Pokojový cypřišek(cupressus)

Pokojový cypřišek(cupressus)

Příspěvekod stork » 09 črc 2009, 16:03

Zdravím všechny na foru,dneska jsem dostal darem údajně pokojový cypřišek :think: ,a hle nevím jak ho pěstovat a hlavně jak ho správně upravit. Mám samé listnaté stromky a toto je první jehličnan. Zkuste poradit jak nejlépe upravit, pokud nepřežije bude mít tu možnost být mým pokusným materálem :lol: :lol: Díky moc za veškeré rady. Nejlepší je když se na vašem koníčku podílejí i kamarádi :clap: ,tak ať rostou!!
Přílohy
_MG_0840 kopie.jpg
_MG_0840 kopie.jpg (139.81 KiB) Zobrazeno 2440 krát
_MG_0841 kopie.jpg
_MG_0841 kopie.jpg (87.26 KiB) Zobrazeno 2436 krát
stork
 
Příspěvky: 53
Registrován: 06 kvě 2009, 18:50

Re: Pokojový cypřišek(cupressus)

Příspěvekod Milan Vohnout » 09 črc 2009, 16:55

Ano, jeto pokojový jehličnan, i když ho nepěstuji, ale něco trochu vím, takže. Cypříšek potřebuje stanoviště spíš polostín a žádné prudké sluneční světlo, možno i letnit ale zas v polostínu. Zálivka střední, ne moc přemokřený substrát a nesmí i příliš vyschnout. Teplota přes zimu chladnější tuším okolo 10°C maximálně 20°C. S přesazováním bych spíš počkal až na jaro i pak s tvarováním. Nejdříve bych se snažil naučit jak ji pěstovat a pak tvarovat. Ještě dodám, má neuvěřitelně křehké větve (zdřevnatělé větve), tak pozor při tvarováním, velice opatrně hlavně se to týká kmene a silných větví. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Pokojový cypřišek(cupressus)

Příspěvekod stork » 09 črc 2009, 17:05

Díky moc Milane, chtěl jsem se zeptat,jestli ho mám přesadit doakadamy,vím, že jsi velkým příznivcem této zeminy. Většinu listnáčů jsem přesadil do této zeminy ,ale tady nevím.
stork
 
Příspěvky: 53
Registrován: 06 kvě 2009, 18:50

Re: Pokojový cypřišek(cupressus)

Příspěvekod Jarda Marek » 09 črc 2009, 19:03

No myslím, že akadama je to správné smísil bych ji s rašelinou a jemným prosetým a propláchnutým štěrkem. Milane co ty nato ?
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Pokojový cypřišek(cupressus)

Příspěvekod Milan Vohnout » 09 črc 2009, 21:03

Bez štěrku, jedině jako drenáž. A aspoň v poměru 1:2 nebo 1:3 rašelina, akadama, samozřejmě můžeš i samotnou akadamu. Ještě k rašelině přesít bez prachu a zase ne moc velké kusy okolo 1cm.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne


Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků