Dub korkový - Quercus suber

Re: Dub korkový - Quercus suber

Příspěvekod ruda.p » 21 lis 2015, 14:06

Tak tady to ukončím s tím že dub korkový šel do dubového háje :cry: , minulou zimu v bytě nepřečkal, takže k tomuto druhu je lepší mít skleník nebo chladnější místnost kde by v klidu přezimoval a to se mi nepodařilo.
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Dub korkový - Quercus suber

Příspěvekod Laďas » 29 lis 2015, 20:33

Hmmm, Rudo škoda....také jsem chtěl jít do korkového dubu.Mám olivy z Chorvatska a ty zimuju v chladnější verandě.Dva roky v pohodě.Na jednu stranu,nevím,co si čekal,přece to není pokojovka... :( Škoda ho...
Uživatelský avatar
Laďas
 
Příspěvky: 227
Registrován: 19 lis 2011, 18:09

Re: Dub korkový - Quercus suber

Příspěvekod ruda.p » 29 lis 2015, 20:45

no vím že to není pokojovka ale venku nemohl zůstat vyhnal dlouhé šlahouny a ty následně zaschli no prostě na něj to chce lepší chladnější místnost a né ho držet v garsonce i když oliva která je mu nejblíže jelikož je ze stejné lokality ta to dává líp
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Dub korkový - Quercus suber

Příspěvekod peter gregus » 01 pro 2015, 17:06

Zapojím sa aj ja do debaty, lebo o korkáčoch toho nie je veľa na fórach.

Mal som dva, jeden import keď sa ešte u nás nepredávali a 1 z nemenovaného moravského e-shopu. Ten import mám už tretiu zimu, zimovaný v chladnej svetlej miestnosti práve so subtropickými rastlinami čo ste tu spomínali. Zimu strávi aj s listami, čo sa týka zálievky, tak v zime a chlade má rád suchšiu pôdu, inak to dá vedieť žltnutím a hnednutím koncov listov. Na jar bol presadený a čo sa mi nezdá - malé prírastky. Po zaštipnutí akoby sa zastavil. Nemáte na to nejaké odporúčania?

No a ten druhý mi bol doručený v máji bez listov... Po telefonáte a odpovedi, že dub je "venkovní strom a takhle přezimoval" mi padla sánka a zabudol som aj na svoje spotrebiteľské práva :mrgreen: ...samozrejme som ho nerozchodil.
Long live your 盆栽.
Uživatelský avatar
peter gregus
 
Příspěvky: 91
Registrován: 29 srp 2015, 08:00
Bydliště: Zvolen, Slovensko

Předchozí

Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron