Cypřiš

Re: Thůjka z plotu

Příspěvekod Lukáš J. » 14 led 2010, 11:47

Nechci zakládat nové téma tak se zeptám zde. Lze bonsaje dělat i z pokojových cypřišů?
Lukáš
Lukáš J.
 
Příspěvky: 102
Registrován: 20 pro 2009, 19:16

Re: Thůjka z plotu

Příspěvekod Jiří Svačina » 14 led 2010, 12:35

Pokud ty rostliny v bytě normálně rostou, nejsou řídké a vytažené je možné je pro tvarování použít. U bonsají nejde o druh rostliny ale o její vzhled a možnost dlouhodobého pěstování v daných podmínkách ...
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Thůjka z plotu

Příspěvekod Martin Iša » 14 led 2010, 14:09

Lukáši, z cypřišů zrovna nevím, ale z jalovce-Juniperus Formosana to jde.Milan by ti mohl povědět víc, úspěně jeden pěstuje, i experimentuje.Má ho tady taky, tak můžeš juknout. ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Cypřiš

Příspěvekod Lukáš J. » 14 led 2010, 18:39

Právě, že roste jako divej a za tu chvíli co ho mám tak mě vytáh o 3cm. Měl by to být "Cupressus macrocarpa" původem z Kalifornie. Má jeden silnější kmen, kterej je o něco výš rozvětvený na 3-4 další větve. Vysoký je 40cm. Jestli by z něj šlo udělat něco na způsob bonsaie, bylo by to krásné a moc by mě to potěšilo. A hlavně byl by to vhodný zkušební materiál... tady v květince ho mají hodně, a vážou ho, aby držel kompaktní tvar a pak už roste jenom nahoru. A nádherně voní.

Obrázek Obrázek

EDIT: Teď jsem jukl na google a našel tyhle dvě krásné fotky a měl by to být on :) Huh... ale na to bych s mými znalostmi asi nestačil, vytvořit alespoň něco polovičního. :think: Ne asi, ale určitě! Leda, že bych si s Milanem domluvil konzultační hodiny :lol:
Obrázek Obrázek
Lukáš
Lukáš J.
 
Příspěvky: 102
Registrován: 20 pro 2009, 19:16

Re: Thůjka z plotu

Příspěvekod Milan Vohnout » 14 led 2010, 19:24

Luky to je Cypřiš a jeto pokojovka, musí mít moc světla v zimě chlad okolo 18°C, pozor na studený průvan, letnit se může na plném slunci, má velice křehké starší větývky, její aroma dobře protahuje dýchací cesty a uvolňuje zahlenění a tak podobně, vodu tuším miluje, ale na 100% nevím, patří mezi jehličnany. Víc bohužel nevím. :oops:
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Thůjka z plotu

Příspěvekod Lukáš J. » 14 led 2010, 19:48

Jehličnan by to být měl na 100%, co jsem se dočetl. Spíš by mě ale zajímalo, jestli konkrétně ten můj je vhodnej materiál pro nějakou bonsai a když, tak co s ní provést. :think:
Lukáš
Lukáš J.
 
Příspěvky: 102
Registrován: 20 pro 2009, 19:16

Re: Thůjka z plotu

Příspěvekod Jarda Marek » 14 led 2010, 21:45

Cypřiškům moc nerozumím ale pokud vím tak na bonsai je asi nejlepší Cypřišek Hrahonosný (Chamaecyparis pisifera) ale co je toto za druh opravdu nevím :think:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Thůjka z plotu

Příspěvekod Milan Vohnout » 14 led 2010, 21:56

Luky, určitě je vhodný a nebráním se někdy se sejít. ;) Ještě dodám jeto přesně Cupressus macrocarpa gold - Cypřiš velkoplodý a neplést si s Cypříškem. :naughty:
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne


Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron