Citrusovník

Re: Citrusovník

Příspěvekod Pavel Š. » 03 črc 2017, 12:01

kalmarov píše: ...
.. Neumím si představit, jak bych ji dostal do hlíny. Můžu vedle postavit velký květináč na nějakou podložku, ale to do něj stejně ohnu jenom nějaké slabé větvičky po krajích. Já s tím nemám žádnou zkušenost, tak si to představuji podle toho obrázku z wikipedie... Napadla mě taková věc, nefungovala by stejně i hliněná "sádra"? Kdyby se nějaká silnější větev obalila silnou vrstvou hlíny a hlína přidržela nějakým hadrem nebo obinadlem... Přece jde jenom o to, aby větev byla v hlíně, aby té hlíny bylo dost (prostor pro kořeny) a aby byla vlhká. Pokud by se mi tohle všechno podařilo splnit, tak co záleží na tom, jestli je hlína v květináči nebo na kůře drží nějak jinak. Nebo to tak nefunguje? ....
.....

Myslím, že si pleteš klasické hřížení (zahradnické), kdy se kotví větev do zeminy v okolí keře, se vzdušným hřížením. Princip vzdušného hřížení je na tomto webu dostatečně popsán (k dnešku 36 str.), stačí vyhledat. U citrusů mám rovněž vyzkoušeno, funguje v pohodě. ;)
Naposledy upravil Pavel Š. dne 03 črc 2017, 13:42, celkově upraveno 2
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Citrusovník

Příspěvekod Vladimír Touš » 03 črc 2017, 12:28

Romane, vitamíny B1 a B2 používají někteří pěstitelé pro stimulaci růstu kořenové soustavy a povzbuzení vitality rostliny. Ty to řešíš zálivkou pivem Litovel? Super. Miluji nové netradiční metody. Tohle jsem ještě nezkoušel. U nás se kupují hlavně Krušovice. Snad to vadit nebude...

@kalmarov: promiň, že Ti vstupuji do vlákna, ale to svědění prstů se nedalo vydržet...
Vláďa
Vladimír Touš
 
Příspěvky: 284
Registrován: 16 zář 2015, 08:41
Bydliště: Praha-západ

Re: Citrusovník

Příspěvekod Roman Hlavinka » 03 črc 2017, 14:10

:jedna: Vláďo,tady aspoň můžem porovnat 20ti letej (abstinent) a 20ti letej pivař :jedna: Jak říkává H.Kalivoda--krmit,krmit,krmit a když se Ti zdá,že jsi nakrmil,tak pro jistotu nakrm ještě jednou :D
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Předchozí

Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron