Ruza

Ruza

Příspěvekod jajozh » 10 úno 2010, 23:23

Ahojte.Kupil som dnes, za celkom fajn cenu ruzu. :D Neviem,ci ju mozem presadit,substrat klasika-Holandsko :blednu: :think: .Nechcem prist o pupene a kvety,ked je takto pekne rozbehnuta..Viete mi poradit? :think: Dakujem za radu.. :clap:
Obrázek
Obrázek
Jan
Uživatelský avatar
jajozh
 
Příspěvky: 311
Registrován: 29 dub 2009, 15:25
Bydliště: Žiar nad Hronom,Slovenská Republika

Re: Ruza

Příspěvekod vopat » 11 úno 2010, 11:03

Ahoj,vypadá lákavě, ale v téhle době bych ji asi nekoupil, protože bych ji neměl kam dát. Do toho přesazení bych moc nešel, dával bych pozor na přelití. Pokud jí chceš uchovat i do budoucna, tak by měla být někde na světle a docela v zimě. Myslím, že tak do 15-18 °C maximálně, spíš ještě méně. To přesazení by se asi podepsalo na poupatech. Možná bych jí zkusil opatrně vyklopit a dát jí dolů do květníku vrstvu drenáže. Přeji radost z květů, alespoň trocha jara do té dnešní sibérie.
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Ruza

Příspěvekod jajozh » 11 úno 2010, 15:59

Dakujem Ti za radu.. :jedna:
Jan
Uživatelský avatar
jajozh
 
Příspěvky: 311
Registrován: 29 dub 2009, 15:25
Bydliště: Žiar nad Hronom,Slovenská Republika

Re: Ruza

Příspěvekod Milena » 12 úno 2010, 13:12

Moje zkušenost s touto růžičkou: Dostala jsem ji od vnučky vloni k narozeninám, tj. v půli dubna. Ze zásady hned přesazuju z původní rašeliny do mého substrátu. Kvetla dále i z nasazených poupat. Když dokvetla, nějakou dobu jsem jen mírně zalévala a nasadila nové poupě. A pak asi koncem léta byla snad přes noc plná mšic. Vystrčila jsem ji na balkon (předtím byla na parapetu v kuchyni) a tím na ni zapomněla a konec si můžete domyslet. Zrovna včera jsem v květinářství viděla růžičky za 35 Kč, ale odolala jsem. Spíše jsem váhala nad Gardenií, ale nemám to kam dávat na zimu, tak omezuju přírůstky jen na něco exotického.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Ruza

Příspěvekod Jarek Servus » 12 úno 2010, 16:17

Mileno, kde měli tu Gardenii?. Pokud tedy byla už mé míry.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Ruza

Příspěvekod jajozh » 12 úno 2010, 18:25

Chcel by som sa opytat,akadama bude pre nu velky luxux?Nemam nejaky iny substrat teraz po ruke... :think:
Jan
Uživatelský avatar
jajozh
 
Příspěvky: 311
Registrován: 29 dub 2009, 15:25
Bydliště: Žiar nad Hronom,Slovenská Republika


Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků