Tlustice od Mileny

Tlustice od Mileny

Příspěvekod Ladislav Kotál » 21 lis 2011, 15:59

Pár fotek, doufám, že Milena dá komentář :P
Přílohy
IMGP3222.JPG
IMGP3224.JPG
PB160334.JPG
PB160334.JPG (57.45 KiB) Zobrazeno 2157 krát
PB170343.JPG
PB170343.JPG (84.99 KiB) Zobrazeno 2166 krát
PB170346.JPG
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Tlustice od Mileny

Příspěvekod Jarek Servus » 21 lis 2011, 17:17

Tlustice jsou od jiné členky BK Haná, 4 holky z klubu se před cca měsícem sešly u Mileny a daly dokupy tenhle lesík. Myslím, že se jim povedl. Milena mi k němu napsala tenhle příběh:
Maryška chtěla přesadit svou tlustici, ale že prý je v tom květináči stromků několik, tak chtěla lesík.Už v Brodku říkala:" že hned". Neměla misku. Tak jsem jí nabídla koupit v Isabelii. To prý je pozdě. V úterý, myslím, psala, jestli by mohla přijet ve čtvrtek ke mně, tlustici jsem měla stejně nějakým omylem u sebe od výstavy v Brodku. Tak jo a vybereme nějakou misku. Velikostně by se hodila ta oválná zelená od tebe, sice bez podmisky, ale to už by se vyřešilo. Jenže je relativně lehká na několik tlustic asi 15 - 20 cm silně obrostlých. Tak zatížíme kameny. OK. Pozvala jsem narychlo Jitku a celé dopoledne uklízela a umývala kotelnu, abychom tam mohly řádit, venku je přece jen chladno. Těsně před příjezdem Maryšky volala Marie, že hlídá vnoučka, tak jsem ji pozvala také. A už z toho byla babská volná dílna. Uvařila jsem mateřídouškový čaj, z venku donesla terramol a substrát, miska nakonec všeobecně obstála, obětovala jsem krásné pórovité kameny z Chorvatska a sešmikaly jsme a sestavily zajímavý lesík-krajinku?? Prostě babský výtvor. A pochválily jsme se. Jen až bylo skoro hotovo, tak jsem si vzpomněla na foťák, který jsem hodlala předem nabít a nafotit vše od začátku. Klasika - jako u tebe zpočátku.
V kotelně je 20 st., zatím 4 židle, stůl veliký. V době nouze opravdu můžeme řádit u nás. Voda je vedle, jen WC tam není, protože je to pod úrovní kanalizace.
Tak se projevilo přísloví "lehce nabyl, lehce pozbyl", ale nemyslím to ve zlém. Ta miska od tebe se mi líbila, ale teď byla potřebnější, tak jsem ji přenechala. Třeba celou kompozici za čas po zakořenění přesadí do jiné a miska se ke mně vrátí. Nechtěla jsem ji zaplatit, vždyť Maryška vezla ty lavice do Brodku a nic nechtěla.
Naposledy upravil Jarek Servus dne 22 lis 2011, 15:35, celkově upraveno 2
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Tlustice od Mileny

Příspěvekod Vahada » 21 lis 2011, 20:57

Vypadá to dobře...., že by šel lesík z tlustice bych skoro ani nevěřil a já jich letos nechal asi 15 kousků zmrznout na zahradě.
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Re: Tlustice od Mileny

Příspěvekod Milena » 22 lis 2011, 15:33

Vahado, díky. Jsem ráda, že někoho náš experiment zaujal. Lesík jsme vymyslely právě proto, že nám bylo líto menší rostlinky vyhodit. Majitelka spokojená, já nakonec taky. Omlouvám se za ten obšírný komentář, přeposlal ho Jarek, ani už nevím, že jsem mu tehdy tu akci takto popsala. Jestli ten náš nápad někoho inspiruje, tím líp.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Tlustice od Mileny

Příspěvekod Jarek Servus » 22 lis 2011, 15:44

Ještě jedna poznámka k téhle akci: Jsem rád, že takové probíhají a budu ještě radši, když jich přibude i u kluků. Zárověň ukazuje, že nám to v buňce klape a chtěl bych touto cestou poděkovat znovu všem, kteří ve svém volném čase a bez nároků na doměnu, jen za dobré slovo pracují při vyřizování organizačních záležitostí (hlavně Milena), pracují na instalaci výstav nebo jako pořadatelé, podílejí se na volných dílnách ...
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne


Zpět na Crassula (Tlustice)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron