Hnijící tlustice

Hnijící tlustice

Příspěvekod roman44 » 15 srp 2012, 19:06

Ahoj.
Mé tlustici uhnívají kořeny. Když jsem to zjistil odříznul jsem hníjící části a přesadil do teramolu.Listy má placaté jako papír a některé odpadávají.
Mám ještě něco udělat? Dík.
Roman Mašanka
roman44
 
Příspěvky: 14
Registrován: 21 led 2010, 21:09
Bydliště: Jince okr.Příbram

Re: Hnijící tlustice

Příspěvekod Compel Lubomír » 15 srp 2012, 20:53

Tak se pochlub v čem pak si ji pěstoval do doby než začaly kořeny uhnívat :evil: . Ten teramol je určitě v pořádku. Kytku teď musíš chránit před sluncem, než opět zakoření. Po zalití ji raději ros přes korunu.
Rozhodně crassuly nepěstujeme v běžném substrátu pro pokojové rostliny! To může vyhovovat po určitou dobu. Rozhodně musí mít dobře propustný štěrkovitý substrát, který dobře vysychá a nezůstává vlhký. Buďto použijeme běžný substrát pro kaktusy, který se prodává, nebo lze substrát namíchat doma: 1díl písku+ 1díl hrubšího štěrku nebo lávy+ 1-2 díly zahradního substrátu. Směs musí být sypká, vzdušná a po zalití musí dobře vysychat aniž by se spojila v neprodyšnou hroudu.

Pěstování venku: Ideální je umístit crassulu v letním období venku. Na jaře na ranní nebo večerní slunce. Jakmile se otuží, můžeme tlustici umístit i na plné slunce. Pak jí dopřáváme hojnou zálivku. Záleží na teplotách. Pokud je chladněji, zaléváme jednou za 14 dní. Při vysokých teplotách, můžeme zalévat i obden a celou rostlinu rosíme. Vždy ale musí voda z misky odtéct. Nikdy nenecháváme v podmisce vodu. Pokud nastane delší deštivé období, schováme crassulu na chráněné místo. Na podzim, když začnou teploty klesat, přeneseme rostlinu na okenní parapet a interval zalévání omezíme na jednou za tři neděle. V zimním období je nejlepší dát rostliny odpočinout do chladné místnosti teploty okolo 10°C a to bez zálivky. Na jaře, koncem měsíce března, když už je dostatek slunce, začneme pomalu zalévat. Po měsíci, po první zálivce, přihnojíme, např. Kristalonem. Po zimním odpočinku a přihnojení, krásně obrazí a kmínek zesílí.

Pěstování celoročně na okenním parapetu: Umístíme na plné slunce, zálivku provádíme jednou za měsíc. Po celý rok, bez ohledu jaký je měsíc. Hlavně nenecháváme v podmisce vodu. Necháme pořádně nasát a tentýž den, max. druhý den přebytečnou vodu vylijeme. V letním období můžeme opět přihnojovat 1x za měsíc.
Crassula vytváří krásný kmínek a pravidelným seřezáváním větviček můžeme v krátké době docílit krásného silného kmínku sukulentní bonsaje.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Hnijící tlustice

Příspěvekod Pavel Š. » 16 srp 2012, 09:22

Luboši, zálivka jen jednou za měsíc? :shock: Já zalévám 1-2x týdně a nestěžuje si.
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Hnijící tlustice

Příspěvekod Martin Kolacia » 16 srp 2012, 10:21

je blbost psát termín jak často ...postupujte vždy podle individuálních potřeb rostlin....
Tlustice je odolná vůči suchu. V létě se zalévá častěji , substrát by měl mezi zálivkami proschnout (pozor proschnout znamená celý , ne jen horní vrstva). V zimě se zalévá až když je vidět že listy začínají scvrkávat. (v teplém bytě v zimě třeba jednou za 14 dní ale na chodbě která je studená s nedostatkem světla klidně i 3 měsíce)


pokud se jedná o tvůj problém , udělal jsi to správně - na další zálivku si pořádně počkej, substrát by měl být dostatečně dlouho suchý aby se s tím rostlina stihla poprat , můžeš zkusit pohnojit na list a sem tam mlžit listy
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: Hnijící tlustice

Příspěvekod roman44 » 16 srp 2012, 11:54

Byla v takovám mixu akadama, antuka a zeolit. Jenže to bylo hodně jemné a tak pravděpodobně nepropustné. :think:
Doufám že to bude dobré.
Dík
Roman Mašanka
roman44
 
Příspěvky: 14
Registrován: 21 led 2010, 21:09
Bydliště: Jince okr.Příbram

Re: Hnijící tlustice

Příspěvekod Compel Lubomír » 16 srp 2012, 13:19

Pavle, přesně jak psal Martin. Já mám tlustici přes leto na balkoně se sluncem od východu do 13 - 14 hodin. Určitě ji nezaleju dřív jak za týden i v těch tropech, se snižující se teplotou, interval zalévání prodlužuji. V zimě mám ovšem celkem problém, zimuji v panel. bytě, tak že vlastně nezimuji. V tuto dobu se snažím více rosit než zalévat. Pokud se na tlustici objevují bílé vousky, v místech nasazení listu, je vlhkosti dostatek. Pokud máš kytku denně na očích, dá se časem odhadnout, kdy zalít.
S tím zaléváním i 2x v týdnu POZOR. Crassula roste, roste a pak uhnije zevnitř kmínku. Méně, znamená někdy, více.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Hnijící tlustice

Příspěvekod roman44 » 16 srp 2012, 13:52

Přesně tak, uhnívá zevnitř. Mám jí cca čtyři roky a dvě vedle sebe a stalo se to u jedné, ale když jsem jí přesazoval tak to v květináči nevypadalo moc dobře.
Roman Mašanka
roman44
 
Příspěvky: 14
Registrován: 21 led 2010, 21:09
Bydliště: Jince okr.Příbram

Re: Hnijící tlustice

Příspěvekod david fiser » 09 říj 2012, 07:57

Ahoj, v únoru jsem si taky koupil tlustici, měla krásné tmavě zelené tučné listy..ale asi jsem jí chybou začátečníků přelil a začala opadávat a listy jsou taky jako papír...viz. foto. Přesadil jsem jí do keramzitu, aby měla dobře propustný substrát, ale zatím žádná změna..jak dlouho bude trvat, než se vzpamatuje?pokud vůbec..Díky moc
Přílohy
bonsai predpo_resize.jpg
bonsai predpo_resize.jpg (147.37 KiB) Zobrazeno 4747 krát
david fiser
 
Příspěvky: 4
Registrován: 08 říj 2012, 17:18

Re: Hnijící tlustice

Příspěvekod Compel Lubomír » 09 říj 2012, 20:27

Jaký měla kořeny?
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Hnijící tlustice

Příspěvekod david fiser » 09 říj 2012, 20:48

Kořeny se mi zdály docela dobré, ale radši jsem je pořádně očistil a ostříhal konce..
david fiser
 
Příspěvky: 4
Registrován: 08 říj 2012, 17:18

Další

Zpět na Crassula (Tlustice)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník