Myrty - změna

Re: Myrty - změna

Příspěvekod Compel Lubomír » 03 črc 2012, 13:57

Martine, určitě by to bylo lepší, jak ukazuješ na virtuálu, přesto si myslím že byl ještě čas. Myrta zrovna kmínek moc nezesiluje. Zkrácení na 1/2, počkat na obrost a je to hezčí.
Přílohy
2215-myrtus-communis-myrtle.jpg
2215-myrtus-communis-myrtle.jpg (12.93 KiB) Zobrazeno 3296 krát
223280093995842692_6st2CxEq_b.jpg
223280093995842692_6st2CxEq_b.jpg (13.65 KiB) Zobrazeno 3269 krát
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Myrty - změna

Příspěvekod Rudolf Fraštia » 09 črc 2012, 21:21

Lesík je pekná vec, ale vždy doteraz som si položil otázku - načo? Pekný lesík musí byť skupina pekných stromov. Jediná výhoda, že sú v jednej mise a polievam naraz, ma nedokázala presvedčiť niečo také robiť. "Vymakať" 5, 7,... stromov s tým, že nakoniec pôsobia ako jeden je kus práce a času, ktoré potom nemôžem venovať iným stromom...dobrý lesík nemôže vzniknúť len preto, že mám veľa rovnakých rastlín a tak ich zosadím dokopy :naughty: - Rudo prepáč :oops: , ale tento Tvoj postup na mňa takto pôsobí. Myrta je veľmi vďačná...pri častom strihu vie byť veľmi rýchlo na Tvojej kompozícii pekná koruna, či vo forme vysokej alebo nízkej...lenže stále bude stáť na skupinke "ceruziek" trčiacich zo substrátu ;) . Preto by som v tomto prípade ako prvé riešil aspoň minimálne ohyby kmeňov - urobil ich trocha zaujímavejšími, rozpohyboval ... a keby sa mi to podarilo...tak by som ich opäť rýchlo rozsadil a pestoval ako solitéry ... :) ;) :D
Prepáč mi ešte raz ten humor, ale k myrtovému lesíku sa tentoraz nedokážem inak vyjadriť ... nechcem Ťa od Tvojho zámeru odradiť, naopak :jedna: , pokračuj a ... :think: ...možno budem prvý kto Ťa v tom bude s myrtami nasledovať...
Pekný večer
Zdraví Rudo
Zdraví vás Rudo
Uživatelský avatar
Rudolf Fraštia
 
Příspěvky: 86
Registrován: 06 říj 2009, 08:31
Bydliště: SK, Martin

Re: Myrty - změna

Příspěvekod ruda.p » 09 črc 2012, 22:43

Rudolf Fraštia píše:Prepáč mi ešte raz ten humor, ale k myrtovému lesíku sa tentoraz nedokážem inak vyjadriť ... nechcem Ťa od Tvojho zámeru odradiť, naopak :jedna: , pokračuj a ... :think: ...možno budem prvý kto Ťa v tom bude s myrtami nasledovať...


Děkuji za slova Rudo, jsem trochu víc tvrdohlavej a tak budu ve svém záměru pokračovat (lesíku) a do konce i v jednotlivých ještě mám a čas ukáže zda to byl dobrý nápad :idea:
Zatím to nechám pořádně zakořenit a rozrůst, potom zkusím opatrně jějaký ten pohyb,
protože už se mi podařilo některý snížit :lol: je to trochu víc těžší na ohýbání, abych neporušil kůru :think:
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Myrty - změna

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 09 črc 2012, 23:08

Já myslím že to chce čas. Je to krapet nesourodé, hold je to nové.Musí si to sednout. Já nevidím problém v délce stromků. Mladý les bývá vytálý a kmínky jsou tenké je to závod za světlem. Neseřezával bych.
Se substrátem bych nesouhlasil: začátečník by neměl používat moc složek protože když nastanou problémy v kořenech tak nemá naprosto šanci zjistit co mu to dělá.Ale každý si musí projít vlastní cestu. :D
Sesadit vytvarovat to je jedna věc ale pěstovat to chce trpělivost a znalosti a intuici.Mě už několik let nezahynul strom při tvarování ale vždy při pěstování kam počítám i zimování. Jak znám Rudu trpělivostnost nevím pokud lesík vydrží při životě tři roky bude to velký úspěch. ;)
Rád bych se pletl. :D
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Myrty - změna

Příspěvekod ruda.p » 25 črc 2012, 00:43

Pánové je pravda že jsem krapet hrrr , ale pokud to má lesík u mě přežít nebude to tím že jsem je dal dohromady, ony myrty mají své a pokud mi je dáno je pěstovat tak vydrží, jistě každý vyskoušel to své a každému padlo vylosování něčeho jiného co mu jde :!:

Honza Zatřepálek píše:Se substrátem bych nesouhlasil: začátečník by neměl používat moc složek protože když nastanou problémy v kořenech tak nemá naprosto šanci zjistit co mu to dělá.Ale každý si musí projít vlastní cestu. :D


tady bych dodal jen to že dostala takový substrát jaký má dostat :!: akadama se mi neosvědčila u myrt tot můj poznatek :!:
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Myrty - změna

Příspěvekod ruda.p » 03 bře 2013, 21:22

přikládám sem video a foto trochu jsem si hrál s fotákem ;) zatím se myrtoví lesík drží a nemůže se dočkat jara
http://www.youtube.com/watch?v=AYod7qG72fk
Přílohy
IMG_0240.JPG
IMG_0238.JPG
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Myrty - změna

Příspěvekod Vicen Ivan » 29 črc 2013, 19:01

zdravim vas fceckych... tento myrtovy lesik bol dovod preco som sa chcel sem prihasit. Rudo P. sa snazi vypestovat lesik z myrty, je pravda, ze zatial nieje velmi pritazlivy, ale nenechaj sa odradit, ..pripadne daj rudo dalsie foto, ako pokracujes s lesikom, ja osobne som zvedavy na lesik, tiez som isty cas premyslal urobit z myrty lesik, ale zatial som to oddialil, kedze mam plno roboty z fikusovym lesikom kde je 37 stromof. Poradil by som rudovy p., aby popremyslal, kde a ako stromy ohnut ako mu radil R.F. a tiez ich zakratit. Potom by som par rokov nechal myrty rast, aby niektore stromy z hrubli v kmeni, popri raste by som ich zakracoval a tvaroval, kazdy jeden strom potrebuje starostlivost. Lesik by som zosadzoval az ked by zacali stromceky vyzerat ako samostne stromy v lese, takze to chce trpezlivost, aj ked myrty rychlo rastu a zahustuju korunu.
Prikladam foto mojej myrty vypestovanej z odreku, vek 10r. a foto lesika z fikusov , podobne zapestovat stromceky by chceli aj rudeve myrty..
Přílohy
49-Myrta 13.09.2012.jpg
MYRTA
49-Myrta 13.09.2012.jpg (35.35 KiB) Zobrazeno 2634 krát
69-Fikus lesík 11.09.2012.jpg
lesik
69-Fikus lesík 11.09.2012.jpg (41.5 KiB) Zobrazeno 2602 krát
Vicen Ivan
 
Příspěvky: 19
Registrován: 28 črc 2013, 06:06
Bydliště: Bratislava - Rača

Re: Myrty - změna

Příspěvekod ruda.p » 01 srp 2013, 13:14

na mém lesíku bude spousta práce zatím to nechávám růst a jen zastřihnu zelený :!:
jistě si všimnete, že je tam o dva kusy méně, prostě to nedali a řekli si že je tam přehuštěno :lol:
ono se řekne ohni myrtu, pokoušel jsem se a dopadlo to že jsem ji musel zkrátit, i když jsem se snažil opatrně nemám v tom zkušenost, proto zůstávají, tak jak jsou a pouze budu formovat obláčky ;) ono časem z toho něco vyleze ;)
Přílohy
IMG_1318.JPG
IMG_1319.JPG
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Myrty - změna

Příspěvekod Vicen Ivan » 01 srp 2013, 17:38

caf Rudo.., urcite z toho nieco bude, len treba byt trpezlivy.... Lubos vyssie zavesil dve fotky celkom peknej myrty,podla tych fotiek sa mozes drzat, tvoje stromy su vhodne na taku kompoziciu myrt.. Ohybanie myrty moze byt obtiaznejsie, lebo drevo sa lahko lame/praska pri vacsich ohyboch. Na ohybanie by som pouzil bud obycajny drat a opatrne ohybal podla potreby-chce to cas. Alebo mozes myrtu zacat ohybat aj svorkami na konare. Ak ti dobre myrta teraz obrasa a vyhana stale nove listy, doporucil by som ti odobrat odrezky, zasadit do domaceho maleho sklenika a cakal na zakorenenie. Myrta by sa mala teraz zakorenit, mne sa chytila. Tieto odrezky nechaj volne ras a zacni ich po 2-3 koch tvarovat a zastrihavat. Takto si mozes sam vypestovat stromy vhodne do tvojho lesika, roznej vysky a hrubky kmena. Ak nechas myrtu volne rast a ma vaciu nadobu, tak myrta dobre rastie a mozes si dopestovat aj hrubsie kmienky ako mas teraz. Moja myrta je vysoka asi 150cm a hrubka kmena je asi 4-5cm. Ak budes stromy zastrihavat na vrchole,kmienok bude pomalsie hrubnut....
Vicen Ivan
 
Příspěvky: 19
Registrován: 28 črc 2013, 06:06
Bydliště: Bratislava - Rača

Re: Myrty - změna

Příspěvekod Pavel Š. » 02 srp 2013, 10:17

Vicen Ivan píše:.... Moja myrta je vysoka asi 150cm a hrubka kmena je asi 4-5cm. ....

To jsou slušný rozměry, fotka by nebyla? ;)
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

PředchozíDalší

Zpět na ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků