Serissa-(Fuki) Klárka

Serissa-(Fuki) Klárka

Příspěvekod Kllarka17 » 29 led 2010, 16:25

Ahojky všem pěstitelům.Potřebovala bych poradit, když píšete že po koupi bonsaje je v nekvalitním substrátu a měla by se přesadit tak bych chtěla vědět jestli stačí substrát pro bonsaje nebo akadama, a jestli se akadama davá do celé misky nebo na dno přijde keramzit :D přečetla jsem toho hodně ale raději bych kdyby se našel někdo trpělivý a hodný a vysvětlil mi co bude vlastně nejlepší :) mám čaj fuki a začínají mu opadávat listky,některé zčernají nebo zežloutnou a myslím že je to právě z důvodu nekvalitního substrátu.Prosím poradte mi nekdo ... Moc vám děkuji :)
Kllarka17
 
Příspěvky: 50
Registrován: 25 led 2010, 21:42

Re: Substráty

Příspěvekod Jarda Marek » 29 led 2010, 16:34

Takže Tě ještě jednou vítám, pokud budeš přesazovat tak je lepší do samotné akadamy, ta se prosívá na tři frakce (hrubosti) po drenážní síťce dáš na spod hrubou frakci, potom tu jemější umístit rostlinu, pokud možno ukotvit (hlinikovým drátem) vpravit akadamu pomocí dřevěné hůlky krouživými pohyby mezi kořeny a na vrch dát tu nejjemější, prolít vodou natolik, až ti z odvodňovacího otvoru poteče čistá voda a je hotovo. Abych nezapoměl kořínky pokud možno zbav toho přepravního substrátu úpně třeba propláchnutím vlažnou vodou . :jedna:
No a myslím si že důvod černání lístků je moc mokro z toho špatného substrátu, ale oni se navečer ozvou pokojovkáři a oni Ti to upřesní.
Ať se jí daří :jedna:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Substráty

Příspěvekod Ladislav Kotál » 29 led 2010, 16:55

Myslím, že Jarda napsal vše.Jinak tě tu taky vítám a ať se daří :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Substráty

Příspěvekod Milan Vohnout » 29 led 2010, 18:55

A nebyla by fotka, víc pomůže, protože může být více důvodů, od špatné záliky, díky špatnému substrátu po i nějakou nemoc či prochladnutí a podobně. Samozřejmě tě vítám taky na fóru. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Fuki Klarka

Příspěvekod Martin Iša » 29 led 2010, 19:24

Klárko, též tě vítám na foru. :jedna: Řečeno bylo vše, já jen že se nemusíš ničeho obávat.Nikdo se tu nad tebe povyšovat nebude. :naughty: Tady jsme na tom všichni stejně.Všichni se neustále učíme.Ať se ti tu líbí. ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Fuki Klarka

Příspěvekod Jarek Servus » 29 led 2010, 22:12

Taky Tě Klárko vítam a ničeho se neboj. Ten věk Ti opravdu už spíše závidíme, protože máš (pokud u pěstování vydržíš)
spoustu let na vypěstování krásných vlastních stromů. Pokud nemáš síta na přesívámí, tak akadamu, nebo jiný substrát přesij přes sitka, co máte doma v kuchyni. Sítkem na čaj nebo jiným s oky do 2 mm odstraníš prach, po přesetí sítkem na nudle Ti zůstane hrubá frakce na drenáž. Pokud nemáš akadamu, dej do substrátu pro bonsaie a keramzit, nebo stěrk na dno misky. Výborně to popsal Milan v odd. "pár rad pro začátek".
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Fuki Klarka

Příspěvekod Kllarka17 » 30 led 2010, 12:45

Všem moc děkuji za pěkné přivítání a za rady, foto vám přiložím a jěště by mě zajímalo,když koupím akadamu ( dnes bych pro ni měla jet ) tak ta se prodává v balení stejné frakce? a já si to pak mám doma roztřídit? :) Doufám že kvalita fotek bude dostačující. Všem ještě jednou děkuji za ochotu.
SP_A0433 (2)bb.jpg
Samostatný lístek
SP_A0433 (2)bb.jpg (17.97 KiB) Zobrazeno 4850 krát
SP_A0432.jpg
Kllarka17
 
Příspěvky: 50
Registrován: 25 led 2010, 21:42

Re: Fuki Klarka

Příspěvekod Milan Vohnout » 30 led 2010, 13:21

Klárko, a teď vidím, že se nejedná o Carmonu neboli fuki čaj, tuhle rostlinku nepěstuji, ale tipuji na barbadorská třešeň, neboj, on se někdo ozve, kdo přesně určí, o co jde. Akadama se prodává ve dvou velikostech, co já vím, ale kupuji tu největší a pak ji roztřídím, ale hlavně velké balení 16litrů to se hlavně vyplatí. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Fuki Klarka

Příspěvekod Kllarka17 » 30 led 2010, 14:07

Ona totiž paní prodavačka mi řekla že je to čínský pepř...ale ja mám doma i čínský pepř, takže vím jak vypadá.Prodavačka si myslela že je chytřejší a nachytá mě. Hledala jsem na internetu co by to mohlo být a váhala jsem....:) děkuji za upřesnění, a myslíte že péče o třešen bude složitější?
Kllarka17
 
Příspěvky: 50
Registrován: 25 led 2010, 21:42

Re: Fuki Klarka

Příspěvekod Milan Vohnout » 30 led 2010, 15:15

Taky mě napadlo, jestli to spíš není strom tisíce hvězd, Serissa. Každá rostlina má pro a proti jo nebyla by fotka i kmene pomůže to spíš určit rostlinu. Ach jo dnešní prodejci je bohužel otřes. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Další

Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků