Cuphea (Hlazenec)

Re: Cuphea (Hlazenec)

Příspěvekod Pavel Šimsa » 17 zář 2009, 11:30

Přesně tohle Láďo plánuju. Ještě u té jedné vlevo roste nějaký bazmek z kořene. Ta tvoje by se mi líbila. Myslím kdybych ji tam "dotáhl".
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: Cuphea (Hlazenec)

Příspěvekod petradelt » 17 zář 2009, 18:54

Láďo jestli přijedeš v neděli na sraz s mašinkou, tak je to jasný. Myslím mašinku na vlasy.Ty jsi na vojně musel stříhat nové odvedence. Hezky do kola podle lebky. Jinak to neni možný .. :lol:
Mimochodem jeden takový mě na borech v roce 71 bral.
Každopádně na stromečkách ti to funguje. :jedna:
Petr z New Bubu
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: Cuphea (Hlazenec)

Příspěvekod Lada Fabián » 18 zář 2009, 19:53

Ahoj,také jsem ji měl.Líbylo se manželce jak kvete tak jsem ji koupil.Myslím,že ji vadilo suché teplo v bytě přes zimu. :oops: :oops: Nepřežila :oops: Jak tak koukam Ládovi opravdu roste vše. :lol: :lol: Moc pěkná. :clap: :clap: :jedna:
Lád'a Fabi
tel.607630363
Žij tak jako by dnešek byl tvým posledním dnem!
Uživatelský avatar
Lada Fabián
 
Příspěvky: 672
Registrován: 08 úno 2009, 14:19
Bydliště: Kousek od Klatov
člen ČBA: ne

Re: Cuphea (Hlazenec)

Příspěvekod Katka » 03 říj 2009, 14:32

Teda mě tahle kytka pěkně zlobí. V létě jsem ji měla venku a tam na ni naskákaly všecky mšice z okolí, tak jsem ji postříkala, jenže některé přežily, tak jsem postříkala znova a vypadalo to, že už to bude ok. Jenže mšice se rozhodly, že se začnou soustředit na nové lístečky, které vyrostly až po postříkání, takže teď je to zase plné těch malých hajzlíků. Navíc jsem si odebírala několik řízků, které naštěstí zakořenily bez problémů a krásně rostou (a dokonce i kvetou! :shock: ), jenže ty postříkané nebyly, takže tam je to samá mšice taky. Mám strach takové malé a čerstvě zakořeněné rostlinky stříkat nějakou chemií a navíc je mi jasné, že to zase naskáče na ty nové lístky, takže bych musela postřikovat co chvíli. Už jsem z toho fakt zoufalá, napadlo mě tu mateřskou rostlinku ostříhat, aby na ní nezbyl žádný lísteček, někam přemístit, kde bude izolovaná od mšic, jenže s těma malýma řízečkama to dělat nemůžu :( Kluci poraďte prosííím
Uživatelský avatar
Katka
 
Příspěvky: 38
Registrován: 10 srp 2009, 22:38

Re: Cuphea (Hlazenec)

Příspěvekod Martin Iša » 03 říj 2009, 14:53

SOS,SOS Katka potřebuje pomoct!! :shock: Katko,já nevím, ale v tomhle období mšice?Nemůžeš to vyfotit?Kluci ti určitě do večera poradí, ale použil bych , jak jinak Talstar!! ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Cuphea (Hlazenec)

Příspěvekod Ladislav Kotál » 03 říj 2009, 14:55

Já ti poradím jednou pro vždy: TALSTAR !!! To je jedinej sajrajt, který funguje na všechno co leze. Po postřiku je druhý den vymalováno,nikde ani živáčka, samý mrtváček. :lol: :clap: :clap:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Cuphea (Hlazenec)

Příspěvekod Katka » 03 říj 2009, 15:22

Mšice to jsou stoprocentně, takové ty zelené. No on ten můj postřik funguje, ty mšice ale lezou na to co je nově dorostlé a nepostříkané... :( napadlo mě, jestli existuje něco, co by se třeba přidalo do zálivky, ta rostlina by to do sebe natáhla a přestala by těm potvorám chutnat nebo by je tím přímo zabila? Ale zase aby to nezabilo i tu rostlinku :think:
Uživatelský avatar
Katka
 
Příspěvky: 38
Registrován: 10 srp 2009, 22:38

Re: Cuphea (Hlazenec)

Příspěvekod Ladislav Kotál » 03 říj 2009, 15:28

To je právě talstar. Zabije je a nikam nelezou.A kytce to neuškodí, nemusíš mít strach. Prodávají malou skleničku za cca 70.-, a stačí na celou zahradu.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Cuphea (Hlazenec)

Příspěvekod Katka » 03 říj 2009, 15:35

Jé tak to je super, díky za info :)
Uživatelský avatar
Katka
 
Příspěvky: 38
Registrován: 10 srp 2009, 22:38

Re: Cuphea (Hlazenec)

Příspěvekod Jarek Servus » 03 říj 2009, 19:25

Jen technický detail pro všechny. Kupte si, kdo chcete pohodlně a přesně odměřovat postřiky na naředění, v lékárně insulínovou stříkačku na 1 ml. Je dělená na 100 jednotek, 1 jedmotka je 0.01 ml, 10 j 0,1 ml, je úzká, snadno vleze hrdlem lahvičky. Kombinačkama sundáte barevný nástavec s jehlou a máte přesnou odměrku. Snad na vás nebudou hledět jako na feťáky. :lol:
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

PředchozíDalší

Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků