Granatové Jablko Pomoc

Re: Granatové Jablko Pomoc

Příspěvekod Miloslav Jindra » 08 kvě 2017, 10:00

Chvilku jsem brouzdal po netu a zjistil jsem že ty mušky jsem si přinesl už z obchodu v té hlíně tak doufám že to po přesazení bude v pořádku jinak musím říct že mela tak 30-40 květů všechny jsem tedy odstranil a nechal je dva pěkný taky se chci ještě zeptat jestli k ty akadame mám dát dolů nějakou drenáž nebo to moje bonsajka nepotřebuje??
Děkuju všem za rady
Uživatelský avatar
Miloslav Jindra
 
Příspěvky: 8
Registrován: 03 kvě 2017, 20:06
Bydliště: Hůrky 113

Re: Granatové Jablko Pomoc

Příspěvekod Martin Iša » 08 kvě 2017, 10:15

Na odtokové otvory musíš dát síťku a rostlinu zafixovat drátem.Nepoužívej měděný.Víš, jak se to dělá?Kde budeš kupovat akadamu?Musíš ji prosít, prachové částice musí pryč.Asi by bylo lepší, kdyby jsi přijel za mnou, uděli bychom to spolu. ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Granatové Jablko Pomoc

Příspěvekod Miloslav Jindra » 08 kvě 2017, 10:45

Ahoj vím že ji mám prosit ale ještě jsem to nedělal, určitě bych rád zajel ale mam menší problém s dopravou řidičák sice mám ale auto ještě ne tak buď bych zkusil poprosit tátu aby mě tam svezl nebo si při nejhorším budu muset poradit sám + s vašima radama ale pokud by to vyšlo tak bych rád
Uživatelský avatar
Miloslav Jindra
 
Příspěvky: 8
Registrován: 03 kvě 2017, 20:06
Bydliště: Hůrky 113

Re: Granatové Jablko Pomoc

Příspěvekod Martin Iša » 08 kvě 2017, 11:00

Poslal jsem ti zprávu :jedna:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Granatové Jablko Pomoc

Příspěvekod Jarek Servus » 08 kvě 2017, 21:18

Ty mušky jsou asi molice, podívej se na spodní stranu listů, bývá jich tam hodně. Můžeš použít např. Mospilan, ale doporučuji tak dvakrát silnější koncentraci, než je v návodu, důkladně postříkat i spodní stranu listů. A samozřejmě postřik opakovat jednou týdně. Akadamu můžeš koupit v e-shopu.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Granatové Jablko Pomoc

Příspěvekod Pavel Š. » 09 kvě 2017, 13:46

Pokud ty mušky létají ze substrátu, jak píše Miloslav, tak to budou smutnice. Pokud jsou bílé a vzlétnou po lehkém zatřesení s rostlinou, tak jsou to molice. ;)
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Granatové Jablko Pomoc

Příspěvekod Jarek Servus » 09 kvě 2017, 14:50

Jsou-li černošedé, jsou to smutnice.Kromě Mospilanu, můžeš použít ekologické řešení - jemný křemičitý písek. http://www.jaroslavmachacek.com/files/b ... ovana.html
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Granatové Jablko Pomoc

Příspěvekod Miloslav Jindra » 10 kvě 2017, 14:22

Jo jo jsou to nejspíš smutnice tak je co nejdřív zahubim děkuji vám za rady :)
Uživatelský avatar
Miloslav Jindra
 
Příspěvky: 8
Registrován: 03 kvě 2017, 20:06
Bydliště: Hůrky 113

Re: Granatové Jablko Pomoc

Příspěvekod Miloslav Jindra » 13 kvě 2017, 14:14

Ahoj tady dávám jak jablíčko aktuálně vypadá s Martinem jsme ji prostříhali a přesadili do akadamy, ještě jednou díky :) '
Ps: Mušky už kolem ní nepoletujou.
Přílohy
11.jpg
222.jpg
333.jpg
444.jpg
555.jpg
Uživatelský avatar
Miloslav Jindra
 
Příspěvky: 8
Registrován: 03 kvě 2017, 20:06
Bydliště: Hůrky 113

Re: Granatové Jablko Pomoc

Příspěvekod Martin Iša » 14 kvě 2017, 17:32

Tak já to trochu doplním.Zcela jsme to nepřesazovali, jen se sebralo trochu z okrajů a dosypalo akadamou, páč přeci jenom je to risk.Příští přesazení to vezmeme z gruntu. :)Odstranili jsme všechny suché špalíky a větve a dali cu pastu.Střih jsme omezili jen na konce větví, kde byl na koncích nahuštěný obrost-"chuchvalce" :roll:Razantnější střih se provede příště, až bude stromek v kondici.Nechali jsme tři kosterní větve a jednu záložní.Z toho budeme příště vycházet.Při bližším zkoumání jsme zjistili, že stromek tvoří vlastně tři mladé rostliny, které časem srostly.(dělá se to v pěstírnách běžně)Proto je to také v místě rozvětvení silnější.Tam se to bude muset v budoucnu nejspíš trochu vyfrézovat, nebo nějakou dutinku.Uvidíme, jak bude zavalovat rány.Tvarování nejspíš více střihem, páč jak jsem zjistil, jsou velmi křehké.Obrost byl více méně jen na konci(systém "živý plot")Teď se budeme soustředit na obrostu blíže ke kmeni.A proto Míla dostal za úkol dřívkem trochu roztáhnout větve, aby tam šlo více světla.Tak Mílo, šup, šup, nebo budeš po škole :mrgreen:Jinak jsem po rozmluvě z Mílou zjistil, že stromek má celou zimu v pokoji, kde má kolem 20 stupňů.Proto holka začla kvést moc brzy a pořád by kvetla.Květy i poupata se odstranily.Příště ji Míla dá na zimu odpočinout :jedna: Jinak je to fajn kluk, pěkně jsme si pokecali :jedna:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron