, ale úplně měkké a svraštělé, přesto že se na kmeni objevují stále nové přírustky, už při vyrašení jsou žluté a odpadnou. Něco jsem nafotil tak kdyby mi někdo co njedříve poradil byl bych rád... Rostlina je umístěna asi v rašelině a možná písku.Zalévám 1x týdně. Je pravda že už na východní straně začíná přes den pekně pálit slunce ale ostatním bonajím to nevadí a prý tlustice jsou i pro blbé a rostou sami!! :naughty: už s tímto názorem nesouhlasím. Pěstuji venkovní bonsaje ve směsi (ekogrit, teramol zeolit, rašelina) mám zklusit tlustici přesadit do tohohle substrátu?? Poraďte prosím. Na fotce je vidět i nová miska do které ji chci přesadit ale nevím do jakého substrátu.
Přílohy
DSCN0504a.jpg
umístění na východním parapetu
DSCN0504a.jpg (39.33 KiB) Zobrazeno 6374 krát
DSCN0505a.jpg
mekké listy
DSCN0505a.jpg (41.16 KiB) Zobrazeno 6428 krát
DSCN0506a.jpg
DSCN0506a.jpg (37.82 KiB) Zobrazeno 6376 krát
DSCN0507a.jpg
zemina
DSCN0507a.jpg (55.43 KiB) Zobrazeno 6368 krát
Michal Vlachynský
m.vlachynsky01@seznam.cz
Uživatelský avatar
ridzz
 
Příspěvky: 99
Registrován: 16 srp 2010, 14:38
Bydliště: VYŠKOV

Re: TLUSTICE DVOJKMEN

Příspěvekod Roman Hlavinka » 30 dub 2013, 18:15

podle myho bych ju na obou kmenech snížil po poslední rozdvojení a máš tři krásný rostliny.Já mám tyhle crasuly asi 4ři roky a nějak zvlášt se s nima nemazlím.Přez zimu v ložnici na okně a zaleju až si spomenu.Někdy už jsou listy taky scvrklí,někerý opadávaj.Dvakrát zaleju a ono se to hned spraví.Od jara do podzimu jsou s ostatníma venku a zalévám je každej večer stejně jak ostatní a nestěžujou si.
Ta Tvoje je zbytečně vytáhlá.Opravdu bych ji šmikl u poslední větvičky před tím rovným usekem pod korunkou.Řez ničím neošetřuju,on zaschne sám a za pár dní začne znova obrážet a pak můžeš vytvořit korunku novou.Odřezané části nechávám den ležet na polici a sázím na druhý den po zaschnutí.Vše sázím do TERAMOLU a kořeny mně lezou spodem.
0 001.JPG
0 001.JPG (75.95 KiB) Zobrazeno 6249 krát
0 002.JPG
0 002.JPG (75.05 KiB) Zobrazeno 6415 krát
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: TLUSTICE DVOJKMEN

Příspěvekod ridzz » 30 dub 2013, 20:59

romane diky za radu a vidím že máš tlustice v substrátu od kluků martina a lukáše nebo je to fakt čistej teramol??
Michal Vlachynský
m.vlachynsky01@seznam.cz
Uživatelský avatar
ridzz
 
Příspěvky: 99
Registrován: 16 srp 2010, 14:38
Bydliště: VYŠKOV

Re: TLUSTICE DVOJKMEN

Příspěvekod Roman Hlavinka » 30 dub 2013, 21:55

máš pravdu,je to jejich směs a do ní sázím uplně všecko :jedna:
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: TLUSTICE DVOJKMEN

Příspěvekod ridzz » 13 říj 2013, 16:09

Tak po delší době přináším pár fotek a chtěl bych pár rad. Tlustice po celé léto byla v pořádku, pěkně zelená, nějaké nové přírustky se objevili. Ale poslední asi týden se na někerých listech začali oběvovat hnědé tečky - tento list pak žloutne, až nakonec upadne. Celá rostlina nějak mění barvu ze zelené na světle zelenou až žlutou a nerad bych o ni přišel. Jak jsem psal je zasazená v substrátu směsi (ekogrit,teramol,zeolit) na radu Romana Hlavinky. Tlustice je pořád na tom stejném okením parapetu na východní straně. Zalévám výhradně dešťovou vodou teď už 1x za 14 dní, v létě jsem zaléval denně nebo obden protože substrát přece jen vysychla rychle. Hnojím 1x za měsíc Krystalonem START a když začala žloutnout 2x jsem přihnojil Hořkou solí ale bez zlepšení. Může mi někdo prosím poradit co může být špatně, popř. v čem je nejlepší sukulenty pěstovat,a čím Hnojit? Vedle na parapetu je vidět i druhá tlustice, která je v pohodě a pak Buxus, tomu taky zhnědli listy a všechny opadali. Nevím v čem je chyba.
Přílohy
DSCN0895a.jpg
DSCN0895a.jpg (69.88 KiB) Zobrazeno 5838 krát
DSCN0896a.jpg
DSCN0896a.jpg (61.97 KiB) Zobrazeno 5854 krát
DSCN0897a.jpg
DSCN0897a.jpg (51.36 KiB) Zobrazeno 5868 krát
DSCN0899a.jpg
DSCN0899a.jpg (70.48 KiB) Zobrazeno 5839 krát
Michal Vlachynský
m.vlachynsky01@seznam.cz
Uživatelský avatar
ridzz
 
Příspěvky: 99
Registrován: 16 srp 2010, 14:38
Bydliště: VYŠKOV

Re: TLUSTICE DVOJKMEN

Příspěvekod Roman Hlavinka » 13 říj 2013, 18:29

Je to reakce na změnu místa a přestěhování.Teda aspoň u mně .Před týdnem sem ty svoje přestěhoval do obýváku a zrovna dnes sem posbíral dvě hrstě.Nechávám to tak do předjaří,potom,když se mně zdají bejt některý moc vysoukaný,tak ji zaštípnu.Obrazí dalšímy dvěma a ještě mám pěknej řízek.
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: TLUSTICE DVOJKMEN

Příspěvekod raficka » 13 říj 2013, 22:35

Já pěstuju doma pouze sukulenty a jak píše Roman,ty chtějí drezúru...hnojit tak max do srpna a to spec.tekutým hnojivem,prodávají v malých lahvičkách /hnojí se v hodně malým množství !!/, pro kaktusy a sukulenty a né Kristalon a už vůbec né Hořkou sůl ...taky je používám ale né na sukouše...vyštípej ty šeredný listy a nevšímej si ji,stejně přes zimu nevypadají moc vábně...a ono se to srovná,chce to čas !!
Lída S.
Uživatelský avatar
raficka
 
Příspěvky: 130
Registrován: 30 zář 2009, 22:27
Bydliště: 10km od Hlinska,16km od Poličky

Re: TLUSTICE DVOJKMEN

Příspěvekod ridzz » 14 říj 2013, 05:54

Aha tak díky oběma za postřehy. A jen pro pořádek Romane je od dubna na úplně stejném místě, jen s tím rozdílem, že v létě je před oknem na parapetu zvenkua v září sem ji schoval na parapet do bytu. Když jsem ji zakracxovalo tak ty dva nádherný řízky jsem dal mamce ta jí má na záapdním okně kam skoro nesvítí slunko, v rodiným baráku kde je přes zimu teplota na chodbe tak 15 st. a má ji zelenou a nestačí zaštipávat.Prostě asi na pokojovky nemám a to bohužel ani na tlustice... venkovní bonsaj mi nneodešla žádná 2 roky, ale pokojovek už 5.Proto jsem s něma zkončil a mám jen už tlustice.
Michal Vlachynský
m.vlachynsky01@seznam.cz
Uživatelský avatar
ridzz
 
Příspěvky: 99
Registrován: 16 srp 2010, 14:38
Bydliště: VYŠKOV


Zpět na Crassula (Tlustice)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron