Myrtička

Myrtička

Příspěvekod Pavel Šimsa » 05 srp 2009, 12:28

Včera jsem si přinesl tohoto drobečka. Zdá se mi škoda to nechat jen tak planě růst a zabírat místo. Bohužel má spíše slabší, rovné proutky. Takže jsem udělal takový hrubý prostřih, trochu pročistil oblast paty a mohl by to být podle mě takový zajímavý trs. Jednou. Na jaře se přesadí a blíže zkouknou kořeny a podle toho jak obroste ji seříznu. Ještě se nabízí druhá varianta. Vybrat jen ten nejsilnější kmínek, rozdělit a zkusit takový solitérek, možná vícekmen. Co myslíte, mám ji opustit nebo to s ní zkusit?
Přílohy
DSC00913.JPG
a taková to byla krásná kytka
DSC00914.JPG
po vichřici
DSC00915.JPG
detail
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: Myrtička

Příspěvekod Ladislav Kotál » 05 srp 2009, 15:16

Pavle, a co zkusit všechny kmeny stáhnout k sobě igelitovou páskou, udělat jeden, 10-15 cm nad zemí to ustřihnout a máš koště jako vystřižený.Věřím, že by to časem prorostlo do sebe.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Myrtička

Příspěvekod Pavel Šimsa » 05 srp 2009, 15:37

Myslíš, že by se to jako samo přikájelo všechno dohromady? No, :think:
Trochu by mě na tom zarážely ty poměrně velké mezery mezi kmínky. Uvidíme jak to bude při přesazení. Jestli by šly smrsknout.
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: Myrtička

Příspěvekod Ladislav Kotál » 05 srp 2009, 15:56

Pavle, když to pořádně stáhneš,tak máš hned nebari jak fík :lol: . Kdysi jsem to zkoušel s fikusem, nožem jsem lehce sežízl kůru v místech styku a fungovalo to, přirostlo to díky stažení páskou.Tak proč by to nemělo jít tady?.A když nepůjde ,velký oblouk a frefa na kompost :lol: :lol: :lol: :mrgreen: Jo a stáhl bych to před přesazením,pak ti to bude plavat sem a tam.(taky vlastní zkušenost).. Jo, a ještě jsem si vzpomněl, že jsem to aplikoval loni na mochně,podobné tvé myrtě a zatím dobrý,srůstá to a roste. :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Myrtička

Příspěvekod Petr Syrový » 05 srp 2009, 17:44

Láďo a co fotky by nebyly?
Uživatelský avatar
Petr Syrový
 
Příspěvky: 551
Registrován: 04 úno 2009, 21:33
Bydliště: Praha 6 Liboc 16100

Re: Myrtička

Příspěvekod Ladislav Kotál » 05 srp 2009, 18:40

Petře, fotky nemám,dříve mě to ani nenapadlo. A ty věci už jsem rozdal. :oops:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Myrtička

Příspěvekod pazda » 06 srp 2009, 09:27

stejny postup jsem zkousel na citrusu, taky vse bez problemu srostlo ;-)
Věčný pokojovkář Obrázek Tomáš
pazda
 
Příspěvky: 14
Registrován: 24 črc 2009, 08:31
Bydliště: Brno


Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků