Granatové Jablko Pomoc

Granatové Jablko Pomoc

Příspěvekod Miloslav Jindra » 07 kvě 2017, 11:23

Ahoj na Vánoce jsem dostal svou první bonsaii, jsem ještě amatér a moc bonsaím ještě nerozumím tak vás prosím o rady co sní mám dělat.
Bonsaii je stará 15-16 let teda to mi bylo řečeno, dále je vysoká 35cm i s miskou, mám ji daný na okně na východním parapetu když je hezky tak ji vyndám i ven na sluničko, jinak letos už krásně kvete měla spoustu květů ale dost jsem jich ušmikl, v zimě rostla jako z vody takže jsem ji vždycky nové větvičky ustřihnul podle tvaru aby se mi zkrátka líbila, hnojim jí NPKčkem ještě jsem ji nepřesazoval a substrát je původní, byla zakoupená v Bonsai centru Libčany. Chtěl bych vás moc poprosit o rady :))
Přílohy
Hlavní11111.jpg
Hlavníě2222222.jpg
Hlavní3333.jpg
Hlavní44444.jpg
Koruna.jpg
Uživatelský avatar
Miloslav Jindra
 
Příspěvky: 8
Registrován: 03 kvě 2017, 20:06
Bydliště: Hůrky 113

Re: Granatové Jablko Pomoc

Příspěvekod Miloslav Jindra » 07 kvě 2017, 11:24

Zde ještě pár fotek
Přílohy
Rozměry Druhé celé.jpg
Rozměry blízko.jpg
hvůjo.jpg
Uživatelský avatar
Miloslav Jindra
 
Příspěvky: 8
Registrován: 03 kvě 2017, 20:06
Bydliště: Hůrky 113

Re: Granatové Jablko Pomoc

Příspěvekod Jarek Servus » 07 kvě 2017, 20:19

Ahoj Mílo, sice nepěstuju pokojovky, ale posílám alespoň odkaz. viewtopic.php?f=19&t=1547 Hnojivo je výborné, dají se používat i jednodužsí, např. Krystalon.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Granatové Jablko Pomoc

Příspěvekod Martin Iša » 07 kvě 2017, 21:12

No, tady teda musím pochválit :clap: .Ukázkové focení :jedna: Je vidět, že jsi si to tu pročetl a víš jak se má fotit.Zkušenosti nemám žádné, ale podle fotek by ta koruna potřebovala prostříhat, natvarovat.A taky zapracovat na těch pahýlech.Ale určitě by to chtělo přesadit do lepšího substrátu.Koukám, že už se ti zvedá :think: Ale nevím, jestli by se dalo teď po odkvětu.Počkáme kdo se k tomu z pokojovkářů vyjádří.Jinak držím palce. :jedna:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Granatové Jablko Pomoc

Příspěvekod David Kolis » 07 kvě 2017, 21:24

Vítám Tě na fóru,
bylo by dobré ho přesadit do akadamy (výborný, spešl substrát pro bonsaie), protože to v ní nepřeleješ a poznáš kdy zalít. Nejlepší je přesazovat pokojovky cca v březnu, už je trochu pozdě, ale pokud je v tomto (transportním-nevhodném substrátu) doporučuje se přesadit hned. Rozčešeš a vypereš proudem vody a lehce přistřihni kořeny a zasadit do akadamy, lehce poklepej misku ze stran, aby se akadama dostala všude. Pokud máš možnost určitě to šoupni ven ( jen pozor na tři zmrzlouny v půlce května). Jak Ti začne přirůstat můžeš začít hnojit. Se střihem si nelámej hlavu, je to na křovinořez, ale to začni řešit později. Zimovat určitě ne v pokojové teplotě, teplotu mu dopřej cca 5 až 12 stupňů.
David Kolis
 
Příspěvky: 757
Registrován: 17 bře 2016, 14:13

Re: Granatové Jablko Pomoc

Příspěvekod Miloslav Jindra » 08 kvě 2017, 07:39

Díky moc za rady pánové dneska jdu koupit tu zeminu :)
Pánové ještě mám jednu takovou otázku poslední 2-3 dny mi u ní poletujou malé mušky pokaždý je všechny zabiju ale dnes tam byly zas mohl by jste mi poradit co s nima škodí hodně ?
Uživatelský avatar
Miloslav Jindra
 
Příspěvky: 8
Registrován: 03 kvě 2017, 20:06
Bydliště: Hůrky 113

Re: Granatové Jablko Pomoc

Příspěvekod David Kolis » 08 kvě 2017, 09:33

Ahoj Milo,
Aby to při tom přesazení stromek neměl tak drastické, odstraň 60-70 procent substrátu a zbytek okolo kmene můžeš nechat. Dělám to takhle třeba s myrtama. A při dalším přesazení ve vhodnou dobu (březen-duben) to vezmeš všechno. Do misky ke kořenům můžeš přidat nějaké [b]organické [b] hnojivo, já dávám rohovinu. Když to budeš dávat ven (určitě se jí bude venku dařit lépe) nejprve cca 14dní do stínu a potom na sluníčko.
David Kolis
 
Příspěvky: 757
Registrován: 17 bře 2016, 14:13

Re: Granatové Jablko Pomoc

Příspěvekod David Kolis » 08 kvě 2017, 09:45

Ještě jsem zapomněl pokud chceš, aby si opravdu chrochtala přikrej to igelitem, pod plastovou bednu průhlednou, nebo nejlepší je šoupnout do skleníku. Igelit, plast. box musíš provrtat, aby to větralo.
David Kolis
 
Příspěvky: 757
Registrován: 17 bře 2016, 14:13

Re: Granatové Jablko Pomoc

Příspěvekod Martin Iša » 08 kvě 2017, 09:53

Určitě bych ale odstranil květy, aby se nevysilovala. ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Granatové Jablko Pomoc

Příspěvekod David Kolis » 08 kvě 2017, 09:57

Jo Martin má pravdu, na ty mrchy kup nějaký prostředek na mšice, svilušky, molic atd a hned postříkej. V obchodě Ti poradí je toho spousta.
David Kolis
 
Příspěvky: 757
Registrován: 17 bře 2016, 14:13

Další

Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník