Serissa Foetida

Serissa Foetida

Příspěvekod Kllarka17 » 30 zář 2012, 19:06

Zdravím všechny,
jsem ještě méně než začátečník ale ráda bych vám ukázala mojí serissu. Je odřízkovaná z velké serissy, která mi bohužel umřela. Koupila jsem ji v akci a byla v hrozném stavu ale alespoň něco mi po ní zbylo :). Jsou to složité rostlinky a je těžké se jim zavděčit. Zajímal by mě názor odborníků a zkušenějších pěstitelů :). Předem se omlouvám za fotky, vím jak by se to mělo fotit ale většinou nestíhám. A taky se vám asi nebude líbit, co používám za dráty ale mě se to osvědčilo, hlavně proto, že si hodně rostlinek pěstuji od semínek. Já jsem spíš taková, že když něco nemám tak vymyslím čím to nahradit. Až budu pracovat a mít dost peněz na koníčka tak si nakoupím vše potřebné a kvalitní ale teď musím improvizovat :D, tak mi za to moc nevynadejte prosím :). Ale za všechny ostatní chyby jen do mě :D !
Přílohy
březen 2010-1v.jpg
březen 2010
v.jpg
Květen 2012
srpen 2012v.jpg
Léto 2012 pred prostrihem
srpen 2012 (5)v.jpg
po prostrihani
srpen 2012 (6)v.jpg
srpen 2012 (6)v.jpg (131.54 KiB) Zobrazeno 1905 krát
Kllarka17
 
Příspěvky: 50
Registrován: 25 led 2010, 21:42

Re: Serissa Foetida

Příspěvekod Compel Lubomír » 30 zář 2012, 22:40

Tak když si dokázala zakořenit řízek, už takovej bonsaj. žabec nejsi. Za dráty by tě mohl kritizovat pouze, věci neznalý člověk. Když nejsou, hledáme i my starší, nějakou alternativu. Chvili to sice nebude vypadat esteticky ale účel to splní. To je důležitý.
Mě osobně se pouze nelíbí ty obnažené kořeny. Je to kytka tvoje a pokud se ti to tak líbí, já to respektuji.
Hodně úspěchů.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Serissa Foetida

Příspěvekod ruda.p » 01 říj 2012, 23:29

ukázala jsi jak dokážeš z řízku vytvořit zajímavou rostlinku,tak to není o tom zda jsi nebo nejsi začátečník, ale to že máš proto cit :!:
a ty kořeny :?: , které jsou volné a obnažené udělej přednost a jdi dál :jedna:
a nebo najdi vhodný kámen a vlož ho mezi kořeny a vytvoř si strom na kameni, přeji výdrž a štěstí ;)
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Serissa Foetida

Příspěvekod Kllarka17 » 02 říj 2012, 22:14

Moc děkuji za názory a rady :). Mám doma už pár pokusů a já z nich mám obrovskou radost ale styděla bych se za sebe, protože se to nedá srovnat s vašimi výtvory.Jednou ale ze mě bude velká pěstitelka :D a až nasbírám odvahu tak bych se chtěla přiučit něco na srazech, které pořádáte.
Kllarka17
 
Příspěvky: 50
Registrován: 25 led 2010, 21:42

Re: Serissa Foetida

Příspěvekod alex » 03 říj 2012, 07:17

ahoj Klárka, zopár mojich skúseností:
1, ak chceš zakoreniť serissu, mne sa najviac osvedčili zimné mesiace a ešte zelené- bylinné výhonky dlhé cca 3 cm, ako substrát môžeš použiť aj bežnú zeminu, inak by som doporučil perlit alebo zeolit
2, drótovanie: serissa má tvrdé a krehké drevo, takže so staršími konármi veľmi opatrne, mám zlé skúsenosti- mám serissu v tvare kaskády z odrezku a keď som chcel ohnúť spodnú časť, tak som priešiel asi o 1/4 stromčeka, doporučujem pracovať so zelenými výhonkami, pri starších rastlinách používať strih- serissa dobre reaguje
3, za čo ti bude serissa vďačná: rosiť, rosiť mimo obdobia kvitnutia, letniť
4, tie korene nie sú dobré, musíš na nich pracovať od zakorenenie odrezku, každý rok presadiť a prestrihať, za 3-4 roky budeš spokojná
Poobede alebo večer vložím fotku svojej serissy z odrezka, je stará cca 7 rokov a myslím si, že to je pekný stromček.
alex
alex
 
Příspěvky: 35
Registrován: 28 led 2011, 16:50

Re: Serissa Foetida

Příspěvekod alex » 08 říj 2012, 20:03

ahoj, čo sa zimovania týka, nemám s tým žiadny problém- klasika na parapete pri okne, serissa keď ju vložíš dnu zhodí časť listov- nahradí ich novými.
Tie moje krásne kvitnú cca 3-4 mesiace, takže ich veľmi nerosím, len dávam pozor, aby nepreschli.
alex
 
Příspěvky: 35
Registrován: 28 led 2011, 16:50


Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků